Bir Namık KEMAL Klasiği... (Dikkat ! +16)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
nitroux

nitroux

Üye
    Konu Sahibi
Bir Namık KEMAL Klasiği... (Dikkat ! +16)
! +16 içerik !

Günlerden bir gün, Padişah bir ferman yollar ve eşeğinin sürekli ağladığını, eşeği güldürene 100 altın vereceğini söyler... Halktan çeşit çeşit insan toplanıp saraya akın eder... palyaçolar, şaklabanlar, sihirbazlar, simyacılar... Ne yaptılarsa eşeği güldüremezler... Sıra bizim Namık KEMAL'e gelir. Padişahın huzuruna çıkar ve eşekle bir odada yanlız kalmak istediğini söyler... Kabul edilince eşekle bir odaya kapanırlar... Aradan 5 dakika geçer geçmez dışarı çıkarlar... Eşek kasıla kasıla gülmektedir... Bundan çok memnun kalan Padişah Namık KEMAL'in altınlarını kendisine teslim ederek gönderir. Aradan bir hafta geçer 2 hafta geçer ama eşek durmadan gülmeye devam etmektedir. Eşeğinin gülmekten kasılıp çatlamasından korkan Padişah, Namık KEMAL'i bir kez daha huzuruna çağırır ve eşeğinin gülmesini durdurmasını, becerirse 100 altın daha vereceğini söyler. Namık KEMAL yine eşekle bir odaya kapanmak ister ve izin üzerine bir odaya kapanır. Aradan 5 dakika geçer geçmez, ikiside dışarı çıkar ve eşek bu seferde ağlıyordur. Bunu gören Padişah 100 altını verir ama merakından Namık KEMAL'e bir teklifte daha bulunur. Bu eşeği nasıl güldürüp ağlattığını anlatırsa ona 100 altın daha vereceğini söyler... Namık KEMAL; hay hay Padişahım diyerek anlatmaya başlar. Ağlarken kulağına "benimki seninkinden de küçük dedim" gülmeye başladı, gülerkende açtım gösterdim tekrar ağlamaya başladı...:naughty:
:ağlarım:

• Beğen
Tepkiler: Necmati

Dafny

Dafny

Üye
ay Allahım :ah

Necmati

Necmati

Üye
vay eşek vayy :d:

nitroux

nitroux

Üye
    Konu Sahibi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt