Haber ASUS Zenfone 3 Deluxe, Snapdragon 820'den Daha Güçlü İşlemci ile Gelecek

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
ASUS Zenfone 3 Deluxe, Snapdragon 820'den Daha Güçlü İşlemci ile Gelecek
ASUS’un yeni amiral gemisi için bazı Asya ülkelerinde daha güçlü işlemciye sahip olacağı yönünde iddialar var.

Tayvan merkezli üretici Asus, hafta başında yeni Zenfone 3 Serisi akıllı telefonlarını duyurmuştu. Tayvan'da düzenlenen Computex Expo fuarının öncesinde tanıtılan yeni Zenfone 3 akıllı telefonlar arasında Zenfone 3 Deluxe modeli, teknik özellikleri ile,dikkat çekiyor ve sesini üst modeli olarak öne çıkıyor. Bugün bilgilerde ise Zenfone 3 Deluxe'ün iki farklı versiyonu pazara sunulacak.
Asus Zenfone 3 Deluxe, Qualcomm'un Snapdragon 820 yonga setine sahip olarak tanıtılmıştı. Fakat gelen bilgilere göre Tayvanlı üretici Asus, amiral gemi akıllı telefonu Zenfone 3 Deluxe'ün daha yüksek işlemci hızına sahip Qualcomm Snapdragon 823 yonga seti ile güçlendirilmiş bir versiyonunu da çok yakında gün yüzüne çıkarabilir.

Hatırlatmamız gerekirse; Snapdragon 823 yonga seti, Snapdragon 820 ile benzer özelliklere sahip fakat daha yüksek saat hızında çalışan dört çekirdekli Kyro işlemcilerden güç alıyor.

ASUS Zenfone 3 Deluxe Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi
  • Ekran: 5.7-inç Full HD 1080p Super AMOLED, 386 ppi
  • Tasarım: Metal gövde, Gorilla Glass 4
  • İşlemci: Snapdragon 820 ya da Snapdragon 823
  • Adreno 530 GPU
  • RAM: 6GB
  • Bellek: 64GB dahili depolama, 128GB'a kadar microSD
  • Kamera: 23MP PixelMaster, f2.0 diyafram, 4K video, çift LED flaş, lazer odak, yüz algılama, odak izleme, OIS, ÇBS, HDR
  • Selfie: 8MP f2.0, geniş açılı, 1080p Video
  • Bağlantı: 4G LTE çift SIM, GPS, WiFi, Bluetooth 4.2, NFC
  • Soketler: USB Type-C USB 3.0 hızı ile
  • Ses: Yüksek çözünürlüklü ses, NXP akıllı amfi sürücü
  • Güvenlik: Parmak izi tarayıcı
  • Batarya: 3.000 mAh batarya, Qualcomm Quick Charge 3.0
  • İşletim Sistemi: Android 6.0 Marshmallow, Zen UI 3.0
  • Renkler: Titanyum Gri, buzul Gümüş, Kum Altın
  • Fiyatı: Asus PH 64GB / 6GB RAM modeli: 499$'dan başlayan fiyatlarla
  • Çıkış tarihi: Ağustos 2016
Gelen iddialara Snapdragon 823 yonga setine sahip Zenfone 3 Deluxe modeli Hindistan ve Filipinler başta olmak üzere seçili bazı Asya ülkelerinde satışa sunulacak. Çıkış Tarihi ve fiyatı bilinmeyen telefonun Ağustos ayından itibaren 499$'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Asus Zenfone 3 Deluxe dışında Snapdragon 823 yonga seti ile geleceği iddia edilen diğer cihazlar arasında Samsung Galaxy Note 6 (Note 7 adıyla geleceği belirtiliyor), HTC Mini, Xiaomi Mi Note2 ve Nubia X8 yer alıyor.
ASUS Zenfone 3 Deluxe, Snapdragon 820'den Daha Güçlü İşlemci ile Gelecek

