Yardım ASUS K55VJ EKRAN KARTI HATASI...

ahmt3057

ahmt3057

Üye
    Konu Sahibi
SELAMUN ALEYKUM.
ARKADAŞLAR PC: ASUS K55VJ

PC ye format attıktan sonra ekran kartını kurdum. PC yi yeniden başlattım, İntel de sorun çıkmadı ama nvidia yeniden başladıktan sonra ünlem işareti verdi .--http://i58.tinypic.com/e7l475.png -- ekran kartını nvidia nın kendi sitesinden indirmiştim, kaldırıp tekrar kurdum düzelmedi. Hazır driver paketleri ilede denedim aynı sorun. Daha sonra windows 8 e geçmeyi denedim aynı sorun ondada meydana geldi tekrar windows 7 ye dondum fakat sorun devam ediyor.
Bu konuda fikri olan arkadaşlar el atsa çok iyi olur TEŞEKKÜRLER.arkadaşlr yokmu bu konuda bir bilgisii olan

minoo

minoo

Üye
SELAMUN ALEYKUM.
ARKADAŞLAR PC: ASUS K55VJ

PC ye format attıktan sonra ekran kartını kurdum. PC yi yeniden başlattım, İntel de sorun çıkmadı ama nvidia yeniden başladıktan sonra ünlem işareti verdi .--http://i58.tinypic.com/e7l475.png -- ekran kartını nvidia nın kendi sitesinden indirmiştim, kaldırıp tekrar kurdum düzelmedi. Hazır driver paketleri ilede denedim aynı sorun. Daha sonra windows 8 e geçmeyi denedim aynı sorun ondada meydana geldi tekrar windows 7 ye dondum fakat sorun devam ediyor.
Bu konuda fikri olan arkadaşlar el atsa çok iyi olur TEŞEKKÜRLER.arkadaşlr yokmu bu konuda bir bilgisii olan
Senin cihazının win 7 driver desteği yok Asus tarafından. Win 8 64 bit ya da 8.1 64 bit desteği var. Ekran kartı driverını başka yerden indirme, Asus.com.tr'den indir. Driverlerı kaldır. Önce Intel'i kur, pcyi yeniden başlat, sonra Nvidia'yı kur. Muhtemelen sorun düzelir.

• Beğen
Tepkiler: Halit O., Mad EagLe, Nextman ve 1 kişi daha
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
driver sweeper ile önceki hatalı kurulumdan kalan nvidia kalıntılarını temizlemeyi unutma :oke:

ibrahim_hapay

ibrahim_hapay

Üye
derimki önce inteli kendi web sitesinde sonrada nvidia otomatik olarak taratıp en güncel yazılımları indir.sonra önce inteli ve nvdia sil yeniden başlat sırasıyla önce inteli sonrada nvidia kur sorunun çözüldügünü göreceksin ve performansın artacak

minoo

minoo

Üye
Biz kendi cihazlarimiz icin asus.com.tr'den yayinlanan driverlari öneriyoruz.

ibrahim_hapay

ibrahim_hapay

Üye
güncel driverlerı asustan bulamassın en güncel driverleri sitelerde bulabilirsin,ama ben daha az bildigim için haklısın diyecem..:kop:

minoo

minoo

Üye
Ne haliniz varsa gorun be iyilik yaramiyo :dry:

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve BLasTeaR
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bahsettiğin laptopta 600 serisi bir kart var. 635 sanırım ya da 610. Şimdi sen muhtemel ya burada bi hata yaptın ya da sürücüyü indirirken yanlış seçim yapıyorsun. İlk olarak laptop olduğu için sonu m ile biten sürücüyü indireceksin. Atıyorum Gt635m ise m olanı seveceksin. Bir de işletim sistemi seçerken 32-64 olayına dikkat et. Yanlış biti kurarsan sıkıntı çıkarır. Sen şimdi diski silerek format at 8.1 64 bit kur. Daha sonra Nvidia'nın sitesinden 8.1 64 bit olan kart modelinin sürücüsünü indir kur. Ancak bunu yapmadan önce Windows güncellemelerini yükle bazen nadirde olsa sıkıntı çıkabiliyor.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
güncel driverlerı asustan bulamassın en güncel driverleri sitelerde bulabilirsin,ama ben daha az bildigim için haklısın diyecem..:kop:
hangi sitelermiş merak ettim :gul:
yapımcısı, üreticisi, yazılımcısı Asus, ondan farklı driver kim yapıyormuş :ehe

hospiti

hospiti

Üye
:blink:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Arkadaşlar lütfen kimse bilmişlik yapmasın herkes fikrini söylesin konuya açan üyemize yardımcı olalım. Yoksa herkes birşeyler biliyor :)

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe ve minoo
ibrahim_hapay

ibrahim_hapay

Üye
chipleri üreten ana firmalar

chiplerin kaç bacagı var hangi bacaktan kaç akım gönderiyor onuda paylaşmak isterim ama ama ama...:birak:
hangi sitelermiş merak ettim :gul:
yapımcısı, üreticisi, yazılımcısı Asus, ondan farklı driver kim yapıyormuş :ehe

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt