Bebeğin altı nasıl değiştirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

FatoŞ

FatoŞ

Üye
    Konu Sahibi
Bebeğin altı nasıl değiştirilir?
Bebeklerin bacak araları ve kalçaları, özellikle uzun süre ıslak kaldığından çabuk tahriş olur. Bu nedenle, bebeğin bezinin 3-4 saatte bir değiştirilmesi gerekir. Genel olarak bebeği emzirdikten sonra altını değiştirmek uygundur. Her değiştirmede bebeğin altı su ile de temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Kızlarda bu temizliğin önden arkaya yapılması önemlidir. Bezi değiştirilirken bebeğin altının bir süre açık kalması iyi olur. Bebeğin altına bağlanmak için çeşitli bezler vardır. Anne kağıt bezleri daha pratik bulabilir. Pamuklu bezler de çok iyi durulanmak koşulu ile sorun yaratmadan kullanılabilir.

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
forumumuza bayan üyeleride çekmemiz için bu bölümün herdaim ayakta tutulması gerek. ben sürekli çabalıyorum bunun için. seninde birşeyler yaptığını görmek çok güzel. Sağolasın Fatoş

• Beğen
Tepkiler: FatoŞ
FatoŞ

FatoŞ

Üye
    Konu Sahibi
forumumuza bayan üyeleride çekmemiz için bu bölümün herdaim ayakta tutulması gerek. ben sürekli çabalıyorum bunun için. seninde birşeyler yaptığını görmek çok güzel. Sağolasın Fatoş
Tutalım o halde .. Bundan sonra çabanda yalnız değilsin boşu boşuna çocuk gelişimi okuyorsun dedirtmem :)
sende sağol Güzel İnsan :) Ne demek bu bizim forumumuz :)

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
cansın :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: FatoŞ

Üst Alt