Baseband & İmei Mtk Cihaz Sorunu (Yardım)

Sponsorlu Bağlantılar

BhaYzc

BhaYzc

Üye
    Konu Sahibi
Baseband & İmei Mtk Cihaz Sorunu (Yardım)
Öncelikle Merhaba

Eğer konu silinecekse sayın moderatör ve admin kardeşlerim 3 gündür uğraşıyorum ve şuan saat sabah 05:46 yine uyumadım konuda ters bir durum hatalı birşey varsa silmeden düzeltirseniz sevinirim inanın telefonumu param parça etmemek için kendimi zor tutuyorum.

Cihazım 16 GB Discovery MTK bir cihaz

Sorunum ise: Miui V7 kurulu iken yanlışlıkla root explorer'dan tüm system klasörü ve diğer klasörleri içindekiler ile sildim.

telefon haliyle brick oldu tuttum flashtools ile jelybean dönüş yaptım telefon açıldı fakat imei yok...

gelelim sadede secro klasörü başta olmak üzere ne kadar system dosyası varsa puf efs sinden tutunda etc sine kadar yalan olmuş :D

internet üzerinde dolasan sn write yazılımdan tuttunda mtk enginery yontemlerıne kadar denedım hepsi imei atıldı diyo ama cihazı acınca fos ...

sonra tuttum miui v7 flashladım philz ile belki bi umut doner dıye donmedı gittim v6000 denedım flashtools ile oda sonucsuz...

ve bugun 3. gün 4. güne sadece 5 saatim kaldı :D yapamazsam cihazın balkondan yere cakılma suresini video cekıcem bu sayede en azından discovery cihazı olanların cihazının yer cekim kuvvetını ogrenmıs olur :D

espiri bir tarafa gercekten canım sıkkın su sıralar maddi durumlarda pek uygun sayılmaz.

asıl sorunumun baseband dosyalarının tamamen silinmesi olarak dusunuyorum.

çözüm olarak ise suanda kurulu olan miui v7 rom içindeki system klasörünün tamamının ziplenip bana atılması bende o klasörü root explorerdan gereklı dızıne atıp sonra sn write ile imei atmak cozum olur diyorum.

yada hiç farketmez discovery cihazı olan arkadaşlarımdan bir kişi kullandıgı romu belirterek system dosyasını zipleyip upload ederse sevinirim kullandıgınız romu soyleyın ben o romu flashlayım sonra sızn verdıgınız system klasorunu içine atıp imei yukleme işlemi yapayım benım aklıma gelen bu.

yazılımcı kardeslerım daha iyisini bilir çözüm önerileriniz varsa cok makbule gecer.

AktivasyoneL

Üye
Kardeşim bilgim yok ama Allah yardımcın olsun

BhaYzc

BhaYzc

Üye
    Konu Sahibi
konu sılındı sanmıstım sen ıyıkı yazdın guzel kardesım Allah ragzı olsun ama halen ugrasıyorum uyku falan yok :(

AktivasyoneL

Üye
Inşallah bilen biri çıkar da sende kurtulursun sıkıntılıdır bu günler bilirim

BhaYzc

BhaYzc

Üye
    Konu Sahibi
denemediğim yol kalmadı artık kendım bıseyler uretmeye calısıyorum.

AktivasyoneL

Üye
Buradan bilen baya iyi olanlar var onlar bakar bir

BhaYzc

BhaYzc

Üye
    Konu Sahibi
şuanda göbek atıyorum :D oldu oldu oldu ya 25 yasında ınsanım cocuk gıbı sevındım

edit kime sorsam ya para ıstedı ya sen yapamazsın dedı bıze gonder dedı ısım vermıcem bırcok foruma yazdım kullanıcı adımla aratırsanız cıkar ben yıne burayı tek gecerım buraya konu acınca ya kendım ya baskası yardım edıyo cozuluyo

Not: yapamayan arkadaslar olursa tum mtk cıhazları ıcın baseband sılındıyse imei atılmıyo root explorer falan baya ugrasmalı ama yardım ederım NOT: SADECE MAXİCEP UYELERINE UCRETSİZ :d

AktivasyoneL

Üye
helal kardesıme :)

• Beğen
Tepkiler: BhaYzc
BhaYzc

BhaYzc

Üye
    Konu Sahibi
Konuyla ilgili instagram vs yazan çok olmuş...

Çözümü Açıklıyorum: Cihazınızın rootlu olması gerekmekte şayet kitkat kullanıyorsanız kingo ile halledersiniz yok jealybean falansa frameroot işinizi çözer.

Daha sonra root explorer ile data içinde nvram adlı bir klasör var onu tamamen silin.

Cihazınızı yeniden başlatın imei orjinal haline dönecek şebeke gelecek.

Bu süreçten sonra değiştirmek isterseniz IMEI&SN Writer kullanarak değiştirebilirsiniz benim cihazım orjinal oldugu için imei direk kendi orjinal numarası geldi.

Fakat süreç sonunda küçük bir sorununuz olacak.

Çözümüde sağolsun ismi lazım değil bir forumda yazmış olduğum mesaj üzerine yetkili arkadaş paylaşmış.

Root explorer ile paylaştığım fixi data/nvram/APCFG/APRDEB dizinine kopyalayıp değiştirin.
Telefonu yeniden başlatın. Bu kadar.

download fix:

Azonal

Üye
Bendede htcde ayni sorun var. Yalnislikla tum sistem uygulamalarini sildim. Ama benim telefonu bilgisayar gormuyorr. Driver falan her sey var ama gormuyor.

BK2021 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt