Bilgisayarım açılmıyo yardım!!!

• 3 Ekim 2012
  • 1187 Okunma
  • 18 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. arkadaşlar bilgisayar açılıyo , windows başlatılıyo yazıyo ve sonra ekran simsiyah oluyo ve öyle kalıyo , yardımlarınızı esirgemeyin lütfen..

Yazan: RaplexTR
  2. dün aynısı bana oldu bu nasıl tesadüf böyle :hmmm
    bendede oluyodu laptopu söktüm ram felan tekrar taktım oldu :D

- - - Eklendi - - -

dün aynısı bana oldu bu nasıl tesadüf böyle :hmmm
    bendede oluyodu laptopu söktüm ram felan tekrar taktım oldu :D

3. valla ben kurcalarsam felç ederim bilgisayarı, onun için dokunmayacam :D acaba format atsam düzelirmi?

4. Aynı sorun bendede mevcut bilgisayarcıya gidince ramı silgiyle silip geri takıyor , pek işe yaramadı bende ama rami takıp sök düzelebilir :hmmm

5. support.microsoft.com/kb/925810/tr

Şu linktekileri uygula başlangıç onarma yaparsan belki düzelebilir

6. bugünlerde herkese olmuş :hmmm

7. Bizim pc bilgisayarcıda açılıyor evde açamıyorum , artık tek açışta açılınca sevinir oldum :hmmm

8. arkadaşlar büyük bir ihtimalle ram de statik elektriklenme olmuştur ram i sökün bir cımbız yardımı ile girişleri kısa devre yaptırarak elektriği boşaltın ve takın eğer olmazsa format atın

9. valla ne yapsam bilmiyomki canım sıkılıyo off..

- - - Eklendi - - -

format atsam düzelirmi?

10. windows başlatılıyor yazısı geliyorsa tabi format atsan düzelir

11. bilgisayarı açıyorum normalde açılıyo windows başlatılıyo diyo tam açılırken ekran siyah oluyo..

12. Windows Çökmüş Olabilir, Açılışta F8 İle Güvenli Moda Girmeyi Dene Yine Girmez İse Format Ve Sistem Kurulumu Yaparsın Veya Yaptırırsın.

13. dediklerini yaptım yine olmadı?

14. Windows 7 ise Win7 DVD si ile baslat bilgisayari ve repairi sec. Otomatik olarak baslangic kurtarma acilacaktir zaten. Acilmazsa bile araclar konsolundan sistem geri yukleme dahil bir cok secenek var. Kullanarak sistemi kurtarmayi deneyebilirsin. en son care format.

15. Format Attın Ve Sistemi Kurdun Yine Mi Açılmadı ?

16. yok format atmadım

17. aynı sorun bendede var çözümünü bilen yokmu formatta atılmıyor

18. Arkadaşlar bu sorunlar bunlardan kaynaklanır

1.Ram mhz si yüksek olabilir bios ayarlardan düşüre bilirsiniz.
    2.Bios ayarlarını sıfırlamış olabilirsiniz.
    3.Ram yanmış olabilir
    Format atmaya çalıştıgınızda gene aynı sorun olduysa kesinlikle ramle alakalı raminizin mhz hızını düşürün sorun devam ederse buraya yazın yardımcı olmaya çalışacagım.

19. 1. ram mhz yuksek dıye sistem çakılmaz ben 800 lük ramleri 950 mhzde kullandım taş gıbı
    2. bios sıfırlamsıyla gram alakası olamaz cunku bıos sıfrlamanın bır zararı eksi yönü yok.
    3.ram yanarsa sistem hiç açılırmı akıl var mantık var.
    format atabılseler zaten uğraşmicaklr. takmışsın kafaya ram türküsü heryerde onu söylüyorsun..

badsector .

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
14/11/2018 - 22:55