bilgisayar mühendisi olmak için hangi liseye gitmek gerek

Sponsorlu Bağlantılar

KenJ!

KenJ!

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayar mühendisi olmak için hangi liseye gitmek gerek
buyıl son yılım 441 ve 437 aldım buyıl da sbsye girip liseye gidicem ama bilgisayar müh. için hangi liseye gitmeliyim bide hangi alanı seçmeliyim

hitafnalsa

Üye
anadolu lisesi, fen lisesi veya düz lise olabilir .Mat. böl.seç

KenJ!

KenJ!

Üye
    Konu Sahibi
anadolu lisesi, fen lisesi veya düz lise olabilir .Mat. böl.seç
ya düz istemiyoorum okadar çabaladım düşük puanlıya istemiyorumda baktım bilişim ddiye yazıyor yanlarında ona göremi

greenmile

greenmile

Üye
ben meslek lisesi mezunuyum bu şekilde de gidersin :)

greenmile

greenmile

Üye
anadolu meslek değildim ben zamanında anadolu teknikdim ayrıca şuanki sistemi bilmiyorum ne değişti ne oldu

greenmile

greenmile

Üye
hangisine gitmem gerek bilemedim anadolu teknikmmi normal anadolumu fenmi yoksapc agırlıklı olandanmı

tabiki gidebiliyorsan fene git derim olmadı anadolu,anadolu teknikte ise daha çok kasman gerek malum katsayı problemleri falan ama daha üniversite olayına çok olduğu için çok şey değişir nerdeyse heryıl birşeyler değişiyor bu sistemde

KenJ!

KenJ!

Üye
    Konu Sahibi

tabiki gidebiliyorsan fene git derim olmadı anadolu,anadolu teknikte ise daha çok kasman gerek malum katsayı problemleri falan ama daha üniversite olayına çok olduğu için çok şey değişir nerdeyse heryıl birşeyler değişiyor bu sistemde
ben gidip pc hocasına bi danışayım bne hep derste pc başında geçirsek diyorum ama o liselerdende ögretmen olunuyormuş

greenmile

greenmile

Üye
greenmile

greenmile

Üye
şu kadar söyliyeyim meslek lisesinden de mühendis olunur öyle bir engel yok sadece daha fazla net yapacaksın olay bu kadar basit

----------Eklendi @ 12:56:26 ---------- Yazıldı @ 12:55:49 ----------

fen değil anadolu teknikten bide öğretmen lsiesine gitsem olamama demi

öğretmen lisesini bilmiyorum ama meslek lisesinden kendi alanınla ilgili mühendis olabilirsin bundan eminim

KenJ!

KenJ!

Üye
    Konu Sahibi
şu kadar söyliyeyim meslek lisesinden de mühendis olunur öyle bir engel yok sadece daha fazla net yapacaksın olay bu kadar basit

----------Eklendi @ 12:56:26 ---------- Yazıldı @ 12:55:49 ----------

öğretmen lisesini bilmiyorum ama meslek lisesinden kendi alanınla ilgili mühendis olabilirsin bundan eminim
meslek liseside çok düşük lise :( hiç yüksekpuanlı yok

greenmile

greenmile

Üye
meslek liseside çok düşük lise :( hiç yüksekpuanlı yok

emlyle amlyi yada atlyi zaten bir tutamazsın bunlarda kendi içinde ayrılıyor.Bunlarında kalitelileri varki düz liseyle kıyaslanamaz bile

----------Eklendi @ 13:09:08 ---------- Yazıldı @ 12:59:33 ----------

bak senide aynı hataya düşürüyorlar meslek lisesinden bilgisayar müh. olamazsın diye bu büyük bir yalan aşağıdaki yazıyı iyi okumanı isterim.Çünkü bende atl mezunuyum kendimden biliyorum

Anadolu Teknik Lisesi, 'na bağlı, yabancı ağırlıklı olduğu 4 eğitim- süresi olan, .
Anadolu teknik liselerinin diğer anadolu ve dengi liselerden farkı, öğrencileri mesleki becerileri üzerine geliştirerek teknik eleman desteğini sağlamaktır.
Ancak bu muazzam egitim alan ögrenciler doğru yönlendirilemediklerinden mühendis olamamaktadırlar 4 yıllık mesleki egitimin yanı sıra fen ve matematik dersleri çok yogun bi şekilde ögretilir buradan mezun olan ögrenciler teknisyen ünvanını alırlar eger bu ögrenciler mühendislik alanına yönlendirilirler ise 4 yıllık bir egitimin ardından bir 4 yıllıkda egitim ile Türkiyenin ihtiyacı olan teknoloji geliştirme ve üretmede çok iyi yerlere gelecegi garantidir ama Yök tarafından meslek lisesi ve imam hatip liseleri ile aynı seviyelere getirilen bu alan bastırılmaktadır , Şuan Ülkemizde 4 yıllık bir egitim alan bir mühendis sadece teoriden ibarettir ancak bunun teknik alt yapısı teknik liseler tarafından saglanır ise ögrencilerin yüksek lisans (master) yapmaya gerek kalmadan uzman kimseler olacaktır

KenJ!

KenJ!

Üye
    Konu Sahibi

emlyle amlyi yada atlyi zaten bir tutamazsın bunlarda kendi içinde ayrılıyor.Bunlarında kalitelileri varki düz liseyle kıyaslanamaz bile

----------Eklendi @ 13:09:08 ---------- Yazıldı @ 12:59:33 ----------

bak senide aynı hataya düşürüyorlar meslek lisesinden bilgisayar müh. olamazsın diye bu büyük bir yalan aşağıdaki yazıyı iyi okumanı isterim.Çünkü bende atl mezunuyum kendimden biliyorum

Anadolu Teknik Lisesi, 'na bağlı, yabancı ağırlıklı olduğu 4 eğitim- süresi olan, .
Anadolu teknik liselerinin diğer anadolu ve dengi liselerden farkı, öğrencileri mesleki becerileri üzerine geliştirerek teknik eleman desteğini sağlamaktır.
Ancak bu muazzam egitim alan ögrenciler doğru yönlendirilemediklerinden mühendis olamamaktadırlar 4 yıllık mesleki egitimin yanı sıra fen ve matematik dersleri çok yogun bi şekilde ögretilir buradan mezun olan ögrenciler teknisyen ünvanını alırlar eger bu ögrenciler mühendislik alanına yönlendirilirler ise 4 yıllık bir egitimin ardından bir 4 yıllıkda egitim ile Türkiyenin ihtiyacı olan teknoloji geliştirme ve üretmede çok iyi yerlere gelecegi garantidir ama Yök tarafından meslek lisesi ve imam hatip liseleri ile aynı seviyelere getirilen bu alan bastırılmaktadır , Şuan Ülkemizde 4 yıllık bir egitim alan bir mühendis sadece teoriden ibarettir ancak bunun teknik alt yapısı teknik liseler tarafından saglanır ise ögrencilerin yüksek lisans (master) yapmaya gerek kalmadan uzman kimseler olacaktır
hm ozaman ona gideyim

----------Eklendi @ 15:32:43 ---------- Yazıldı @ 15:24:51 ----------

ya ama puanları kaç bide kastamonu civarında varmı bu liselerden

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Tutturabilirsen Fen Lisesine Git Olmadı Anadolu Öğretmen O Da Olmazsa Anadolu Lisesi Ama Sayısal Seç

greenmile

greenmile

Üye
zaten bilgisayar mühendisliği için sayısalcı olman şart ayrıca derslerde çok ağır her bünye kaldıramaz

anılbaran

anılbaran

Üye
en ıyıysı hıc okumamak :ehe