Avea'dan 3G Açıklaması

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Avea'dan 3G Açıklaması
Avea, Telekomünikasyon Kurulu'nun 3G ihalesini iptal etmesine yönelik olarak bir açıklama yaptı.

Avea bir açıklama yaparak, Telekomünikasyon Kurulu'nun dün aldığı "3G ihalesine iptal" kararı vermesini "sektörde rekabet yaratacak bir fırsat" olarak değerlendirdi. Mobil Numara Taşınabilirliğinin tesis edilmesi gerektiğine değinen açıklama şu şekilde:

"Telekomünikasyon Kurumu tarafından 7 Eylül 2007 tarihinde gerçekleştirilen IMT2000/UMTS hizmet ve altyapılarına ilişkin yetkilendirme ihalesi, Telekomünikasyon Kurumu tarafından 'rekabet şartlarının oluşmadığı' gerekçesiyle 19 Eylül 2007 tarihinde oybirliğiyle alınan kararla iptal edilmiştir.

Telekomünikasyon Kurumu tarafından verilen bu karar, başta tüketicilere seçme hakkı tanıyacak Mobil Numara Taşınabilirliği olmak üzere, sektörde gerçek rekabet ortamını oluşturacak uygulamaların hayata geçirilmesi için önemli bir fırsat yaratacaktır.

En önemlisi de tüketicilere numaralarını değiştirmeden operatörünü seçme özgürlüğü tanıyacak Mobil Numara Taşınabilirliği uygulamasının tüm Avrupa'da olduğu gibi 3G hizmetlerinin öncesinde başlamasının tüketici menfaatlerine uygun olacağına dair inancımız sürmektedir.

Avea İletişim Hizmetleri A.Ş olarak yaptığımız NGN (Yeni Nesil Şebeke) altyapı yatırımları ile çekirdek şebekemizi abonelere veri iletişiminde önemli kolaylıklar ve yeni teknolojiler getirecek üçüncü nesil iletişimine hazır hale getirdiğimizi tüm kamuoyuna duyurmuştuk.

Bu vesileyle 3G ihalesine ve teknik altyapısına yönelik hazırlık ve yatırımlarımıza da devam edeceğimizin altını çizmek isteriz.

Avea olarak tüm açıklamalarımızda yaptığımız çağrımızı yineleyerek, tüketici menfaatleri doğrultusunda Mobil Numara Taşınabilirliği'ni süratle hayata geçirmek adına tüm tarafları dayanışma içerisinde olmaya davet ediyoruz."

Avea İletişim Hizmetleri AŞ

Kaynak: Tübider

ßurak

Üye
katılsaymış ihaleye neden katılmamışlar?

bekocu

bekocu

Üye
tesekkürler

worldcild

Üye
ya ınsallah aveada girer bu sistemede...bizde bi oh be deriz:D yanı hattımı değiştirmek ıstemıyorumda..haber için tskler

Master_Evil

Master_Evil

Üye
yaw bakan dedi önce türkiyede her yeri kaplasınlar sonra 3G aldanmayın bunlara

UndeRqRo.uNd

Üye
Avea ve Vodefone Numara Taşınabilirliği konusunda haklılar.
Tüm avrupada olan bi sistem bizde kurulmuyor.
Kurulmayınca da Turkcell 'e haksız prim verilmiş oluyor.

:::burak:::

Üye
evet turkcelle ii oldu

Quattro

Quattro

Üye
Turkcell in bunlardan önce altyapısını tamamlamış olması yeni teknolojiye entegre olması avantajı olması suçumu ben bunu anlamıyorum. Bu zihniyet değişmedi sen yapamıyorsan karşındakinede yaptırma taktiği. işin aslı buraya gelen avrupalılarda bize benziyor gitgide anlamak mümükün değil

Üye
beyler yalnız türkcellle 3g görüşmesi dakikası 25 kontör olacaktı

bundan haberinizvarmı??

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
ben katılmıyorum beyler numara taşınmasına bende diyelim cok güzel 532li numaralar var ii ozamn 555 bir numara gelsin turlcele girsin olurmu yaa.
ikincisi turkcel kendine güvenmiş alt yapıyı yapmış ben 3g yi yaparım diyo avea kendine güvenmiyo paso kurum hatlarını ucuza mileete vermye çalışıyo eger sen iyisen teknolojini de geliştirirsin. Bunu tek yapan turkcel oldu...
yani bu bir serbest ticaret döngüsü güçlü olan teknolojisi ii olan kazanır...

alikelek

Üye
para birik tirip katılsaymış avea hazretleri harcamasaymış parasını bu zamanda çalışan kazanır kardeş oturan deil valla 3G güzel uygulama ama acaba ücreti nekadar olacak?

mert35c

mert35c

Üye
yaw bakan dedi önce türkiyede her yeri kaplasınlar sonra 3G aldanmayın bunlara

Bencede önce mevcut altyapıyı geliştirip kuvvetlendirmeden, yeni bi sistem kurmak hiçbir fayda getirmeyecektir.

Avea ve Vodefone Numara Taşınabilirliği konusunda haklılar.Tüm avrupada olan bi sistem bizde kurulmuyor.Kurulmayınca da Turkcell 'e haksız prim verilmiş oluyor.

beyler yalnız türkcellle 3g görüşmesi dakikası 25 kontör olacaktı
bundan haberinizvarmı??

Evet UndeRqRo.uNd ve showmaster'ın dediği gibi ihale iptal olmasaydı Turkcell haksız kazanç sağlanmış olacaktı + bizlerde 3G teknolojisini Turkcell'in tekelinde olduğundan normalinde 2 katı fiyatla kullanmış olacaktık.

ben katılmıyorum beyler numara taşınmasına bende diyelim cok güzel 532li numaralar var ii ozamn 555 bir numara gelsin turlcele girsin olurmu yaa.

Kimse 3G için eski numarasından kolay kolay vazgeçmek istemez bence. (Aslında bu olay banada biraz karışk gelmedi değil hani. Nasıl ayırt edecez hangi numaranın hangi şebekeye kayıtlı olduğunu.)

para birik tirip katılsaymış avea hazretleri harcamasaymış parasını bu zamanda çalışan kazanır kardeş oturan deil valla 3G güzel uygulama ama acaba ücreti nekadar olacak?

Dostum bu devirde bi işe para yatırmadan para kazanamazsın, ne kadar yatırırsan o kadar kazanırsın. Kârını yastık altına koyup, kapital ile para kazanmaya çalışırsan fazla sürmez kısa sürede batarsın. Eğer ihale iptal olmasaydı en az 2 katına kullanacaktın bu servisi. Benim kişisel düşüncelerim bunlar ister katılırsınız ister katılmazsınız ama durum bu.

youngprogrammer

Üye
saol

sonbela

sonbela

Üye
walla benim şimdilik 3g yle işim yok bi askere gideyim belki elime g3 alırım:D gelincede 3g

QxQ

QxQ

Üye
Ya millet 3g den bıktı 3,5 g kullanıyor yakında 4g ye geçekler bizimkiler ise hayla bilmem şu bu tartışıyorlar. Bize teknoloji bu kadar mı çok görüyorlar. Zaten Turkcell alsa ne olacaktıki kazık fiyata acısını bizden çıkartacaklardı.

duygunfe

Üye
dankuwell

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt