Balıklarım Öldü :(

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DDorlion

DDorlion

Üye
    Konu Sahibi
Balıklarım Öldü :(
Selam Maxicep Ailesi Ben Balıkları Seven Biriyim Ufak Bi Akvaryumum Vardı İçinde 3 Küçük 3 Büyük Boy Japon Balığım Vardı 1 Tane Çöpçü Watos Vardı 3 Gün Önce Sularını Değiştirdim Ve Balıkları Akvaryuma Tekrar Koyduktan 2 Saat Sonra 3 Tane Japon Öldü 1 Saat Kadar Sonrada 1 Watos Ve 1 Japon Daha Öldü Son Kalan 2 Japonu Zor Kurtardım Bi Yoğurt Kabının İçine İçme Suyunu Doldurup Koydum İçine Balıkları Ve Beklemeye Başladım Doğru Düzgün Hareket Etmiyorlardı Sabah Kalktığımda Bir Japon Daha Ölmüştü Ve Son Elime Kalan 1 Japon Vardı Sonra Akvaryumun Suyunu Tamamen Boşaltım Bol Su İle İçini Yıkadım Ve Tekrar Su Doldurdum Su Isıtıp Soğuk Suyu Balıklara Ilık Hale Getirdim Herzaman Yaptığım Gibi Ama Balığı Akvaryuma Koymamdan 15 Dk Sonra Oda Öldü Anlayamadım Bişey Herzaman Yaptığım Şeyleri Yapmama Rağmen Hepsi Öldü Klor Dolayısıyla Öldüler Sanırım Ve Akvaryumu Kaldırdım :(

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Akvaryumun suyunu hazır su ile değiştirmeliydin akvaryumdaki suyun hepsi degiştirilimez dörte birini
akvaryumda bırakacaksın ilave edecegin temiz suyu aynı oda ısında bekletmek lazım suyu
ılıtman için sıcak su ilave etmende yanlış olmuş. suya litree başına antbakteriyel i-laç
damlatdıgında balıklar içinde olmamalı taze suyu koydugunda 20dk filitreyi çalıştırıp suyun içindeki oksijini
artırmalısın akvaryum da balık beselemek zor iş ben bıraktım dogrusu pek hoşlanmadım muhabet kuşları gibi
değiller bir sag bir sola volta atıp duruyorlar

semihguney

semihguney

Üye
arkadaşım çok üzüldüm balıklarına ama küçük bi akvaryuma çok balık koymak onları küçük bi yere hapsetmet işkence gibi , keşke o kadar çok almasaydin . Bi de öldüklerinde sorumlusu sen oluyorsun yani akvaryum yapmak güzel ama sorumluluk gerektiren zor bi iş , baya da bilgiye ihtiyaç oluyor , bi hatadan dolayı hepsi ölmüş maalesef , ınşallah bi daha olmaz ,çok da üzülme daha dikkatli ol sadece

DDorlion

DDorlion

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım çok üzüldüm balıklarına ama küçük bi akvaryuma çok balık koymak onları küçük bi yere hapsetmet işkence gibi , keşke o kadar çok almasaydin . Bi de öldüklerinde sorumlusu sen oluyorsun yani akvaryum yapmak güzel ama sorumluluk gerektiren zor bi iş , baya da bilgiye ihtiyaç oluyor , bi hatadan dolayı hepsi ölmüş maalesef , ınşallah bi daha olmaz ,çok da üzülme daha dikkatli ol sadece

balikcilardan aldigim sayinin ustune cikmadim aslinda en fazla 6 diyodu akvaryumu aldiim yer ben 7 koydum okadarda dikkat ediyodum aslinda beslenmelerine :(

- - - Eklendi - - -

Akvaryumun suyunu hazır su ile değiştirmeliydin akvaryumdaki suyun hepsi degiştirilimez dörte birini
akvaryumda bırakacaksın ilave edecegin temiz suyu aynı oda ısında bekletmek lazım suyu
ılıtman için sıcak su ilave etmende yanlış olmuş. suya litree başına antbakteriyel i-laç
damlatdıgında balıklar içinde olmamalı taze suyu koydugunda 20dk filitreyi çalıştırıp suyun içindeki oksijini
artırmalısın akvaryum da balık beselemek zor iş ben bıraktım dogrusu pek hoşlanmadım muhabet kuşları gibi
değiller bir sag bir sola volta atıp duruyorlar

bende artik tavsan dusunuyorum zaten :)

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
başın sağolsun benimde vardı 4 tane hepside ölünce arka bahçeye gömmüştüm 1 haftada yas tutmuştum şaka amaçlı değil gerçek söylüyorum mevlüdünüde bizim arkadaşlarla okumuştuk çay kek kıymalı :ağlarım:

• Beğen
Tepkiler: bayram yazıcı

_OgUz

Üye
başın sağolsun benimde vardı 4 tane hepside ölünce arka bahçeye gömmüştüm 1 haftada yas tutmuştum şaka amaçlı değil gerçek söylüyorum mevlüdünüde bizim arkadaşlarla okumuştuk çay kek kıymalı :ağlarım:

adama bak ya :

Emrgncy

Emrgncy

Üye

:zong:

.Murat.

