Bademin Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
BYFECI

BYFECI

Üye
    Konu Sahibi
Bademin Faydaları

Bademin sağlığa pek çok yararı var ama yine de miktar konusunda hassasiyeti unutmayın çünkü 20-25 adet badem 200 kalorilik enerji veriyor .

Badem aslında gülgillerden bir çeşit ağacın ürünüdür. Meyvesi ancak çağla halindeyken yenir, çok sınırlı bir zamanda tüketilebilen bu yeşil ve serinletici meyve kız kardeşim ve benim için baharın geldiğini ve yakında yeşil eriklerin çıkacağının habercisidir.

Çağlayı yeşil hali ile hiç görmeyenler , çok merak ettiyseniz hemen manava sorun çünkü çağla zamanı bitmek üzere. Ben bademin hem çağla hem de sert kabuklu halini çok severim ve danışanlarımın günlük beslenmeleri içinde de genelde tavsiye ederim.

Dünyada toplam badem üretiminin yaklaşık 1,5 milyon ton olduğu bildiriliyor . Yunanistan, İran, İtalya , Fas, Protekiz , İspanya ve Türkiye de ana üreticilerindendir. Türkiye’de en kaliteli üretimi Datça Yarımadası’nda yapılmaktadır .

Bademin sağlığa olan faydalarını farklı kaynaklar ve araştırma özetlerinden inceleyerek size geniş bir özet vermek istedim. Bademin sağlığa pek çok yararı var ama yine de mesajımız aynı ”ölçülü beslenin, sağlıklı yaşayın” yani miktar konusunda hassasiyeti unutmayın çünkü 20-25 adet badem 200 kalorilik enerji veriyor sağlık açısından faydalı olsa da her besin gibi bademin fazlası da yağ olarak depolanacak ve kilo almanıza katkı sağlayacaktır .

hikmet366

hikmet366

Üye
:tşk:

Joker

Joker

Emekli Yönetici
Herşeyin fazlası zarar vesselam.Teşekkürler kardeşim bilgilendirme için :)

BYFECI

BYFECI

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Joker
ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
bilgi için :tşk:

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
teşekkürler :)

BYFECI

BYFECI

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...