Atatürk'ün Kürt'ler İle İlgili Görüşleri ...

Sponsorlu Bağlantılar

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hayır tabii ki, devlete göre her zaman öyle. Ona bir itirazımız yok, olamaz da zaten. Ama yazdığım son mesaja dikkat çekerim. ;)

ümitarslan

Üye
Devlet Türk olarak kabul ediyor. Haklısınız, ama devletin kabul ettiği bir şey daha var, o da devletin dini baz almadığı.

Türklüğü kabul etmek neden zor geliyor anlamadım. bu ülkede kürtlerden başka ırklarda var ama onlar lazım ama Türküm, çerkezim ama türküm, gürcüyüm ama türküm demekten alınmıyor. kürtlerde bu konuda biraz rahat olmalılar. siz bizim yüzyıllardır beraber yaşadığımız kardeşimizsiniz.türküm diyince kürtlüğünüzden bir şey kaybetmeyeceksiniz. zaten bizim amacımız bu değil sadece merak ettğiğmiz ortak ismimizi de kullanmayı bu kadar problem yapıyorsunuz. bizraz rahat olun. hep bizmi sizi kabulleneceğiz. tek taraflı nereye kadar gidecek. geçmişte yapılan hataları artık unutmanın zamanı geldi.
bunu sizden daha fazla ayrımcılığa uğrayan bir alevi olarak söylüyorum. sanmaki tuzum kuru. yaşadığım yere ilk gittiğimiz zaman bize kiralık ev bile vermiyorlardı aleviyiz diye. hala kız alıp vermiyorlar. kürtlerin yaşadığı ayrımcılık falan değildir tamamen paranoyadır.
ama biz aleviler ülkesine milletine olan samimi bağlılığımız ile bu ülkenin insanlarına kendimizi kabul ettirdik. sorunlar çözülmeye başladı.
kürtlerin bazılarının yaptığı gibi yapıp dağlara çıksaydık emin ol bir arpa boyu yol alamazdık.
hiçkimse bu topraklarda türk devletine kabadayılık yapamaz. yapan da boyunun ölçüsünün alır.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Öncelikle forumumuza hoş geldin. :)

Bilmediğin bir şey var. Ben Türk'üm öncelikle bunu yazayım ve benim karşı olduğum insanların özdeğerlerinin "hepimiz Türk'üz, Kürt'üz, Ermeni'yiz" gibi söylemlerle arkaplanda bırakması; buradaki görüşlerimde bu doğrultudadır. İnsan özdeğerleriyle, kültürü ile belli eder kendini .. Ben de senin gibiyim, yani benim de tuzum yaş değil. ;)

DJ GENTLEMAN

DJ GENTLEMAN

Üye
DTP nin aldıgı oy sayısı kadar hain var belli ama ya yetişkin olmayanlar bu ülkeye baglı olupta dagda olanlar rakam büyük

rappersemih

Üye
gördüğümüz gibi geçmişte yapılan doğru yada yanlışların günümüze nasıl bir ışık tuttuğunu fark ediyoruz sizlerin bu gün yaptığı bu ırkçı hareket sonucunda ortaya çıkan pkk terör örgütünün büyüyüp çoğalmasının en büyük nedeni halkın yapığı bu politikadır kürtler doğduğu günden bu yana yaşadıkları bölgede ayrılmamış ve başka devletlere egemenlik kurmak için savaşmamışlardır ki bu gün kürdistanın tam manada kurulmaması bunu açıkça ortaya koyuyor

ChavRash böyle bir konu açman beni sevindirdi bir kürt evladı olarak kardeşliği savunman ve dostça yaklaşımını çok beğendim emeğine sağlık kardeşim :)

HenryBenzema1410

HenryBenzema1410

Üye
yanlış analamyın ama onlarında soyu tükeniyor neden derseniz benim akarabam bir kürtle evlendi kadın türk adam kürt hemde fanatik...ama onların çocuğu türk gibi yetişiyor...peki o çocukların çocuğu ne olacak onlarda sıradan bir türk olacak bilmem anlatabildim mi???

rappersemih

Üye
yanlış analamyın ama onlarında soyu tükeniyor neden derseniz benim akarabam bir kürtle evlendi kadın türk adam kürt hemde fanatik...ama onların çocuğu türk gibi yetişiyor...peki o çocukların çocuğu ne olacak onlarda sıradan bir türk olacak bilmem anlatabildim mi???

