babama nasıl sigarayı bıraktırabiliri??

• 7 Kasım 2010
  • 1335 Okunma
  • 21 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. tehdit et :D

valla baba olduğu için söz geçirmek zor oluyo bende kaç kere dedim bırak diye ama olmuyo işte.

2. en gıcık iştir bu ha.Zararlarini anlatsan nasil olsa ölecez der:ehe bende iciyordum para yetmediği icin biraktim babanın öyle bir durumuda yoktur:ehe

3. SEVGİLİ BABACIĞIM< Resmi açmak için tıklayın >

Seni çok seviyorum. Senin gibi olmak< Resmi açmak için tıklayın >
    senin gibi giyinmek< Resmi açmak için tıklayın >
    senin gibi yemek< Resmi açmak için tıklayın >
    içmek istiyorum. Her zaman demez miydin; "Aslan çocuğum nasıl da babasına çekmiş" diye... İşte ben de seni taklit ederek senin yaptıklarını yapmak istiyorum. Ama verdiğin harçlık çok az.

Mesela ayda 60 milyon< Resmi açmak için tıklayın >
    yılda 720 milyon. Şimdilik 10 yaşımdayım< Resmi açmak için tıklayın >
    60 yaşıma kadar yaşarsam 50 yılda da 50 X 720.000.000 = 36.000.000.000. Yanlış okumayasın eski para ile otuz altı milyar< Resmi açmak için tıklayın >
    yeni para ile otuz altı bin YTL verirsen ancak senin gibi yaşamanın bir bölümünü gerçekleştirebilirim.

Bu kadar parayı nereden mi bulayım diyorsun. Çok basit< Resmi açmak için tıklayın >
    kazanıp vereceksin. Hadi sana kolaylık sağlayayım< Resmi açmak için tıklayın >
    taksit taksit öde; ama vade farkını da üzerine korum. Çünkü alacağım içecekler her gün zam görüyor. Galiba çok merak ettin< Resmi açmak için tıklayın >
    bu kadar parayı ne yapacaksın diye< Resmi açmak için tıklayın >
    hiç< Resmi açmak için tıklayın >
    ne yapayım< Resmi açmak için tıklayın >
    senin yaptığın gibi "SİGARA" alıp içeceğim.

Ne o baba kaşların çatıldı! Galiba çok kızdın! Beni mi döveceksin! Herkesin yanında gururla adımı söylediğin aslan oğlunu. Sen bilirsin babacığım. Döversin de< Resmi açmak için tıklayın >
    seversin de babam değil misin? Yalnız döverken dikkatli ol! Bir yerim kırılırsa o zaman hastaneye götürüp yol parası< Resmi açmak için tıklayın >
    hastane< Resmi açmak için tıklayın >
    doktor parası verirsin.

Sevgili babacığım< Resmi açmak için tıklayın >
    bu konuda bana kızmana< Resmi açmak için tıklayın >
    beni dövmene hiç hakkın yok. Senin yaptığını ben de yapmak istiyorum. Senin içtiğin sigaradan ben de içmek istiyorum. Kim bilir sigara ne kadar tatlıdır? Çünkü sen her şeyin en iyisini yaparsın. Sigara içmek kötü bir şey olsaydı sen kesinlikle içmezdin. İçtiğine göre çok faydalıdır. Şöyle seninle karşılıklı sigara içmek ne keyifli olurdu. Ben senin sigaranı yakardım. Sen de benimkini.

Babacığım< Resmi açmak için tıklayın >
    yine çok kızdın< Resmi açmak için tıklayın >
    kaşların da çatıldı. İstersen oturup bu konuyu aramızda konuşalım. Bana vereceğin 36 milyar ile senin içeceğin sigaranın parası 50 milyarı geçiyor. Yok canım atıyorsun deme< Resmi açmak için tıklayın >
    hesap ortada. Senin içeceğin en ucuz sigaranın paketi 2 milyon lira< Resmi açmak için tıklayın >
    ayda eder 60 milyon lira< Resmi açmak için tıklayın >
    yılda eder 720 milyon lira 10 yılda eder 7 milyar 200 milyon. Sigara paketinin üzerinde yazdığı gibi< Resmi açmak için tıklayın >
    "Sigara öldürür" yazısına göre sigara içerek ölmezsem 50 yıl sigara içeceğime göre 50 x 7.200.000.000 = 36.000.000.000 yeni para ile 36.000 YTL.

Sevgili babacığım. Gel sigaraya vereceğimiz para ile neler alacağımızın hayalini kuralım. Ev alabiliriz< Resmi açmak için tıklayın >
    araba alabiliriz< Resmi açmak için tıklayın >
    daha neler neler alabiliriz. Bu kadar para ile neleri alacağımızın hayalini kurmak bile bir başka oluyor. Konuştuklarımızı ağabeyimle annem duymasın< Resmi açmak için tıklayın >
    onlar da benim istediğim kadar para isterlerse hesap iyice karışır.