• Beğen
Tepkiler: Luck Star ve firostr

orgeneral2203

orgeneral2203

Üye
6 GB RAM ?
Asus ilkleri yaşatıyor, üstelik uygun fiyatlarla. Tebrik ederim.
Uzun vadeli bir telefon olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
O kadar özelliğe 3000 mAh yetmez gibi. 6 gb ram de gereksiz çok olmuş.

furyzer0

furyzer0

Üye
3000 yeter g5 2800 mah hatırlatırım 4 çekirdeğe düşürmeleri büyük artı oldu

Sent from mTalk using lumia950

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orta Seviye Batarya Olmuş Donanım İyiymiş

berkmeric18

Üye
6gb ram yerine 5000mah batarya isterdim fazlalik cok.

orgeneral2203

orgeneral2203

Üye
6gb ram yerine 5000mah batarya isterdim fazlalik cok.

Kesinlikle haklısınız...
6 GB ram ile bir çok uygulamayı aynı anda çalıştırabiliriz. O yüzden 3000 mah bataryanın yeterli olacağını sanmıyorum. En azından 1 günü çıkarabileceğini sanmıyorum. Umarım yanılırım...

VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
3000 yeter g5 2800 mah hatırlatırım 4 çekirdeğe düşürmeleri büyük artı oldu

G5'in 2800 mAh olması Zenfone 2'nin 6 gb ram kaldıracağı anlamına gelmez. Zenfone 6'nın bataryası 3300mAh idi. Hatırlatırım...

berkmeric18

Üye
Kesinlikle haklısınız...
6 GB ram ile bir çok uygulamayı aynı anda çalıştırabiliriz. O yüzden 3000 mah bataryanın yeterli olacağını sanmıyorum. En azından 1 günü çıkarabileceğini sanmıyorum. Umarım yanılırım...
Sonucta bunlar ust duzey cihazlar hicbi kasma donma yapmazlar 6gb yerine 4 koyun yapin 5000 batarya. 6gb ram koydugun cihaza 3000 batarya nedir Allah askina :)

• Beğen
Tepkiler: navigo
PalmerTech

PalmerTech

Üye
RAM ile bataryanın ilişkisi yok arkadaşlar. Fazladan kapladığı yere batarya konulsaydı diyorsanız, aklınızdaki gibi bir yer kaplamıyor RAM'ler.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu ve firostr
furyzer0

furyzer0

Üye
G5'in 2800 mAh olması Zenfone 2'nin 6 gb ram kaldıracağı anlamına gelmez. Zenfone 6'nın bataryası 3300mAh idi. Hatırlatırım...

Şarj tüketiminin ram ile pek alakası yoktur hatta neredeyse 0 dır ram miktarı ile alakası asıl faktör ekran,işlemci ve bağlantı teknolojilerinin harcadığı enerjidir bu sene de aualcomm çok başarılı bir işlemci çıkardı ne ısınma ne de çok enerji tüketme sorunu var üstelik 4 çekirdek 8 çekirdekten 2 kat daha az enerji demek bu üstelik 5000 koysalar ne olacak şarj suresi/kullanım suresi oranı aynı kaldığı surece önemi yok belki 2 günde bir takacan ama 5 saatte ancak dolacak o zaman uzun şarj gitmesinin ne anlamı var?

VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Şarj tüketiminin ram ile pek alakası yoktur hatta neredeyse 0 dır ram miktarı ile alakası asıl faktör ekran,işlemci ve bağlantı teknolojilerinin harcadığı enerjidir bu sene de aualcomm çok başarılı bir işlemci çıkardı ne ısınma ne de çok enerji tüketme sorunu var üstelik 4 çekirdek 8 çekirdekten 2 kat daha az enerji demek bu üstelik 5000 koysalar ne olacak şarj suresi/kullanım suresi oranı aynı kaldığı surece önemi yok belki 2 günde bir takacan ama 5 saatte ancak dolacak o zaman uzun şarj gitmesinin ne anlamı var?

