bilgisayarım bazen donuyor ve açılmıyor yardım!!!

 • 28 Nisan 2011
 • 3450 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. sevgili forumdaşlarım bir sorunum var. kendim çözüm bulamadım size danışmak istedim:
  bilgisayarım bazen açılmıyor. üstündeki yanıp sönen ışık sadece bilgisayarı ilk açtığımda kısa bir süre yanıp sönüyor ve sonra tık yok. ekran sanki pcye hiç bağlı değilmiş gibi hiç açılmıyor. ve bazen de pc açıkken o ışık sönüyor ve yine hiç bişey çalışmıyor pcde. ekran falan gidio. yarım saat kadar o şekilde bırakıp fişten çekip tekrar açtığımda ise düzeliyor. nedendir acaba??? :allalla::allalla:

  arkadaşlar bugün de reset attı pc. sonra istenmeyen bir kapanmadan kurtarıldı falan dedi. sorun ayrıntılarını verdi. sorun adı: bluescreenmiş. naapabilirim? bilen kimse yok mu yaa??
   


  Yazan: feyloz
 2. Bunun için güç kaynağı yetersiz geliyor. Yani Power Supply, donanımlara güç veremez ise bu güç yetmezliğinden kaynaklanır. Bunun için kasayı açın ve Power Supply'ın güç kablolarını kontrol edin. Ayrıca donanımlarınızı ve güç kaynağınızın Watt değerini buraya yazın. Ona göre donanımlarınız ne kadar güç kullanıyor buna bakacağım. Ayrıca sürekli fişi çıkarıp, takmayın. Eğer voltaj ağır gelir ise donanımlarınız yanabilir. Prizin de toprak priz olmasını tavsiye ederim.

  Ayrıca Bluescreen (Mavi ekran) hatasıdır. Bu da Ram'lerden kaynaklanır. Veya Anakartın kondansatörleri şişme yaptı ise buda sorun yaratabilir. Anakartınızın da tüm kablolarını kontrol edin. Öncelikle kasanızı açın ve Ram'leri çıkarın. Ram'leri slotlarından çıkarmak için yanındaki iki düğmeyi aşağıya doğru bastırın, kendi yuvasından çıkacaktır. Gerekirse Ram'lerin yerlerini değiştirin ve öyle takın. Veya teker teker deneyin. Tozlanma var ise bunu elektrik süpürgesi yardımı ile alın. Ayrıca en önemli sorun BIOS'dur. Eğer BIOS şişti ise bu da sorun yaratabilir. Güncelleme istediği için sürekli PC reset atabilir. Bunun için BIOS'u güncellemeniz gerekir.

  Son olarak size önerim İşletim Sisteminizi onarın. Eğer kaybolan veya hasar gören dosyalarınız var ise bu da en önemli nedenlerdendir. İşletim Sistemini onardığınız zaman, kaybolan veya hasar gören dosyalar tekrar System32'ye kopyalanacaktır. İşletim Sistemi CD'sini sürücüye takarak onarım yapabilirsiniz. Veya İşletim Sistemi CD'sini sürücüye takarak, başlat çalıştır'a sfc /scannow yazarak da onarım yapabilirsiniz. Sfc'den sonra bir boşluk bırakılmalıdır.
   
  feyloz bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 19:48