Benitez: "Hemen değişim beklemeyin"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Benitez: "Hemen değişim beklemeyin"
Chelsea Teknik Direktörü Rafael Benitez, takımın eski çalıştırıcısı Roberto Di Matteo'nun bıraktığı etkinin hemen unutulmayacağını belirtti.

Geçen yıl takımına mucizevi bir şekilde Devler Ligi'ni aldırmayı başaran Roberto Di Matteo, bu sezon Şampyionlar Ligi'nde başarısız sonuçlara imza attıktan sonra takımdan kovuldu ve yerine Liverpool ve Inter'in eski çalıştırıcısı Benitez getirildi.

Takımda her şeyin çok çabuk değişemeyeceğini belirten Benitez kulübünün resmi sitesine yaptığı açıklamada, "Chelsea teknik direktörünü daha yeni değiştirdi. O yüzden çok çabuk bir değişimi beklememelisiniz. İlk defa menajerimle Chelsea hakkında konuşurken bunun bir şans olacağını düşünmüştüm. Her şey son derece hızlı gelişti." dedi.

Terkrar başarılı olmak istiyorum

Futboldan uzak kaldığı yıllarda da hep çalışmaya devam ettiğini belirten tecrübeli teknik adam, "Çalışmadığım süre içersinde süreki oyuncular izledim, internette araştırmalar ve analizler yaptım. Teknik adamlık programları üzerine çalışmalar yaptım. Şimdi tekrar başarılı olmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Önceliğinin her zaman Premier Lig olduğunun da altını çizen Benitez, "Ailem İngiltere'ye yerleşti. Yani benim aklım hep buradaydı. Almanya, İspanya gibi alternarifler de olsa benim aklım hep İngiltere'deydi." şeklinde konuştu.

Chelsea bugün oynayacağı maçta sahasında Manchester City'yi konuk edecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...