Bazı Android uygulumaları ve oyunları telefonumda kendiliğinden siliniyor ! neden acaba ?

Sponsorlu Bağlantılar

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
Bazı Android uygulumaları ve oyunları telefonumda kendiliğinden siliniyor ! neden acaba ?
Arkadaşlar Google Playdan yüklediğim Angry birds space, Angry birds seasons, File manager ikinci kez yükledim uygulamaların dosya görüntüsüne tıklamak için menüye girdiğimde bir süre sonra telefon iskeletine benzer bir şekilde uygulama bulunamadı yazısı çıkıyor şimdilik bunlarda bir kez de talking tom uygulamasında yaşadım diğer uygulamalar yüklediğim gibi duruyor sorun yok bunun sebebini bilen arkadaş var mı? yada daha önce böyle birşeyle karşılaşan ?

klongs

klongs

Üye
cok garip ilk defa boyle bir hata duydum

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
beni bulur böyle şeyler zaten :) ama cidden bir mana vermedim uygulama açılıyor kullanıyorum örneğin bir gün sonra telefonun menüsüne baktığımda uygulama gitmiş telefon iskeleti gibi bir görüntü uygulamadan eser yok

klongs

klongs

Üye
play store de bir gariplik var uygulamalarımın bir kısmı gözükmüyor güncelleme yapcam hata veriyor anlamadım

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
telefonumda ana sayfada güç tasarruf menüsüde silinmiş bazı uygulamalrda telefon için verilen yetkilerde dikkatimi çekti bişeyler silip ekleme gibi ve ne hikmetse bu advanced task kiler programından sonra oldu şimdi kaldırdım o programı bakalım yine olacak mı ama cidden bu google play a el atmaları lazım bazı uygulamalar görünüyor hata veriyor yada aynı uygulamadan defalarca yüklenmiş adam akıllı bir temizleme yapar daha düzenli hale getirirlerse çok daha kullanışlı hale gelecek

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
telefonun fabrika ayarlarına onay vererek eski haline getirdim abartmıyorum nerdeyse ana ekranda olan 4-5 menü silinmiş şimdi tekrar gelince farkettim bidahada task killer tarzı program kullanmam

klongs

klongs

Üye
ben hiç kullanmadım saten :D

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
ben hiç kullanmadım saten :D

yahu senin mis gibi görev yöneticin var kullanıp napacan sonlandır diyon sonlandırıyor benim uyuz telefonda öyle birşey yok unuttularmı naptılar :D

gofrettin76

gofrettin76

Üye
Bende galaxy note var bendede bazı uygulamar kendiliginden yok oluyo sebebini bulamadım

bkurtulus

bkurtulus

Üye
Bende oluyor bu. Sanırım bazı uygulama ve oyunlar süreli.

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
Bende oluyor bu. Sanırım bazı uygulama ve oyunlar süreli.

işin garibi formda da okumadım kimsenin bu konuda bir paylaşımı ya da sorusu olmamış sanki ücretsiz uygulamaların belli bir süresi var gibi bir bakıyorsun uygulama çöp olmuş

klongs

klongs

Üye
işin garibi formda da okumadım kimsenin bu konuda bir paylaşımı ya da sorusu olmamış sanki ücretsiz uygulamaların belli bir süresi var gibi bir bakıyorsun uygulama çöp olmuş

marketi tekrar kurdum düzeldi bende

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
telefonu fabrika yarlarına getirdim yine bir uygulamada yaptı

skys_king

Üye
benim de uygulamalarim, bugün ögleden sonra silindi. yaklasik 60 uygulama ve oyun vardi. kimi crackli kimi de bedava olan yüklemelerdi. cözüm nedir acaba?!?!?!? acil yardim lütfen...

djhiguramos

djhiguramos

Üye
sxs de ayarlar uygulamalar kısmında bir görev yönetici yok mu?

place3461

place3461

Üye
anlaşılıyor ki telefonun servise gitmek istiyor:)

PriZm

PriZm

Üye
bu sorun 2.3.3 ve 2.3.4 yazılımlı telefonlarda oluyor.2.3.6 ve ics de böyle bir sorun yok.

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar 2.3.7 sürümü olan eski telefonum xperia s tede oluyordu yani 2.3.4 te falan olmuyor örneğin telefonunuzla google playdan yeni birşeyler indirdiğinizde ve kurduğunuzda bazen menülere bakarsanız daha önceden kuru olan oyun ve uygulamalardan bir kısmının sanki telefonda çöp dosya gibi kaldığına hatta üzerine tıkladığınızda uygulama bulunamadı yazısına şahit olursunuz

bunun çözümünü şöyle bulmuştum uygulama bulunamadı deyince ana menüden uygulamayı sakın silmeyin çünkü telefonu kapatıp 3-5 sn bekledikten sonra yeniden açtığınızda uygulamanın yerinde durduğuna şahit olacaksınız

bazen öyle garip oluyorki açıp kapattığınızda bulunamadı denilen uygulama yüklü olarak karşınıza çıkıyor bir başka uygulama silinmiş gibi görünüyor bir kaç kez daha yeniden başlatın bütün uygulamaların yerinde olduğunu göreceksiniz

karayel90

karayel90

Üye
Bazı uygulamalar iyi paketlenmemiş oluyor bundanda kaynaklanıyor

mancukya

Üye
Bazi Apkler sd karta kurulmayi sevmiyor, sistemde kurulu olmasina ragmen program kurulu degil diyerek mesaj alirsiniz.
Gene ayni sekilde bazi programlar market harici herhangi bir zararli yazilim varsa Google bunlari silebiliyor.
Baska bir olay sd kartta cluster bozulmasi yada sdkarttan okumakta zorlanma oldugunda gene bu tarz olaylar olabiliyor.

Üst Alt