Sevgili babacığım. Bir kumbara alıp her gün senin yerine 2 lira< Resmi açmak için tıklayın >
    benim yerime 2 lira atalım. Su gibi akıp giden zaman içinde bir de bakacağız ki attığımız paraları kumbaralar bile almayacak.

Arkadaşımın babası da sigarayı bıraktı. Hadi babacığım< Resmi açmak için tıklayın >
    söndür sigaranı< Resmi açmak için tıklayın >
    ikinci sınıf vatandaş olmaktan kurtul. At paketini çöp kutusuna< Resmi açmak için tıklayın >
    şunu da içeyim demeden bitirelim şu işi. Bak öksürüyorsun. Daha yeni doktora gittin. Doktor da sigara içmemeni istemiş. Bak göreceksin sigarayı bırakınca eski sağlığına kavuşacaksın. Baba oğul birlikte temiz havalı yerlerde gezer eğleniriz.

öğretmenim bana sigaranın ne kadar zararlı olduğunu öğretti. Ben de öğretmenime söz verdim. "Hayatımda hiç sigara içmeyeceğim. Spor yapacağım. Zararlı alışkanlıklar edinmeyeceğim. Sağlıklı olacağım." diye

bu mektup eline geçince birkaç defa daha okuyacağını biliyorum. Biraz düşününce ne kadar haklı olduğumu anlayacaksın. Sigarayı bıraktığın zaman ailemizin ne kadar mutlu olacağını göreceksin.

Canım babacığım< Resmi açmak için tıklayın >
    seni çok seviyorum. Seninle gurur duyuyorum. Bir daha dünyaya gelsem< Resmi açmak için tıklayın >
    babamın kim olmasını sorsalar ben yine seni seçerim.

SEN DÜNYANIN EN İYİ BABASISIN< Resmi açmak için tıklayın >
    ellerinden öpüyorum.

Seni çok seven yavrun."

4. vay vay:naughty:

5. tehdit mi :D oda güzel :D

ben babama dedim (parlament içiyodu) 3 günde bir 8 lira veriyon şu sigaraya dedim..sonra winston almaya başladı :D

bu kadar değilde bunu biraz değiştirerek denerim...sağol:oke:

6. Babanın sigarayı bırakması için sen değil onun gelip buraya sigarayı nası bırakabilirim demesi lazım:)

7. bilinç altını etkileyerek bıraktırabilirsin.
    Sigara yaktığı anda ona şiddetli biçimbe bağır. ona sigara içmemesi gerektiğini, onun sigara dumanının senide zehirlediğini ona bağırarak söyle.
    o anlık sana gülüp geçer yada oda sana bağırır. Ama sözlerin bilinç altını etkilediği için sigarayı azaltmaya başlayacak bunu farkedeceksin

8. sen bunu okurken ben onun içeride sigarayı yakmasını bekliyor olcam :D deniyecem

9. Mantıklı:hmmm

10. evet aynen söylediğini yaptım.
    sonuç; "senin gibi bir oğlum olduktan sonra nası içmeyimki "dedi (şakayla karışık bir şekilde gülerek) :D
    bende dedim ki o mantığa dayanırsak o zaman bende içiyim dedim (ciddi bir şekilde) biraz bağırır gibi yaptı :D ..

işe yarar inş. sağol:oke:

11. Ceplerine not koy bide her cebine attığında yazılarını görsün:ehe

12. tmm :D onuda deneyim

13. bırak yoksa...ıı....şeyy....bırak işte :D

14. :ehe:ehe

15. Arkadaşım bir bardağa su doldur.O gün içtiği sigaranın izmaritini içine at.Üstünü kapat.Biraz bekle.Baban sigara içmeden önce koş yanına suyu içirt , içicekmi bakalım :zong:

16. Kendi fikrime göre en iyi sonuç tiksindirmektir. Ama 2. bir şahıs oalrak bunu senin yapman biraz zor olabilir.

Birde Allah korusun ama yakınlarındna birisinin başına sigara yüzünden bir hastalık gelirse bundanda ders çıkartıp sigarayı bırakabilir. Veya sen birşeyler uydur arkadaşımın babası sigara içiomuş damar tıkanıklığından dolayı ayağını kesmişler. Filan de...

17. haklısın..

18. babanda istek olmadıktan sonra saglıklı bir şekilde sigara bırakamaz.Arkadası uzattıgında hayır demez direk icer.Bir şeye sinilenir gider paket alır yine içer.Yani ilk basta babanda istek olacak yoksa sen ne yapsanda dogru düzgün bırakamaz sigarayı

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
14/11/2018 - 16:02