• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Asus Zenpower Ayrıntılı İnceleme - 10.050 mAh gücünde taşınabilir

Sponsorlu Bağlantılar

Cihaz hakkında genel fikriniz nedir?

• Çok iyi

Kullanılan: 1 25.0%
  • İyi

Kullanılan: 0 0.0%
  • İdare eder

• Kötü

Kullanılan: 0 0.0%
  • Çok kötü

• Bilmiyorum

• Kullanılan toplam oy
    4
turan3068

turan3068

Üye
    Konu Sahibi
Asus Zenpower Ayrıntılı İnceleme - 10.050 mAh gücünde taşınabilir
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri şarj süreleri her zaman problem olmuştur. Üreticiler akıllı telefon üretirken şarj sürelerini daha uzun yapabilmek için bazen yazılımdan kırpabiliyorlar. Bir ara meşhur elmalı telefonları kullanan arkadaşlarımdan şarjdayken “pil az” uyarısını alma isyanını duymuştum Hatta biz kullanıcılar şarj daha uzun gitsin diye ekran parlaklığını düşürüyoruz, wifi ve mobil veriyi kapatıyoruz. Kısaca şarj süresini kısaltacak ne varsa kapatıyoruz. Farkına varmadan modern bir 3310 durumuna getiriyoruz telefonu Bir akıllı telefona 2.000 lira verip özelliklerinden faydalanmamak akıl işi değil doğrusu. Böyle sorunlara çözüm üretme amaçlı üreticiler ekstradan taşınabilir güç kaynakları üretiyorlar. Daha önceleri pek popüler olmayan bu araçlar telefonların şarj sürelerinin az olmasıyla popülerlik kazandılar. Bu alanda Xiaomi’nin akıllı telefonlar için çıkardığı yedek güç kaynağı hoş tasarımı ile çok beğeni kazanmıştı. Bu yazıda ise sizlere Asus’un Zenfone 2 ile beraber tanıttığı “Powerbank” yedek güç deposunun incelemesini hazırladım.
İlk olarak kutu içeriğinden başlayalım. Kutuda ilk olarak Powerbank çıkıyor. Kısa bir USB kablosu (kablo uzunluğu 17,3 cm) ve Türkçe kullanım kılavuzu çıkıyor. Daha uzun bir kablo olabilirdi aslında zira şarj etmek zor olabiliyor. Kullanıcının akıllı telefonunun USB kablosu vardır mantığı ile bu kadar kısa bir USB kablo koymuşlar herhalde.

Ürünün tasarımına gelecek olursak incelediğim ürün gri renkte olanı elmalı bilgisayarların rengini andırıyor sanki. Ürünün rengini çok beğendim, şık ve sade duruyor. Alüminyum tasarımın ele verdiği hissiyat ve görünüm gerçekten güzel. Elinize aldığınız zaman bir akıllı telefondan ağır olduğunu fark edeceksiniz. Ağırlık olarak öyle olsa da boyut olarak taşınabilir bir cihaz. Fotoğraflarda görüldüğü gibi Zenpower’ın al t kısmında bir şey bulunmazken üst kısmında solda açma kapama butonu sağda ise USB ve micro USB girişi bulunuyor. Hemen ortada ise bataryanın güç durumunu gösterecek 4 adet led bulunuyor. Bu led ışıklar içinde bulunan güç miktarına göre seviyeli şekilde yanarak bilgi vermeye yarıyor. Zenpower’ı açmak için tuşa bir defa basmanız yeterli olurken kapatmak için birkaç saniye basılı tutmanız gerekiyor. Yazının bundan sonraki kısmında sizlere sayısal bilgiler aktaracağım.

Asus Zenpower olarak tanıtılan bu araç firmanın kullanıcılara alternatif aksesuar sunma çabasının sonucu diye düşünüyorum. Asus’un bilgisayar modellerinde Zen serisinin özel bir yeri vardır. Tasarım olarak belli bir çizgide devam eden bu serinin tasarımı Zenpower’a da yansımış. Merak edenler olursa bu seriye bir göz atmalarını tavsiye ederim.”
Asus Zenpower’ın uzunluğu 59 mm iken genişliği ise 90,5 mm boyutlarında. Bir kredi kartı boyutunda diyebilirim. Zenpower 22 mm genişliğinde olup cepte taşındığında 3310 etkisi yaratabilir. Asus Zenpower 10.050 mAh güce sahipken aynı zamanda hızlı şarj özelliğinin olması iyi bir avantaj. En çok ilgimi çekenler ise şarj etme akımını ortam sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlaması ve güvenli şarj olması için Asus PowerSafe teknolojisine sahip olması.
Asus Zenfone 2’nin 3.000 mAh güce sahip bataryasını 2 kereden daha fazla şarj etme imkânı sağlıyor. Zenpower’ı alıp açtığımda 2 adet ışığı yanıyordu. Telefonum 2150 mAh güce sahip bataryası %16 iken tamamen doldurdu ve 1 ışığı daha da yanmaya devam ediyordu. Tahmini olarak da 4-5 defa daha doldurabilir diye düşünüyorum.
Tasarım olarak Xiaomi’nin güç bankasına benziyor. Xiaomi’ye üstten bakıldığında köşeler yuvarlak iken Zenpower daha karesel duruyor. Xiaomi ve Zenpower’ın tuş, led ışıkları ve USB girişleri tamamen aynı tasarıma sahip. Sadece Xiaomi’nin USB girişleri yan yana iken Zenpower’ın USB girişleri boyutundan dolayı alt alta konulmuş.
Telefonumu şarj ederken ısınma sorunu ile karşılaşmadım. Zaten alüminyum kasaya sahip olduğu için elinize aldığınızda soğuk olduğunu fark edersiniz. Çekmiş olduğum fotoğrafları inceleyerek daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sizler için Asus Zenpower’ın 2 farklı cihaz ile özelliklerini karşılaştırabileceğiniz bir tablo hazırladım. Sormak istediğiniz ya da merak ettiğiniz bir şey olursa bu konu altında yorum bırakabilirsiniz. Kısa sürede cevap vermeye çalışırım.

