asus k56c işlemci aşırı ısınıyor

Sponsorlu Bağlantılar

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
asus k56c işlemci aşırı ısınıyor
ilk aldığımda sıkıntı yoktu. oyunlarda bile çok serindi. son zamanlarda laptop çok ısınmaya başladı. boştayken bile 80-90 derece sıcaklıkları görüyordum. ve işlemcide %100 lere kadar çıkıyordu. format attık ve termal macun sürdük arkadaşlarla yine aynısı oldu. bu sefer windows 10 a geçtim. şimdi ısı normal gibi normal kullanımda 50-80 arası duruma göre ama most wanted 2012'yi açtım elim yandı resmen işlemci 94 derece sıcaklığa çıktı.. sizce sorun ne olabilir? bilgisayarcıya götürsem halledebilir mi? eskiden bu kadar ısınmıyordu çünkü.. formattan sonra değişen tek şey boştayken işlemci kendi kendini gereksiz kullanmıyor...
bilgisayar özellikleri:
i7 2.5 ghz işlemci
740m ekran kartı
8 gb ram

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
BÜyük İHtimalle İşlemcinin Ayakları Anakarta Tam Oturmuyor Ondandır Başka Bir Sorun Olamaz

• Beğen
Tepkiler: FK5896
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
soğutucu iyi oturmamış olabilir

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
öyle bir sorun olabileceğini düşünmüyorum çünkü işlemci anakarta gömülüydü. acaba termal macunu mu yanlış sürdük diye şüpheleniyorum..

yarın bilgisayarcıya götürmeyi düşünüyorum umarım sorun çözülür..
Tek Sorun Çıkartacak Olan Şey İşlemci Soğutucusu El İle Kontrol Edin Soketleri İYi Bastırılmamiştir Teermal Macundan Yapmaz

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Eğer teramal macun yerine anti termal madde sürmedilerse

macunsuz olsa bile boşta 50-80 aşırı fazla
soğutucu ya aşırı tozlu yaprakları arasında hava geçmiyor olabilir

ya da önce mesajlarda yazdığım gibi soğutucu iyi temas etmiyor olabilir

benim eski laptop servise verdikten sonra fan devri %100ün altına inmiyordu
hardware monitore baktım
işlemci 90 derece hemen içini açtım baktım soğutucu yamuk takılmış tam temas etmiyormuş düzelttim düzelmişti

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Tek Sorun Çıkartacak Olan Şey İşlemci Soğutucusu El İle Kontrol Edin Soketleri İYi Bastırılmamiştir Teermal Macundan Yapmaz

Eğer teramal macun yerine anti termal madde sürmedilerse

macunsuz olsa bile boşta 50-80 aşırı fazla
soğutucu ya aşırı tozlu yaprakları arasında hava geçmiyor olabilir

ya da önce mesajlarda yazdığım gibi soğutucu iyi temas etmiyor olabilir

benim eski laptop servise verdikten sonra fan devri %100ün altına inmiyordu
hardware monitore baktım
işlemci 90 derece hemen içini açtım baktım soğutucu yamuk takılmış tam temas etmiyormuş düzelttim düzelmişti
bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. şimdi içini açıp birde kendim kontrol edicem. yapamazsam da bilgisayarcının yolu görünüyor demektir.
laptopu tamire verdim adam fan bakımını falan yapmış gidip aldım yine aynı gibi ama bi nebzede olsa iyileşmiş sanırım sorun işlemcide.. verdiğim parayı da çöpe atmış gibi hissettim..

Üst Alt