Bayram öncesi alkol kullanmak

Sponsorlu Bağlantılar

KayraBey

KayraBey

Üye
Yahu arkadaş konuya bak yorumlara bak.Tövbe estağfirullah!!!

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Alkol kullanmak haramdır ...
Hiç bir zaman dinimizde yeri yoktur .
Bilginize ...

• Beğen
Tepkiler: Dede
Barış Grc

Barış Grc

Üye
40 gün ibadetler kabul olmuyor diye bir şey yok. Ama ne olursa olsun alkol almak günahtır, bayram öncesi ve sürecin de daha da günahtır.

EroL

EroL

Emekli Yönetici
İçkinin daha az günahlısı diye bir şey yok arkadaşlar. Kurallar kesindir, içilmeyecek denilmiş. Şu günler arasında zina yaparsanız daha az günah yazılıyor diye bir şey olur mu? aynı şey. Ben Müslümanlığın bütün vazifelerini yerine getiren bir adamım diyorsanız içki de içmeyeceksiniz, sigara da içmeyeceksiniz.

• Beğen
Tepkiler: muhammed4949 ve Dede
Metin MF

Metin MF

Üye
İçkinin daha az günahlısı diye bir şey yok arkadaşlar. Kurallar kesindir, içilmeyecek denilmiş. Şu günler arasında zina yaparsanız daha az günah yazılıyor diye bir şey olur mu? aynı şey. Ben Müslümanlığın bütün vazifelerini yerine getiren bir adamım diyorsanız içki de içmeyeceksiniz, sigara da içmeyeceksiniz.

:oke:

- - - Eklendi - - -

Alkolsuz biradan kastin malta ise ondada alkol var arastir gorursun :oke:

değil tamamen alkolsüz

seytan_avcisi

seytan_avcisi

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler KayraBey size saygım sonsuz ben sadece yardım almak için konuyu açtım cevabımıda hackless verdi hepinize teşekkürler.

KayraBey

KayraBey

Üye

:alkis

seytan_avcisi

seytan_avcisi

Üye
    Konu Sahibi
yanlış anlamayında bizde burda paralı oyunları yüklüyoruz/indiriyoruz yani bence müslümanlığın her kuralını yerine getiren insan sayısı kaçtır ki?

apk3823

Üye
Sadece bayramdan once degil , normal zamanlardada alkol insana sorun teskil ederr...ne gibi sorunlar ; bidefa aklini devreden cikarir..aklini zayiflatir..dusunme gucun hafiza gucun azalir...akil Allahin emanetidir...Ruhun veziridir...Insan bir karar alacagi zaman helede ani kararlarda o vezire yani aklina basvurur...mesela padisah ulke icin cok acil onemli bi karar almasi lazim ve vezirine danisacak ama bakiyoki vezir ucmus mayhoss bi hoss olmuss :)) yol gosterecek halde degil...boyle bi ulkee selamet bulmazz...iste alkol sadece bayram oncesi sorun degil her zaman sorundur...hersey bir kenara Allahin emanetini zayii etmektirr...vessselam

• Beğen
Tepkiler: muhammed4949

by-pegasus

Üye
içiyorum ama dini günlerde asla bayram gelmeden 1 hafta önce 6 efes zaten bizim köyde öyle çiftçiler bayram gelmeden baya içerler bayramda asla içilmez tekel bayileri bayramda pek içki stoklamaz bizim buralarda

smh60

smh60

Üye
ve konu hortlar |-)

Invoke

Invoke

Üye
Alkol aldığında o alkolün kandan temizlenmesi için 40 gün gerekiyor ve 40 gün boyunca da ibadetler kabul olmuyor diye biliyorum.bunu bilin de için.

Bunu ben de duymuştum. Hatta çok kez duydum, 40 gün boyunca alkol kandan temizlenmiyormuş abdest kabul olmuyormuş....
Nisa 43de diyor ki: "Ey iman edenler! Sarhoşken ne dediğinizi bilene kadar namaza yaklaşmayın." . Yani şuuru yerindeyse namazını kılmalı anlamı çıkıyor buradan.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

Üst Alt