Audinin ilk hibrit otomobili: Q5 Hybrid Quattro SUV


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

techtakip

Üye
    Konu Sahibi


2010 Los Angeles otomobil fuarından önce internete sızdırılan AUDI’nin hibrit otomobili: : Q5 Hybrid Quattro SUV videoları için:

Saatte en yüksek 222KM hız değeri gösterilen hibrit otomobilin en büyük özelliği çok düşük olan yakıt tüketimi olarak belirtiliyor. Tabii ki aracın az yakıt tüketiminin temel nedeni elektrikli motor içermesi.Q5 Hybrid Quattro SUV 39 kW enerji depolayabilen 38 Kg lityum-iyon pil içeriyor. Tabii ki tüm sürüşünüz elektrik gücüyle sağlanmıyor. Özel yazılımlarla donatılan araçta, ilk kalkış anından 100km surata kadar elektrik gücü kullanılıyor. Ayrıca araç trafikte durgun halde iken tüm sürüş sistemlerini kapatıyor. Bu elektrik gücü ile 60km hızla 3km gitmenizi sağlayabiliyor. Motor ve bagaj kapaklarının alüminyumdan yapılmasına ek olarak aracın ağırlığı 2000 kg’ların altına çekilmiş. Bu iyileştirmelere ve elektrikli motoru etkisiyle aracın saatte 7 litreden az yakıt harcadığı belirtiliyor.Aracın Los Angeles otomobil fuarında tanıtılmasının ardından 2011 ilk çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor.
İşte Q5 Hybrid Quattro SUV videoları:

kaynak:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt