Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor

• 13 Ağustos 2014
  • 702 Okunma
  • 9 Cevap

1. Merhaba arkadaşlar. Ben bilgisayarımın anakartı yandığı için yeni anakart işlemci ve ram aldım. Bu yeni parçalar geldiğinden beri bilgisayar, özellikle oyun oynarken kendini kapatıyor ve tekrar açıyor. Herhangi bir ısınma problemi yok. Güç kaynağından olabileceğini düşündüm ve daha güçlüsünü aldım. Ama yine aynı şeyi yaptı. Ve işin garibi bu kapanma olayı sadece bizim evde oluyor. Bilgisayarcıda denedik orda sorunsuz çalıştı. Sizce neden olabilir. Nasıl çözebilirm bu sorunu ? Yardımlarınızı bekliyorum.

İşletim Sistemi : Windows 7 Ultimate
    Anakart : Gigabyte B75M-D2V
    İşlemci : Intel Pentium G2030
    Ram : Zepplin 4GB 1333 MHZ Soğutuculu Ram
    Ekran Kartı : Nvidia Geforce 9500 GT

Yazan: acky
    Mobil cihaz ile gönderdi
  2. evin elektriği ile alakalı olabilir

3. Psu kaç watt ?

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. Virüs başka yerde gelmiyorda bizim evdemi geliyor. Virüs den kaynaklandığını sanmıyorum. Hem yeni fotmat attık.
    Bende bi ara öyle düşündüm ve fişi taktığımız prizi ölçtürdüm. 213 çıktı. Normal mi ?
    400 watt. Eskisi 300 wattdı.

Mobil cihaz ile gönderdi

5. 213 derken 213 watt mı ?

6. Hayır volt.

Mobil cihaz ile gönderdi
  7. işlemcide sorun olabilir başka işlemci dene bnm pcde de olmuştu bir ara uyumlu diye almıştım işlemci bu tarz kapanma sorunları yapıyordu ki her zaman yapmıyordu arada bir

8. Sorun islemci den kaynaklanıyor olabilir. islemci cikar, termal macunu yenile, eger olmazsa. baska bir islemci ile dene. sorun %50 islemciden kaynaklaniykr gibi :oke:

Samsung Tablet ile gönderdi
  9. Reset mi atıyor pc

Mobil cihaz ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
11/12/2018 - 11:42