Bilgisayarınızda Bulunması Gereken Programlar

Sponsorlu Bağlantılar

Denetim_Masası

Denetim_Masası

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarınızda Bulunması Gereken Programlar
Merhaba maxicep.com ailesi... Bu yazımda sizlere bilgisayarınızda olması gereken programları tanıtacağım.. Siz çoğunu biliyorsunuzdur ama bilmeyenler yeni bilgisayar alanlar olabilir... Ben hem onlar için hemde sizin için bi tekrar olsun diye yazacağım..
Programları kendim tanıttım ve hepsi tavsiye ettiğim programlardır.. Bazılarına tavsiye ediyorum diye yazdım ama bütün programlar tavsiye ettiğim programlardır. Daha önceden ve şimdi kullanıdığım çok memlum kaldığım programlardır...

• Programlar hakkında sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz ve bende elimden geldiği aklımın kestiği yere kadar size açıklarım :oke:
  • Programları kendim tanıttım daha sonra bu konu ve bu içerik benimdi demeyin...
  • Sitede buna benzer bir konu var ama bu daha güncel konudur...

İşte başlıyoruz...

- Tarayıcı -
Google Chrome
Bu program Internet Expoler 'dan daha hızlı.. Bu program sayesinde videoları ve filmleri kesintisiz izleyebiliyorsunuz. Bende bu tarayıcıyı kullanıyorum ve Mozilla, Internet Expoler'dan çok çok daha iyi... Tavsiye ediyorum..

- Antivirüs Programı -
Eset NOD32
Bu tür programlar bilgisayarınız için olmazsa olmaz denebilecek türden olan programlar.. Bilgisayarınızı en iyi şekilde sisteminizi ele geçirme ve sisteminizi çökertmeye çalışan programları nakavt ediyor :naughty:. Şahsen ben Eset NOD32 kullanıyorum ve çok memlunum.. Bi antivürüs programı öner diyecekseniz hiç demeyin ben size direk söyleyeyim... ESET NOD32 kullanabilirsiniz... (eset nod 32 tam sürümü 40-45 tl civarında)

- Video / Müzik Oynatıcı -
Windows Media Player
Winamp
Video ve müzik oynatmak için size iki tavsiyede bulunacağım..

Video oynatmak için: bilgisayarınızı ilk aldığınızda ve şimdi hala silmediyseniz Windows Media Player programını gönül rahatlığya kullanabilirsiniz..

Müzik oynatmak için: Winamp programını rahatlıkla kullanabilirsiniz ama Windows Media Player programıda iyi bir müzik oynatıcıdır...

- Dosya İndirme -
İnternet Downloader Manager
Benimde en çok kullandığım dosya indirme programı İnternet Downloader Manager programıdır.. Bir buçuk iki saatlik filmi yarım saatte indirebiliyor. Programın 30 günlük bir kullanım süresi var ama 30 gün sonunda premium hesap almanız gerekmektedir. Dosyaları aşırı hızlı indiriyor...

- Video Uzantısı Çevirme -
iWisoft Video Converter

Video uzantıları çevirmek için en çok kullandığım daha doğrusu tek kullandığım program iWisoft Video Converter... Program ücretsiz (free) olup her türlü videoyu her türlü uzantıya çevirebiliyor.. Ayrıca videolarıda resimlere ayırabiliyor...

- Resim Düzenleme -
Photoscape

Mükemmel bir resim düzenleme programı... Programı açtığınızda karşınıza 13 tane seçenek geliyor ve siz o seçeneklerden birisini seçerek işinize başlıyorsunuz... Tavsiye ediyorum..

- Dosya Sıkıştırma -
Winrar

Winrar programı Türkçe (TR) dir ve en iyi dosya sıkıştırma programlarından birisidir... Bir setubu partlara bölebiliyor, arşivlerinize şifre koyabiliryorsunuz.. Bu iki özellik diğer süper özelliklerinde sadece iki tanesi.. Tavsiye ediyorum..

- PDF Dosya Okuyu -
Adobe Reader

PDF dosyalarınızı açmak görüntülemek için en iyi program.. Adındanda anlaşılabileceği gibi Adobe yapımıdır..

- PDF Dosya Yapma -
Open Office

Microsoft Office programıyla hemen hemen aynı ama bunun bir avantajı var... Dosyalarınızı pdf uzantılı olarak kaydedebiliyorsunuz...

(h) WaHseT_35 (h)

• Beğen
Tepkiler: woltcaptain, ..butteRfly.., hobba11 ve 2 diğerleri

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Google chrome işe yaramaz bir tarayıcı :)
Nod32'yi çöpe at gitsin çünkü hiç güzel program değil.
İnternet download manager ı şiddet ile kullananızı tavsiye ederim.
Diğer programlar gerekli programlar :oke:

Konunun yeri burası değil :) PC yazılım makaleleri bölümüydü :)

DarKeXRam

DarKeXRam

Üye
Çoğu bende mevcut ne güzel :D Paylaşımın için saol

Denetim_Masası

Denetim_Masası

Üye
    Konu Sahibi

Konumu zaten taşımışlar.. :)

ilk 2 yorumun için sana katılmıyorum.. Chrome bence en iyi tarayıcılardan birisi.. Nod 32 bence çok güzel.. Bilgisayarınızın en dip noktasındaki belgeyi bile tarıyor...

--------------- Ekleme ---------------

Çoğu bende mevcut ne güzel :D Paylaşımın için saol

teşekkürler..

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Chrome bazen işe yarıyorda , ESET e güvenmeyin :nono:

Denetim_Masası

Denetim_Masası

Üye
    Konu Sahibi
Chrome bazen işe yarıyorda , ESET e güvenmeyin :nono:

aaaa milleti soğutmayın canım :naughty:

ama eset benim pc de çok işe yarıyor...
chrome desen almış başını gidiyor sayfayı 1 saniyede açıyo :) expolerda bekle ki açılsın :)

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Chrome yerine mozilla firefox u öneririm :)
Ben eset i denedim ve memnun kalmadım :) ondan daha iyi antivirüs programları var :)

Denetim_Masası

Denetim_Masası

Üye
    Konu Sahibi
Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
En iyi tarayıcı Mozilla firefox ve bütün bu tür anketlerdede 1. geldi :)
Ayrıca ESET e güvenmeyin :nono: Yarı yolda kalırsınız ;)

Denetim_Masası

Denetim_Masası

Üye
    Konu Sahibi
aaa milleti konudan soğutmayın canımm :) :) :) :)

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Konudan soğumayın :D Chrome ile ESET den soğuyun yeter :d:

Master_sezer

Master_sezer

Üye

aynen

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Tecrübe konuşuyor :cool

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye

google chrome işe yaramaz mı? nod32 yi çöpe mi atalım? gülüyorum sadece:kop::kop::kop:

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
bir çok virüsü bilgisayarda denedim ama eset sildii

Sorunda orada zaten.Virüsleri temizleme yönünden zayıf kalmış bir program ESET.Bulduğu virüsü direkt karantinaya yolluyor.Temizlemiyor.

Google Chrome yerine Mozilla kullanılsa daha iyi olur,çıktığından beri kullanıyorum,hiç şikayetim olmadı.

Her neyse konu için teşekkürler..

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
_є_®_¢_α_N_™;3283457' Alıntı:
Sorunda orada zaten.Virüsleri temizleme yönünden zayıf kalmış bir program ESET.Bulduğu virüsü direkt karantinaya yolluyor.Temizlemiyor.

Google Chrome yerine Mozilla kullanılsa daha iyi olur,çıktığından beri kullanıyorum,hiç şikayetim olmadı.

Her neyse konu için teşekkürler..
İşte sonuç ortada :)
Sonuç olarak ESET ile chrome 5 para etmez :D

Denetim_Masası

Denetim_Masası

Üye
    Konu Sahibi
yavvv yapmayın böyle.. :)

eset benim pc de bulduğu virüsleri önce karantinaya alıp sonra siliyor..
chrome benim pcde hızlı.. sizin pcde nasıl bilmem...

Üst Alt