Avea Genç Paket 19 TL! (500 dk - 1000 sms - 1GB) internet hızı hakkında?...

Sponsorlu Bağlantılar

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
Avea Genç Paket 19 TL! (500 dk - 1000 sms - 1GB) internet hızı hakkında?...
arkadaşlar avea nin genç paketine abone olan varmı bir sorum olacaktı, internet hızı kaç mbit? Hatta yardımcı olayım bu paketi kullanan arkadaşlar cepten www.mobilespeedtest.com/ adresine girsin orda hızını test etsin ve sonucu paylaşırsa sevinirim , şu an vodafonedayım sınırsız internet var ama 100 mb tan sonra hız çok düşüyor eğer avea internet hızlı ise ve sabit kalıyorsa hızı sırf bunun için avea ya geçecem o yüzden bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim, şimdiden teşekkürler...

SilentOne

SilentOne

Üye
avea 3g 4 mbit olması lazım

----------Eklendi @ 14:11:36 ---------- Yazıldı @ 14:10:49 ----------

tam 3g baz istastonu altında iseniz 12mbit e kadar çıkarttım 2mbit\sn yaptım :D

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
ya 2mbit sabit kalsın ona da razıyım, ama gerçek hızını bilen kullanan varsa yazsın sevinirim...

By Savliusta

By Savliusta

Üye
ben kullanıyorum 400 - 500 kbps arası genelde hızı var

oceangoing

Üye
Bende kullanıyorum bulunduğum yerde turkcellden daha iyi diyebilirim turkcell vınn modemle 7.2mblik hıza ulaşıyo download hızı ise 700 bazende servera göre 800ü aşıyo yani genelde tatminkar diyebilirim.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
ben kullanıyorum 400 - 500 kbps arası genelde hızı var

nihayet net bir cevap veren çıktı Sağol arkadaşım , ben geçtim bile avea ya ve genç paketi akif ettikten sonra ilk işim net hızını ölçmek oldu ortalama 3G nin iyi çektiği bir yerde 400 kbps ama 200 e kadar düştüğü de oluyor işte 280-420 arası gidip geliyor vodafone ve turkcell 500-600 civarı ama kısıtlı oluyor . Neyse ben aşağıya düzgün bir şekilde yazayım da bilgi almak isteyen için kolaylık olsun :

'GSM Operatörleri internet hızları'

Turkcell ; 400-600 kbps (sınır 100 mb veya 250 mb)

Vodafone ; 100 mb ye kadar 400-600 kbps, 100 mb den sonra 60-100 kbps (sınırsız)

Avea ; 250 - 450 kbps (sınır: 1 GB)

(NOT: Bu sonuçlar kendi ölçümlerim neticesinde elde ettiğim sonuçlardır , doğruluk payı yüksektir ve operatörlerin ortalama 8-10 tl lik internet paketlerinin kullanım sonuçlarıdır, saygılar)...

fs_saglam

Üye
Ben de bu pakete üyeyim. ben verdiğin siteden ölçüm yaptım 500 kb ile ölçüm yaptım hız 2985 kbps çıktı acaba opera miniyi mi kullanıyorum diye bu kadar yüksek çıktı?

M3L!H

M3L!H

Üye
4-5 MBPS civarı

sdkmc

Üye
bu paketten bir ayda sadece birkez mi faydalanabiliyoruz?

sercikan

Üye
bende ayın 16 sında bu tarifeye geçmiş olacağım inş.süper gözüküyo tarife inş.iyidir bklm

u_cosar

u_cosar

Üye
ben genelde 3.5 g ile bağlanıyorum dosya indirme hızım 500-800 kb arası değişiyor

FCmitsss

Üye
Vodafone 7.2 mbps modem ile kocaeli darıca da 4mbitlerı qoruyrum

Mustafa1300

Mustafa1300

Üye
Download hızı en Cok 5.7 Upload hızı 2.3 Mb Gördüm

nofeeear

Üye
hocam 3g alanında değilseniz fazla hız beklemeyin :)

meturas

Üye
Ben Kocaeli Başiskele'de kullanıyorum. Internet hızı 10 numara . Sadece 500 dakıka yetmıyor :(

Sessiz.Gemi

Sessiz.Gemi

Üye
zaten 1 gb kotası var, isterse 512 kbit/sn sabit olsun ne olcak?

cyber

cyber

Üye
Hız tamamen çekim gücüne bağlı

By.zKn

By.zKn

Üye
numaramızı aveaya taşımak için başvurduk ama daha geçemedik aveaya. bi geçebilsem hemen alıcam bu paketi bende.

bu kampanya ne zaman sona eriyor bilen var mı?

hll1903

Üye
bende bu pakete gecmeyı dusunuyorum..evet onemlı bı konu paket ne zman sona erıyor

cyber

cyber

Üye
numaramızı aveaya taşımak için başvurduk ama daha geçemedik aveaya. bi geçebilsem hemen alıcam bu paketi bende.

bu kampanya ne zaman sona eriyor bilen var mı?

bende kartalcelle geçecen vf iyice sıktı

Üst Alt