Ram ile alakası yok. Fakat doğrudan yok. Dolaylı olarak açık kalan uygulamalar şarj tüketir. Yani 6 gb ram varsa bize sürekli uygulama açık bırakma bahşediyor. Sonra 6 gb doldurduğunuz için şarj çabuk bitiyor diyemez. Yani 6 gb ramı laf olsun diye söylememeli.
Ayrıca ne demek şarj süresi/kullanım oranı? O zaman 10 mAh yapalım 10 dk gitsin. 2 dk şarj edelim? Daha mı iyi?

furyzer0

furyzer0

Üye
Ram ile alakası yok. Fakat doğrudan yok. Dolaylı olarak açık kalan uygulamalar şarj tüketir. Yani 6 gb ram varsa bize sürekli uygulama açık bırakma bahşediyor. Sonra 6 gb doldurduğunuz için şarj çabuk bitiyor diyemez. Yani 6 gb ramı laf olsun diye söylememeli.
Ayrıca ne demek şarj süresi/kullanım oranı? O zaman 10 mAh yapalım 10 dk gitsin. 2 dk şarj edelim? Daha mı iyi?

tabi ki belli bir şarj süresi vermeli bana göre o şarj süresi 1 günü çıkarıyorsa gerisi gereksiz çünkü bataryayı arttırınca şarj süresi de artacak bir anlamı kalmayacak ayrıca arkapalndaki uygulamaların şarj yemesi sistemin yapısına bağlı mesela android arkaplanda uygulamaları tam durdurmuyor bu yüzden enerji harcamaya devam eder ancak ios uygulamayı durdurduğu için şarjı hiç etkilemez diyebiliriz

Sent from mTalk

• Beğen
Tepkiler: VIP_TECH
BRKTNL

BRKTNL

Üye
Zenfone 3 ailesinden en iyisi bu olacak

Luck Star

Luck Star

Üye
Batarya idare eder ekran 1080p çünkü.
Ram gereksiz bence ama fazla ram göz çıkarmaz ama sırf 6gb ram var diye tercih etmek gerekmez.
4Gb ram'li Zen2'leri sevmemiştim o ram ile kandırılan algıları tatmin etmedi bence. Belki de işlemcidendir kim bilir.
Tasarımı daha iyi olmuş ama yine beğenmedim.

Sonuç olarak alınabilir bir cihaz yine de.

• Beğen
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
5000mah olsaydı diyen arkadaşlar var.
Kimse de demiyor ki güzel kardeşim 5.7inç boyutundaki o incelikteki kasaya 5000mah bataryayı nasıl sığdıracaksın ağırlığı zıplatmadan!
Hani 3500-3600 yada 4000 mah dense anlarım da, biraz da mantıklı olmak gerek.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: RetaXter ve teknolojibaronu
byAndroid

byAndroid

Üye
Türkiye de en ucuzu 2000 lira olur. Zenfone serisine bi ısınamadım. Tasarımı biraz düzeltmişler de ben yinede kimseye tavsiye etmem. O paraya düzgün cihazlar alınır. Zenfone 2 de kağıt üzerinde en yüksek özellikleri barındırıyordu. Sıkıntısı çoktu.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
5000mah olsaydı diyen arkadaşlar var.
Kimse de demiyor ki güzel kardeşim 5.7inç boyutundaki o incelikteki kasaya 5000mah bataryayı nasıl sığdıracaksın ağırlığı zıplatmadan!
Hani 3500-3600 yada 4000 mah dense anlarım da, biraz da mantıklı olmak gerek.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
5000 mAh olsun değil. Bu özelliklere 5000 mAh olsun. Farklı şeyler. Dengeleyemedikten sonra özellik koymanın bir mantığı yok. Minimum kuralı.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
6 GB RAM ?
Asus ilkleri yaşatıyor, üstelik uygun fiyatlarla. Tebrik ederim.
Uzun vadeli bir telefon olacaktır.
birde romu iyi ve kullanışlı olsa iyi olacak misal zenfone 5 in romu pek kullanışlı değil.

• Beğen

Üst Alt