Yardım Bilgisayar acilmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

deadhmachine

deadhmachine

Üye
    Konu Sahibi
Kasanın kapağını ac bılgısayarını calıstır. PC kapanınca işlemciye dokun sıcaklık ne kadar elin yanarsa komple sök tak işlemciyi
En fazla 10 saniye suruyor isnmaz herhalde okadar

Peroksit54

Peroksit54

Üye
5 saniyede 50 dereceye cıkar buyuk ıhtımal fan tam oturmadıgı ıcın yalıtım sağlanamıyor o yüzden işlemci çabuk ısınıyor sistemi kapatıyor. Gecici cozum olarak ip veya benzeri bir şey bagla ama tekrar Termal macun surulmesı gereklı

deadhmachine

deadhmachine

Üye
    Konu Sahibi
5 saniyede 50 dereceye cıkar buyuk ıhtımal fan tam oturmadıgı ıcın yalıtım sağlanamıyor o yüzden işlemci çabuk ısınıyor sistemi kapatıyor. Gecici cozum olarak ip veya benzeri bir şey bagla ama tekrar Termal macun surulmesı gereklı
Nasıl baglayacagim detaylı yardim edermisin yanlis birsey yapmakdan korkuyorum :/

Peroksit54

Peroksit54

Üye
Soğutucu vidalımı geçmelimi nasıl montajı

MaxipmaN

Üye
bu nasıl sökülür takılır ben de bilemedim fanın aynısı bende var yapmadım hiç temizleyip macunlamam gerek işlemcinin biyerini yamulturum diye yanaşamadımanakartın arkasından da bi işlem yapılıyor en iyisi bulaşma montaj işine
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Peroksit54

Peroksit54

Üye

fan bunun aynisi
Tamam dostum geçmeli standart intel soğutucusu. Şimdi 4 adet tırnağı var bunlar saat yonunun tersine dogru açılarak yukarı çıkarılır. Hepsini sök sonra çapraz karşılıklı tak. Bu arada tırnakları kontrol et sıkıntı nerde yuvadamı tırnakdamı yapabılırsın bence kolay gelsin :)

deadhmachine

deadhmachine

Üye
    Konu Sahibi
Tamam dostum geçmeli standart intel soğutucusu. Şimdi 4 adet tırnağı var bunlar saat yonunun tersine dogru açılarak yukarı çıkarılır. Hepsini sök sonra çapraz karşılıklı tak. Bu arada tırnakları kontrol et sıkıntı nerde yuvadamı tırnakdamı yapabılırsın bence kolay gelsin :)
Sıkıntı tirnakda yuva saglam tirbagin altindaki beyaz plastik kirilmis

Peroksit54

Peroksit54

Üye
Tamam dedigim gıbı capraz tak dene

Peroksit54

Peroksit54

Üye
Daha pratik cozum soylıyeyım metrik 6 3Cm boyunda somunlu civata bul kırık yere Monte edebilirsin

deadhmachine

deadhmachine

Üye
    Konu Sahibi
Sadece tirnagi kiuk hani donunce tutan yer sivri taraf duruyor

Peroksit54

Peroksit54

Üye
Git bi net kafeye verirler ucretsız tırnaklardan benım evde var ıstersen gel vereyim :)

Peroksit54

Peroksit54

Üye
54

deadhmachine

deadhmachine

Üye
    Konu Sahibi
saakrya :O ben ankaradayım

Peroksit54

Peroksit54

Üye
Net kafeye gıt yardımcı olurlar

deadhmachine

deadhmachine

Üye
    Konu Sahibi
peki kırılmış olanı nasıl çıkarıcam

Peroksit54

Peroksit54

Üye
Anakartı Sökmen gerek zaten çalışmıyor parçala komple

szqn55

szqn55

Üye
sen anakartı komple çıkar yerinden bakır 1.5luk elektrik kablosuyla dolandır sıkıştır işte sar teli ama kablonun plastiğini çıkarmadan

Üst Alt