Balikla ilgisi olanlar yardim lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

Malamadrı

Malamadrı

Üye
    Konu Sahibi
Balikla ilgisi olanlar yardim lütfen
Akvaryum kurdum ve icinde iki tane moli balığı 4 lepistes bi çöpcu iki tetra var yaklasik bir aydir düzenli şekilde bakıyorum tum ekipmanlari var su degisimi dip cekimi duzenli yemleme orantili yemleme hepsini uygun sartlarda uygulamaktayim hatta lepistesimin biri 5 yavru verdi moli de 5 yavru verdi ama dunden beri dışı lepistesin biri suyun dibinde kukla gibi beklemeye basladi eski canliligini kaybetmis durumda bugunde suyun yuzeyinden asagi indigi yok araliklarla cok isteksiz yüzüyor diger lepisteslerden uzak dolaniyo yem yemiyo seffaf beyaz diskisi var baligim nesi var. Alti ustu bi balik ölürse yerine bi tane hatta iki uc tane yeni balik atar dusuncesini cahilce buldugum için ayrica ben balıklarima alistim iki gündür moralim cok bozuk neyi var baligim lutfen destek istiyorum ne yapmam lazim
Neden kimse bisey demiyor balığım yoksa ölecek mi :(

kralberk13

kralberk13

Üye
iç parazit olmuş ola bilir iç parazit olunca yem yemez ayrı akvaryuma almazsan diğer balıklarada bulaşa bilir
akvaryumcudan bilgi talep et dezenfetan damla vere bilir belki yorumunu bekliyorum
ayrıca yavruları başka akvaryuma al 2 ay bekledikten sonra sal

Malamadrı

Malamadrı

Üye
    Konu Sahibi
Internet de detaylı araştırmalar sonucunda sarimsagin sivisini yeme emdirerek baliga vermenin paraziti ortadan kaldıracagi bilgisine ulaştım ve denedim balığım eski sağlığına gerçekten kavuştu aradan foruma actigim sureden bugune kadar herşey normal devam ederken bu sefer basta yazdığım problem bu seferde baska balığın başına geldi bi yerde hataliyim kabul ediyorum ara ara baliklarimin basina bu geliyor ama hatami bulmak istiyorum ve hatayi tekrarlamamak istiyorum akvaryum konusunda aşırı tecrübeli değilim ama hicte tecrübe yok diyemem birde unutmadan sunu belirtmek istiyorum bu sorun sadece lepistes grubunda meydana geliyor diger balıklarin basina gelmedi
Hatami goren bilen varsa lutfen bilgilendirsin beni baliklarimin öyle huzursuz olmasi benide huzursuz ediyor balik canlılarıni beslemeyi cok seviyorum ama şöyle sorunlar insanın canini cok sıkıyor. Balık işi gerçekten cok emek istiyor ilgi alaka istiyor ama düşünüyorum bunlar kendi dunyalarinda özgürlüğünde nasil kendini kontrol ediyorlar yani kendi doğalarinda kendilerini doyurmalari paraziti kabizligi akla gelen tum sorunlari nasıl dengede tutuyor insanoğlu bu baliklari kötü alistirmis olmali cok nazlilar ya en ufak seyde o oldu bu oldu sahibininde canını sıkıyor ama gerçekten bu konuda hic problem yasamadan akvaryumunu sağlıklı sekilde koruyan insanlari takdir ediyorum bunu basarmak bilgi ister

Üst Alt