Asus Zenpower şu anda Asus E-Store mağazalarında 59 lira fiyat etiketi ile satışta. Satışta olan ürünün mavi, gümüş, pembe, altın ve siyah renk seçenekleri bulunuyor. İsterseniz koruyucu bumber kılıfları da 19,90 TL'ye satın alabilirsiniz.

Aşağıdaki görsellerden Xiaomi 10400 mAh güç kaynağı ile karşılaştırma tablosu ve görselleri var. Aradaki farkı net görebilirsiniz.

Son düzenleme:

Luck Star

Luck Star

Üye
Aynısı arkadaşta var , Xiaomi Powerbank 10.400mAh . Asus iyice çakma ürün üretmeye başladı :bann:

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Aynısı bende var , Xiaomi Powerbank 10.400mAh . Asus iyice çakma ürün üretmeye başladı :bann:

Niye çakma olsun önemli olan kalitesi zaten yedek batarya görevi görüyor görünüm benzesede benzemesede önemli değil bence.

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa ve turan3068
Luck Star

Luck Star

Üye
Hayır başka tasarım yapamayacak bir firma değil ki yani neden aynı tasarım? Zenfone'ların kılıfları desen LG QuickWindow'un birebir aynısı. İçindeki uygulamalar da öyle. İyi olabilir sorun değil ama bu kadar benzer olmamalıydı.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Hayır başka tasarım yapamayacak bir firma değil ki yani neden aynı tasarım? Zenfone'ların kılıfları desen LG QuickWindow'un birebir aynısı. İçindeki uygulamalar da öyle. İyi olabilir sorun değil ama bu kadar benzer olmamalıydı.

Dedigim gibi kaliteli olsunda bence o kadar önemli değil agirligida daha az arkadaş görsel olarak eklemiş konuya :)
Kullanıcı sayısı arttıkça kaliteyi ve görselliği de ön plana alacaklardır :)

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa
Luck Star

Luck Star

Üye
Kalitesinden şüphemiz olmaz zaten Asus sonuçta en kötü ne olabilir ki. Sırf aynı olmasın diye kalın yapmışlar , Xiaomi cebe zor sığıyor zaten bu hiç girmez :D
Yalnız fiyatı iyi gibi, Xiaomi orjinal 10400'lüğü 72 liraya indirimdeyken almıştık . Bu 59 liraymış ancak çok kalın ya cepte nasıl durur ki.

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
turan3068

turan3068

Üye
    Konu Sahibi
Aynısı arkadaşta var , Xiaomi Powerbank 10.400mAh . Asus iyice çakma ürün üretmeye başladı :bann:

Tasarım olarak birbirine çok benziyor maalesef. Ama bu sınıfta bir ürün için tasarımdan çok işlevi daha önemli sanırım. Boyut olarak Xiaomi'den daha iyi duruyordu. Daha taşınabilir bir aksesuar
Niye çakma olsun önemli olan kalitesi zaten yedek batarya görevi görüyor görünüm benzesede benzemesede önemli değil bence.

Aynen dediğiniz gibi görünüm o kadar önemli bir ayrıntı değil.

Luck Star

Luck Star

Üye
Valla biz bunu bir yerlere sokamadığımız için okulda hep masa üzerinde duruyor yani tasarım güzel tasarım hakkını vermek lazım o yüzden aynısı olunca tepki verdim. One plus kocaman ve berbat bana göre. Bu ikisi iyi ama biraz farklı olsaydı keşke. Resmen Xiaomi'nin global olmayaşını fırsat bilip ithal ürünlerin satılmasına balta vurdu şuan :D

• Beğen
Tepkiler: turan3068
turan3068

turan3068

Üye
    Konu Sahibi
Valla biz bunu bir yerlere sokamadığımız için okulda hep masa üzerinde duruyor yani tasarım güzel tasarım hakkını vermek lazım o yüzden aynısı olunca tepki verdim. One plus kocaman ve berbat bana göre. Bu ikisi iyi ama biraz farklı olsaydı keşke. Resmen Xiaomi'nin global olmayaşını fırsat bilip ithal ürünlerin satılmasına balta vurdu şuan :D

İnce bir ayrıntıya değindiniz mantıklı aslında...

Aiden Pearce

Aiden Pearce

Üye
biraz fazla kalın gibi geldi bana

turan3068

turan3068

Üye
    Konu Sahibi

Cebe rahat sığıyor Xaomi'ye nazaran daha taşınabilir hocam

Luck Star

Luck Star

Üye
Xiaomi çok ağır. Ben bu aralar alıcam bakalım hangisi olacak.

Karavelaa

Üye
Beyler kullananlar şu anki yorumlarını paylaşabilirmi?

Marco Laren

Marco Laren

Üye
Muthis birsey yalniz biraz mAh yuksek olsaydi

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Xiaomi tasarımı ile benzer fakar ttec var bende oda 10400mAh ve onunda tasarımı bunlara benzer.