Bebek Zeka Gelişimi İçin Ne Yapılmalı?


EroL

EroL

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bebeklerde zeka gelişimi için yapılması gerekenler, oyuncaklar, müzikler ve kitaplar gelişim için önemlidir. Bebeklerde zeka gelişimi için aile ortamında huzur en önemli faktördür. Anne ve babanın bebekleriyle kaliteli zaman geçirmesi bebeklerin zeka gelişimine büyük oranda katkı sağlayacaktır.

Yeni Doğan bebeklerinzeka gelişimi daha doğmadan başlar aslında Anne adayalrının sıhhatli ve düzenli beslenmesi Gebelikte sigara ve içki gibi alışkanlıklardan uzak durmak bol vitamin ağırlıklı beslenmek bebeklerin Zeka Gelişimini oldukça etkileyen etkenlerdir.

Bebek doğdultan sonra ise Anne sütü zekayıçok fazla etkiliyor. Ancak bugüne dek yapılan çalışmalar, anne sütünün muhtevasının mi yoksa anne sütü veren annelerin genetik yapısının mı bebeğin zekasında tesirli olduğu daha belirlenemedi.Tek Bilinen gerçek var ki o da sıhhatli ve düzenli beslenmenin zeka gelişimi üzerinde son derece tesirli olmasıdır.Yeni Doğan bebeklere söylenen şarkılar, ritmik melodiler, sevgi dolu bir ortam da çok faz ehemmiyet teşkil ediyor.Bebek gelişiminde Çok erken yaşlarda kitaplara başlamak ihtiyaç duyulan.Ayrı olarak Bebeğin zekasını geliştirecek bir oyuncak varsa, o da kitaptır.Bebeğinizi Dördüncü aydan itibaren bebeğinizi kitaplarla tanıştırabilirsiniz.

Bebeğinizin Zeka gelişimine etkili olmak için Anne ve Babaların bebekler güzel ve eğitici zaman geçirmelei çok önemlidir.Buun sakın unutmayın güzel ve huzurlu bir Aile ortamı bebeklerin ve çocukların gelişiminde en fazla önem taşıyan etkenlerdir.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt