Bilgisayar Nasıl Bozulur ? | Cevabı Burada xD

 • 25 Nisan 2011
 • 2858 Okunma
 • 11 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. BİLGİSAYAR NASIL BOZULUR =) | furkan1103 farkıyla =)

  Bilgisayarınızı, direkt güneş ışığı alabilecek bir yerde kullanın. Yakınlarda kalorifer veya benzeri bir ısıtma cihazı da bulunursa iyi olur. Ortamın nemli olması, olaya ayrı bir anlam katacaktır. :))

  Bilgisayarınız kilitlendiği zaman, reset tuşuyla filan uğraşmayın. Power tuşuyla kapatın ve birkaç saniye bile geçmeden hemen açın. :)

  Elektrikler kesildiğinde, bilgisayarınızı kapatmayın. Elektrik geldiğinde yaşanacak ani voltaj değişiminin, monitörünüzde oluşturacağı görüntü ile sabit diskinizden gelecek garip seslerin senfonik uyumu size ilginç bile gelebilir. :))

  Bilgisayar masanızı sabitlemeyin. Böylece her tuşa bastığınızda sallanan bilgisayar, size interaktif bir his verecektir. :)))

  Bilgisayarınızın kasasını, havalandırma delikleri kapanacak şekilde bir duvara yaslayın. Böylece işlemcinizin soğuması için gereken hava dolaşımını ve ısı kaybını önleyebilir, bilgisayarınızla sıcak ilişkiler kurabilirsiniz. :))))))

  Bilgisayar monitörünüzde sabit bir görüntüyü saatlerce tutun. Böylece, monitörünüzün fosfor tabakasında oluşacak zedelenme sonucu, monitorünüz kapalı iken bile o görüntünün siluetini görebilirsiniz. :)))

  Bilgisayarınızın fişini topraksız bir prize takın. Aynı prizden diğer elektronik cihazların da güç sağlaması, bilgisayarınıza giden akımda hoş değişiklikler yapacaktır. :))

  Küçük kardesinizin veya çocuğunuzun bilgisayarınızın disket sürücüsüne bozuk para ve benzeri şeyleri sokmasına aldırmayın. Bilgisayarınızın içinde birikecek bozuk paralar, ona tasarruf alışkanlığı, bilgisayar tamircinize de para kazandıracaktır. :ehe

  Eğer modem kartı, ses kartı ve benzeri kartları çok sık takip çıkartıyorsanız, her seferinde bilgisayarınızın kasasındaki o vidaları açmak büyük dert haline gelebilir. :)) Hele bir de yildiz tornavidaniz yoksa, bu iş bir eziyet halini alabilir. Bu kadar uğrasacağınıza, birakın bilgisayarınızın kasası sürekli açık kalsın. Annenize de söyleyin, sehpanın tozunu alırken bilgisayarınızın devrelerine de bir el atsın. :d:

  Tüm bunlari yaptığınız halde, bilgisayarınız hala çalışmakta ısrar ediyorsa, en etkili ve son çare olarak kaldiırıp pencereden atabilirsiniz.
  :naughty:

  Yorumları Görüyüm :naughty:
   


  Yazan: Furkan1103
 2. amaç ne :allalla::allalla:
  komik gelmedi ama emeğine sağlık
   
 3. Önerilerin için saol ama uygulacağımı sanmıyorum:ehe
   
 4. öneri bunlar ama içinde azda olsa komiklik katılmış :oke:


  ----------Eklendi @ 22:41:23 ---------- Yazıldı @ 22:41:04 ----------

  rica :oke:
   
 5. Bilgisaya bozmayı sanat haline getirmek bu olsa gerek
   
 6. cok iyimis saol
   
 7. rica ederim arkadaşlarr :)
   
 8. SaoL... :oke:
   
 9. ben denedım bozulmadı. sorun nerde bı yardım edın:allalla::allalla: :zuhaha:
   
 10. ohoo benim eski bilgisayar olsa bu kadar ugraşmaya gerek yok.zaten kagnı gibi oldugu için açınca 10 dk içinde kasıyodu.:ehe
   
 11. saol ya
  kardesımın hobılerı arasında zaten kolayca bozuyo gerek yok bukdr ayrıntıya:ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 05:42