Bir kerede toplu uygulama yükleme - Resimli anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Format attıktan sonra uygulamaları tek tek yüklemek insanı iki kere düşündürüyor ama bazen mecbur atmak zorunda kalıyoruz. İşte size toplu olarak uygulamaları nasıl yükleyebileceğinizi anlatıyorum.

Bunun için gerekli araçlar
1. siscontents programı (bilgisayar için)

ve tek seferde yüklemek istediğiniz uygulamaları güzelce bir klasöre ayıklayın ben konu anlatımı için 10 tane yaptım

Yapılması gerekenler
1. Siscontents açıyoruz. Araç çubuğundan Dosya-Yeni paket-Boş paket diyoruz veya kısayoldan ctrl+N yapmanız yeter.

2. Karşımıza desteklenen platformlar ekranı geliyor 3 ü de işaretli olabilir ama symbian^3 mutlaka işaretli olması gerekiyor. Tamam diyoruz.

3. Sağlayıcı ismi ve uygulama ismine isteğinize göre isim verin.

4. Seçenekler bölümündeki ... noktaya tıklıyoruz.

5. Paket seçenekleri ekranı geliyor. Bütün işimiz burada olacaktır. Burda anlatmak istediğim bir kaç nokta var Seçenek ekle'ye tıkladığınızda ve seçenek adı girdikten sonra bir seçenek oluşacaktır. Eğer uygulamaları tek bir seçeneğe eklerseniz kullanıcı yükleme ekranında tek bir seçenek ile 10 tane uygulamayı bir kerede yükleyecektir. ama kullanıcı yüklemek istemediği uygulamalar olabileceği gibi her uygulamaya bir seçenek oluşturmanız ve kullanıcı uygulamaları yükleme ekranında işaretleme yaparak 10 uygulamadan istediği uygulamaları işaretleyerek tek seferde yükleyebilir. Bu en güzeli ama paket oluşturmak biraz zaman alacaktır 10 uygulama ya 10 seçenek ekleyip o seçeneğe isim vermek ne kadar zaman alıyorsa :) Ben her ikiside resimlerle anlatmaya devam ediyorum

Tek seçenekte 10 uygulama yükleme

1- Seçenek ekleye tıklayın ve seçenek adını girin Toplu uygulama paketi gibi ve tamam deyin

2- Paket yerleştir tıklayıp 10 tane uygulamayı koyduğumuz klasörü açıp içinden tek tek bütün uygulamaları paket yerleştir yaparak ekliyoruz.

3. Resimde gördüğünüz gibi 10 tane uygulamayı tek seçenek altında ekledik.

4-Tamam deyip seçenek ekranını kapatıyoruz.

5-Araç çubuğundan Dosya-Farklı kaydet diyoruz ve paket ismi adlandırıp kaydediyoruz.

Tek seçenek altında 10 tane uygulama ekledik ve telefona atıp yükleme istediğimizde gelen seçenek ekranı bu şekilde olacaktır. Bu işaret altında 10 tane uygulama var Tamam tıklarsanız 10 tane uygulama yüklenir. Sisteminizde bu uygulamaların olması önemli değil tekrar üzerine kuracaktır. Çünkü uygulama uidleri orjinalleri ile aynıdır. Belki sisteminizde yüklü uygulamalardan daha düşük sürümde uygulama yüklemeye çalışırsanız güncelleştirme hatası alabilirsiniz. Yükleme ekranında gene uygulamaların nereye kurulacağı sorulacaktır. Bundan mahrum kalmıyorsunuz.

1 seçeneğe 1 uygulama ekleyerek 10 tane uygulama yükleme

1- Seçenek ekleye tıklayın ve seçenek adını girin isimini ekleyeceğiniz ilk uygulamanın adını verin verin ki o yükleme ekranında o seçenek altında hangi uygulama olacağı bilinsin ve tamam deyin.

2- Paket yerleştir deyip ilk uygulamanızı seçip ekleyin.

3 Tekrar Seçenek ekleye tıklayıp seçenek adına ikinci uygulamanızın adını girin.

4- Paket yerleştir tıklayıp ikinci uygulamanızı ikinci seçeneğe ekleyin.

5- Bu şekilde 10 seçenek ekleyip her seçenek altında bir uygulama ekleyin.

6- Araç çubuğundan Dosya-Farklı kaydet diyoruz ve paket ismi adlandırıp kaydediyoruz.

7- Bu paketin yükleme ekranı bu şekilde olur.

Daha önce buna benzer daha eski bir konu anlatmıştım onda bütün uygulamaları dosyalarına parçalayıp sonra bütün uygulama dosyalarını birleştirip sanki bir uygulama gibi yüklüyorduk. Onun sıkıntısı yüklenen uygulamanın yeni sürümü çıktığında yükleyemiyorduk ama bu konuda anlattığım yöntem ile artık toplu olarak yüklediğiniz uygulamanın yeni sürümü çıksa bile sorunsuz yükleyebileceksiniz. Uid değişimi olmadığı için.

Hadi biraz toplu uygulama pkaet paylaşımı yapalım :) noss_bar MaxiPDA

İlki benden MaxiPDA arşivinden Top 10

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34, Dark_65, tass_co1983 ve 9 diğerleri

furkitare

furkitare

Üye
Eyvallah üstad, sende olmasan satacağız telefonları :D

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
yaren_dede

yaren_dede

Üye
anlatım için teşekkürler levent

• Beğen
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:rica:

asigsasi

asigsasi

Üye
dostum teşekkür ederim ellerine sağlık güncelleştirme hatası vermez değilmi daha önceki yöntem de öyle bir hata veriyordu bu yöntem de sıkıntı olmaz değilmi

• Beğen
Tepkiler: manolyam63 ve noss_bar
Anil-D

Anil-D

Üye
saol abi

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
olmaz sen yap dene

• Beğen
Tepkiler: asigsasi
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Çok teşekkürler,faydalı bir çalışma olmuş,hele de benim gibi ayda birkaçkez format/flash atanlar için çok güzel bişiy

kcr

Üye
Es geçilemeyecek bir paylaşım olmuş. Teşekkürler...

emre.koc

emre.koc

Üye
:tşk:

cates94

cates94

Üye
eline sağlık teşekkürler :)

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:rica:

Pringles

Pringles

Üye
Teşekürler abi :oke:

kiraz.muhammed1

kiraz.muhammed1

Üye
cok sagol abi cok lazimdi

Kayahan14

Kayahan14

Üye
eline sağlık abi

• Beğen
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim basit birşey aslında nasıl daha önce biri çıkıp anlatmadı neyse bize nasipmis

Yüksel menderes

Üye
Levent kardeş Samsung S8300 sim şifreyi açamıyorum yardım et
lütfern

Kayahan14

Kayahan14

Üye
rica ederim basit birşey aslında nasıl daha önce biri çıkıp anlatmadı neyse bize nasipmis

Benim aklıma geldi ama çok uğraştırıcı bir şey bide düşün 8gb lik sis dosyası :)

• Beğen
Teom@n

Teom@n

Üye
Tesekkurler, emegine saglik.

• Beğen

Üst Alt