Bacaklarınızı Yaza Hazırlayın

 • 12 Mayıs 2011
 • 645 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. bacak bakımı, bacak bakımı nasıl yapılır, bakımlı bacaklar, doğal bacak bakımı, güzel bacaklar için, güzel bacakların sırrı


  Yaz aylarına çok az bir zaman kaldı. Bacak güzelliği bir bayan için en önemli faktörlerden biridir. Sizlerde sağlıklı bir şekilde bacak bakımızı yaparak güzel ve çekici bacaklara sahip olabilirsiniz. Yaz aylarında seksi bir görünüm elde ederek hiçbir problem teşkil etmeden özgürce bu güzelliğin tadını çıkarın. Bacak bakımı hakkında bilgi edinerek bacaklarınızı yaza hazırlayın.
  Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Tuğba Yüzüak Türe, biz kadınlar için bacak bakımı hakkında neler yapılması gerektiğini açıklıyor;)

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Spor ve masaj pürüzsüz bacakların anahtarı

  Spor ve masaj toplardamarları ve lenf dolaşımın hızlandırır böylece sellülit ve varis oluşumları azalır. Ancak düzenli ve bilinçli yapılması gerekir. Aynı zamanda diyetle desteklenmesi daha başarılı olur. Bacak için en çok önericeğimiz ritmik yürüyüşler ve yüzmedir.

  Bacakların düşmanı batıklardan kutulun

  Bacakta oluşan ve kabarık görünümleri ile kadınları rahatsız eden batıkların oluşumunun en önemli nedeni yanlış uygulanan epilasyon yöntemleridir. Bacaklardaki istenmeyen tüyleri epilasyon makinesi ile almak batıklarla neden olur.

  Ancak kişinin kıl yapısı yatkınsa hangi yöntemi kullanırsa kullansın batık oluşabildiğini de belirtmek gerekir. Batıklardan kurtulmanın en etkili yöntemi lazer epilasyondur. Uygun lazer epilasyon aleti seçilerek her cilt tipine uygulanabilir.

  Lazer epilasyon tedavisi kişiye göre değişebilmekle birlikte ortalama 4-6 seans sürmektedir. Güneşin kendisini hafif hafif gösterdiği ancak henüz tam olarak güneşlenme sezonunun açılmadığı bu aylarda lazer epilasyon uygulamaları rahatlıkla tercih edilebilir.

  Hafif düzeyde batığı olanlar için kozmetik ürünlerle cilt yüzeyindeki ölü hücreler temizlenmesi ile kılların çıkışı kolaştırılabilir ve böylece daha pürüssüz bacaklara sahip olmak mümkündür.

  Uygun nemlendirici seçin

  Kuru cilt kaşıntı ve kızarıklıklara neden olabilir. Nemlendirme ihtiyacı her ciltte değişmektedir. Çok kuru olan ciltler özellikle banyodan çıkarken henüz vücudu kurulamadan yağlı bir nemlendirici kullanırlarsa daha etkili olabilir.

  Kuruluk şikayeti olmayan kişiler cildin elastikiyetini artırmak için su bazlı bir nemlendirici tercih edebilirler.

  Çatlaklar ile başa çıkmak önemli

  Özellikle ergenlik döneminde hızlı büyümeye bağlı olarak ve gebelikte oluşan çatlaklar estetik açıdan sorun oluşturabilir. Oluşumunda en önemli faktör genetik yatkınlıktır.

  Erken dönemde çatlak oluşumu meydana gelebilecek bölgeler henüz mor renkli iken kullanılan kozmetik ürünler bir miktar fayda sağlayabilir.

  Ancak beyaz ve vücutta oluşumu uzun sürelere dayanan çatlakları tedavi etmek oldukça güçtür. Bu nedenle henüz oluşmadan çatlakları engellemek en doğru olandır.

  Özellikle kalça, bacak iç yüzleri, bel bölgesi, dizlerin arkası, gebelerde ek olarak karın ve gögüslerde görülebilir. Bu bölgeler düzenli olarak nemlendirilirse elastik doku güçlenir ve gerilmelere karşı direnci artar."


   


  Yazan: EroL

  Bacaklarınızı Yaza Hazırlayın İndir

  minoo bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/12/2018 - 03:37