kürtlerin çocukları genelde hep erkek olur şahsen biz üç kardeşiz hepsi erkek :ehe böylece soy azalması yaşanmaz ancak bunların hiç önemi yok önemli olan anadolunun yükselişi ;)

mservank

mservank

Üye
kürtlerin çocukları genelde hep erkek olur şahsen biz üç kardeşiz hepsi erkek :ehe böylece soy azalması yaşanmaz ancak bunların hiç önemi yok önemli olan anadolunun yükselişi ;)

yanlış anlamışsın soy kaybolması erkek doğduklarındna değil Türk gibi yetişiyor demek istemiş yani kültürel ,gelenek bv.

rappersemih

Üye
tmm anladım doğru söylüyor eğer çocuk küçüklüğünden bu yana türk çevresi olursa dediği gibi olur ama bu doğu anadoluda geçersiz sayılır ama dediğim gibi ayrım yapmaksızın savunuyorum bu bütün halklar için geçerlidir

HenryBenzema1410

HenryBenzema1410

Üye
tmm anladım doğru söylüyor eğer çocuk küçüklüğünden bu yana türk çevresi olursa dediği gibi olur ama bu doğu anadoluda geçersiz sayılır ama dediğim gibi ayrım yapmaksızın savunuyorum bu bütün halklar için geçerlidir
bak şimdi antepte çok kürt gördüm hepsi aile olarak türk gibi yetiştiryorlar çocuklarını ayrıca benim arkadaşlar var onlar da asimileye uğramışlar(maalesef)...ayrıca antep de anadolu topraklarında

DefectoR

Üye
:) Vay be kardeşim ne konu açmışsın tam benlik:pro: ama ne yorum yazıcam ne de bu konuya bi daha bakmıcam sadece üstte alıntı yaptığım arkadaşa bişi söylemek istedim Bizimkiler yaklaşık 45 yıl önce Mardin'den İzmire gelmişler benim bir kısmı Mardin'de olmak üzre tam 106 kuzenim var ( 6 amca 5 hala dan ) Mardin'dekileri geçtim izmirde doğup büyüyen bizler için söylüyorum pek asimile olmuş değiliz doğudan kasıt olarak Antep'i örnek vermen biraz abes kaçmış çünkü anteplilerin çoğu Arap ve Türkmen ama konuda söz konusu olan ırk ise Kürtler :) sanırım Mardin, Diyarbakır, Şırnak vb. gibi illerimizden örnek vermiş olsaydın seni haklı kılacaktım ama pek kaale değer bi açıklama olmamış seninkisi ;) saygılar iyi geceler

DefectoR

Üye
insan görmek istediğini görür ;) sen kafanda Kürt halkı için bir şablon belirlemişsin ve onu görüyorsun. Tıpkı her il ve şehirdeki Roman mahalleleri gibi, hani bi görüşümüz vardır ya Roman mahallesine girdik mi sağ çıkamayız diye işte bu da öyle nasıl görmek istiyorsan öyle görürsün ;) sen hiç romanlarla iş yaptın mı? işlerinde ne kadar dürüst olduklarını biliyormusun? yoksa aralarına girdin mi sağ çıkamam mı diyorsun??? ben hep iş yaparım ;) ve göründükleri kadar kötü insanlar değil, tabi bunu algılayabilecek bi akıl var isse!!!

DefectoR

Üye
vay be ilk mesajın bu konuya olması ilginç değil mi biraz sahtekarlık kokuları geldi burnuma dur bi ip koklaması yapayım ben :)

neyse dediğim gibi bu gibi konulara girip sidik yarışı yapayacağım benim Aslım Kürt'tür ben ticaret yapan bi insanım ve çevremde insanlar bana saygı duyar sever bu bana yeter ;) dağdaki beni ilgilendirmez o onun sorunu onun ideolojisi ama mazlumu da ezdirmem ;) Türkü de Kürdü de Arabı da mazlum mazlumdur ezdirmem.:pro: bu konuya son mesajım sizler saygılar.