.Murat.

Üye
kardeş sen akvaryumu geri getir
sana zebra balıkları tavsiye ederim 4 tane yavru al kolay kolay ölmezler
çok balık besledim çok dikkat etmeme rağmen ölüyorlardı
en son zebra aldım 1 seneye yakındır besliyorum 9 tane minicik yavru almıştım şimdi kocaman oldular
önceki kadar dikkatlide değilim bu balıklar bi harika
japonlara yem verirken bile dikkatli olmak gerekiyorken zebralar yem verirken fazlasınıda versen sorun olmaz doyduklarında yemiyorlar
pişman olmazsın hem daha eğlenceliler izlemesi daha keyifli

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
balikcilardan aldigim sayinin ustune cikmadim aslinda en fazla 6 diyodu akvaryumu aldiim yer ben 7 koydum okadarda dikkat ediyodum aslinda beslenmelerine :(

- - - Eklendi - - -

hollanda loplardan besle üretiminede yaparsın ticari degeri oldukca fazla masraflarını cıkardıgın gibi kazanıcında olur :)

benim en favoru cinsim panda tavşanları

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
ben muhabbet kuşu üretiyom :D

Astrosman

Astrosman

Üye
Selam Maxicep Ailesi Ben Balıkları Seven Biriyim Ufak Bi Akvaryumum Vardı İçinde 3 Küçük 3 Büyük Boy Japon Balığım Vardı 1 Tane Çöpçü Watos Vardı 3 Gün Önce Sularını Değiştirdim Ve Balıkları Akvaryuma Tekrar Koyduktan 2 Saat Sonra 3 Tane Japon Öldü 1 Saat Kadar Sonrada 1 Watos Ve 1 Japon Daha Öldü Son Kalan 2 Japonu Zor Kurtardım Bi Yoğurt Kabının İçine İçme Suyunu Doldurup Koydum İçine Balıkları Ve Beklemeye Başladım Doğru Düzgün Hareket Etmiyorlardı Sabah Kalktığımda Bir Japon Daha Ölmüştü Ve Son Elime Kalan 1 Japon Vardı Sonra Akvaryumun Suyunu Tamamen Boşaltım Bol Su İle İçini Yıkadım Ve Tekrar Su Doldurdum Su Isıtıp Soğuk Suyu Balıklara Ilık Hale Getirdim Herzaman Yaptığım Gibi Ama Balığı Akvaryuma Koymamdan 15 Dk Sonra Oda Öldü Anlayamadım Bişey Herzaman Yaptığım Şeyleri Yapmama Rağmen Hepsi Öldü Klor Dolayısıyla Öldüler Sanırım Ve Akvaryumu Kaldırdım :(

hocam diğer lepistes,molly,vs gibi balıklar olsa idi hastalalıga yakalanıp oluyorlardı. Bunlardada olabilir belki suyunuzda bir sorun olabilir. Çok kireçli sular öldürüyor. Akvaryumun ısısını çok düşürüp, çok yükseltmekte öldürüyor. Düzensiz beslenme sonucu bünyeleri zayıf düşüyor.

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye

- - - Eklendi - - -

Tavşan alma bence çok sıkıntı oluyo kardeşim almıştı barınağa verdik bela oluyo resmen az eline alsan hemeb salıveriyo :d:

DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
Gecmis olsun.

alaStar

alaStar

Üye
Kardeş insanın baktığı bi canlının ölmesi çok üzüntü verici geçmiş olsun o balıklar hastalık kapmışlar galiba

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Klor zehirlenmesi başka birşey değil balıkların suyu değiştirilirken su en az 5 gün bekletilmeli konu japon balığıysa 2–3 günde olur sağlam balıklardır ama sazan türüne dahil olduklarından akvaryuma fazla taş kum önermem anında mantar kapıyorlar her gördüklerine atlayıp vücutları sürttüğünden beyaz benek ya da mantar çıkıyor anında yayılıp tüm balıkları öldürüyor bir kaç gün içinde kuyruklarını falan erittikten sonra ama sanırım sen suyu dinlendirmeden değiştirdiğin için klor hayvanları öldürmüş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...