bilgisayara yüklediğim tüm oyunlar donuyor

Sponsorlu Bağlantılar

AsCoRbAt

AsCoRbAt

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayara yüklediğim tüm oyunlar donuyor
hangi oyunu yüklesemde donuyor atı x550 ekran kartımdan kaynaklanıyor diyodum değiştirdim hd5570 aldım aynı sorun ondada oluyor ramden kaynaklanıyor diyorum :off: cod 2 bile donuyo:off:donma bazen geçiyor bazen geçmiyor

Lacrymosa

Üye
Tüm sistem özelliklerinizi yazın yardımcı olalım.

AsCoRbAt

AsCoRbAt

Üye
    Konu Sahibi
512 ram ,realtek onboard ses, atı rd hd 5570 ekran kartı

--------------- Ekleme ---------------

pentium 4 cpu

The Lich King

The Lich King

Üye
benim bilgisayarım da 2gb ram , core 2 duo olmasına rağmen oyunlar en düşük ayarda bile donuyordu.sonra virüs taraması yaptım bilgisayarda virüs çıktı.bence ca antivirüs deneme sürümünü indir ve tarama yap.flash disk vs. de tara .

AsCoRbAt

AsCoRbAt

Üye
    Konu Sahibi
saol kardeş

sekinardi

sekinardi

Üye
hala donuyomu bence senın bılgısayarının ram'ı düşük ondan kaldıramıyordur (dikkat et bilgisayarı çökertme :) )

merty24

merty24

Üye
ekran kartı driver yukle

sss_07

Üye
Ya arkadaşlar benim pc her oyunda donuyor crazy taxi gta vice city NFS gta 3 filan hep donuyo bunlara girdiğimde:vur:angry:napabilirim ekran kartımıda deiştirdim özelliklerim de şöyle

Yonga türü:geForceFX5500
DAC türü:Integrated RAMDAC
Bellek Boyutu:256MB
Bağdaştırıcı Dizesi:GeForce FX 5500
Bios Bilgileri:Version 4.34.20.87.00

Bilgisayarımın özellikleri de şöyle
Intel(R)
Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz
2.99GHz, 1,00 GB RAM
ne yapabilirim sorun ne olabilir acaba yardımcı olun lütfenn acill

kosezade

kosezade

Üye
kardeşler
1)bilgisayarın içini bir açıp temizleyin
2)Sonra Temizinden bir format atın Önerim Windows XP Sp3
3)Sonra Driveri Orjinal CD'den Çıkanı Yükleyin Ama Setuptan Kurun İçindeki driver dosyalarını system 32 ye direk atmayın
4)Bu Otomatik Kurulan Xplerden KurmaYın (vista tema oto drivers...) gibi olanları
5)Bilgisayarda Kullandığınız AntiVirus Cok Onemli Tavsiyem Eset NOD32 4 Veya Smart Securty
6)Bilgisayarınıza CheckUp Yapın Örnek:Ccleaner İle pcyi taratın ne var ne yok
7)Çok Gereksiz Dosyalar Varsa silin
8)ÇOK ÖNEMLİ Başlattan Çalıştır Komutuna Girin Ve dxdiag yazıp enter diyin ne gelirse evet deyip yukardan ekranı seçin Ordan "DirectDraw Sınaması Yap" de sonra orda notlarda sorun bulunamadı derse ekran kartınızda hiçbir problem olmayıp problemlr duzeltilmiştir eğer directdraw yanında etkinleştir varsa etkinleştir deyin

sss_07

Üye
saolun deneyim inşallah bir daha donmaz bilgisayarımın özelliklerin oyun oynamamı kaldırır değil mi

kosezade

kosezade

Üye
evet tabiki kaldırır en azından nfs undergruond 2 fifa 2007 gibilerini kaldırır sen bu dediklerimi yaparsan kardeş olur banada bu sıkıntılarda gelen pcler var bu yontemi yapıorm

kadir425

Üye
beyler banada yardımcı olursanız sewinirim 2GB ram war bilgisayarımın işlemcisi AMD athlon(tm) 64 X2 dual core processor 4400+ (2CPUs) 2,3GH işletim sistemi vista Call of Duty 7 black ops yüklerken 2. dvd de sorun olmuyor 1.dvd yüklerken sorun çıkıyor dvd dolu oldugundan mı pc demi bi sorun war lütfen yardımcı olursanız çok sewinicem

--------------- Ekleme ---------------

bütün yazılımlarımlarımda güncel gereksiz şeyleride sildim gene aynı sorun çıkıyor ne kopyalıyor nede taşıyor hiç bir işlem yapamıorum şimdiden vereceğiniz cvplar için tşk ederim

Üst Alt