rappersemih

Üye
10 milyon kürt varsa 9,5 milyonu pkk yanlısı gözümle gördüm ve hala şahit oluyorum babamın mesleği pkk yı bitirmek bunun için doğudayım ve 45000 lik nüfüuslu yerde bir tane vatansever kürt görmedim hepsi bölücü

dediğiniz gibi bir isyan olsaydı Türkiye şu an çok zor durumda olurdu inanki

vay be ilk mesajın bu konuya olması ilginç değil mi biraz sahtekarlık
kokuları geldi burnuma dur bi ip koklaması yapayım ben :)

neyse dediğim gibi bu gibi konulara girip sidik yarışı yapayacağım benim Aslım Kürt'tür ben ticaret yapan bi insanım ve çevremde insanlar bana saygı duyar sever bu bana yeter ;) dağdaki beni ilgilendirmez o onun sorunu onun ideolojisi ama mazlumu da ezdirmem ;) Türkü de Kürdü de Arabı da mazlum mazlumdur ezdirmem.:pro: bu konuya son mesajım sizler saygılar.

işte bu soruna kürt sorunu demiyormuyuz ? dağdaki insanlarında bu sorun çözüldükten sonra normal hayata geri döneceklerine yürekten inanıyorum :)

@slantürk

@slantürk

Üye
güzelmiş:):):):):):):):):):)

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
genelleme yapmamak lazım kurtlerin hepsi pkk yandaşları degildir cok kurt tanıdıgım var askerde ölen aileleri lanet okuyor pkk ya

Calaissien

Üye

iyiki banlanmışsın çok haetmişsin sen bunu

mservank

mservank

Üye
onun banı o yüzden değil:pro:

Calaissien

Üye
neden peki

semintas

Üye
arkadaşlar bu işin türk-kürt-çerkez-tatarla alakası yok.böyle ırkçılık yapmak yanlış bence.hepimiz tek bayrak altında ve aynı topraklar üzerinde yaşıyorsak hepimiz biriz.Bu ırkçılığı çıkartanlar dış güçlerdir.amaçları bizi birbirimize düşürmek birbirimize kırdırmak.bi bakın allah aşkına bizden başka her gün ırkçılık politikalarıyla sarsılan bir ülke var mı?Yok.olmamasının nedenide tarihin tekrarlanmasıdır.Tarih boyunca türkleri hiç bir zaman savaşarak yenememişlerdir.Bunun sonucundada şu açığımızı bulmuşlardır; türkleri yıkmanın tek yolu iç karışıklık çıkartmak, birbirlerine düşürmek.tarihe bir bakın detaylı olarak.okul kitaplarında detaylı olarka anlatmaz.araştırın.tabi artık bu kadar duyarsız bir millet olduğumuzdan araştırmayız.bu duyarsızlıkta dış güçlerin marifetidir.şu anda bakın kimin doğru dürüst gündemdekilerden doğru haberi var.doğal olarak olmaz gece 12 lere 1 lere kadar süren dizilerden,magazinden ve birçok gereksiz konulardan devletin önemli meseleleri gösterilmiyor.

Bu ülkenin ekmeğini yiyen, bu topraklar üzerinde yaşayan vatandaşlarım!Artık Gözümüzü Açmalıyız!!!

Bu yazdıklarımdan sora hala duyarsız olan vatandaşlarım:
Bana şöyle demeyin bak tarih tekrarlıo diosun nası olsa yıkılırsak yeniden kurulurz geçmişte olduğu gibi demeyin!
Artık bu çağda kurulmak eskisi gibi olmaz . Günümüzde her şey teknoloji ,eskisi gibi ülkelerin fiziki güçlerine bakılmıyor.Her şey teknolojiye bakıyor.

ATALARIMIZIN, BİZLERİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNEREK BU TOPRAKLAR UĞRUNA CANLARINI VERDİKLERİ BU TOPRAKLAR ÜZERİNDE YAŞAYAN TÜRK MİLLETİ !! KENDİMİZE ÇEKİ DÜZEN VERELİM, BİZDE GELECEĞİMİZ İÇİN BİRLİK OLMALIYIZ!!DIŞ KUVVETLER BİZLERİ BÖLMEK İSTİYORLAR!! BU DURUMUN FARKINA VARALIM ARTIK !!

(BU ARADA BEN BURADA HİÇ BİR SİYASAL VEYA POLİTİK PROPAGANDA YAPMIYORUM.)

Üst Alt