Askerde Dayak Yemeyen Varmı?

Sponsorlu Bağlantılar

Haberci

Haberci

Üye
Ben de Askerde dayak yeme mağduruyum.
Bir kişinin yapmış olduğu hatayı tüm bölüğün ellerine kasaturanın sapıyla dövülmesiyle sonuçlanmıştı
Ancak şu var ki bunu asker ocağına bağlamak sorumlusu Askerlik gibi lanse etmek çok yanlış diye düşünüyorum.Çünkü orada, sivil hayatta zaten kişiliği oturmamış, psikolojik ve diğer problemleri olan insanların bulundukları konum itibariyle kendi nefislerini tatminden öteye gitmemesidir.İnsan olan zaten insana el kaldırmaz.Sırf gıcıklık olsun ve sivilde anlatacağı birşeyler olsun diye hesab edilerek yapılmış çok çirkin bir uygulama...

yitik savaşçı

Üye
Ben dayak yersem kesin gazi olurum!

fcinar53

Üye
bizde öyle böyle yedik yanlız gidecek olanlar dikkat !!!!!!!!

eğer dayak yer vede haklı olduğunuzu kanıtlayabilecek durumunuz varsa hiç durma şikayetini yap
zira askerde artık eskisi gibi zevkine göre hareket etme imkanı kimseye verilmiyo askere dokunmak yasaktır
bu üstünüz olsa bile

undead1

Üye
ne yalan söliiim ben dayak yemedim zaten baya geç gittim askere 26 yaşında tunceli hozatta askerlik yaptım benim yaptıgım yerde dayak yoktu karargah bölügünde sayılı adam vardı hiçte görmedim sadece ceza vardı zaten s1 yazıcısı olarak taptım bitti simdi oha 2 sene olmuş nerdeyse diyorum darısı yapmayanların başına

madhead

madhead

Üye
daha usta birliğinde ilk günlerim..en alt devreyim yani..bizim dedelerden biri geçiyo ordan..bi uzmana rast geldi..selam çaktı falan..uzman sordu "lan hiç dayak yedin mi burda" bizim geride yok komutanım dedi..çat çut..."sivilde askerde dayak yemedim demek var mı len" dedi uzman..gerçi şakalaştılar ama ben orda anladım bizi zor günler bekliyor sonuç itibariylede 2 kere dayak yemişliğim var...

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
4 senem var büyük ihtimalle üniversiteyi okuyup gidicem

yitik savaşçı

Üye
Gitmeden önce savunma sanatı filan mı öğrensek?

madhead

madhead

Üye
<div class='quotetop'>(mobiloyun &#064; Dec 15 2005, 05&#58;47 PM) [post=228206]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Gitmeden önce savunma sanatı filan mı öğrensek?
[/b][/quote]

adamlar dayak atarken esas duruşunu bile bozamıyosum..bozarsan bide o sebepten dayak yesin..valla komik olurdu ha..yüzbaşıya döner tekme atmak..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bizim milli güvenlikçi diyor askerde dayağı adam olan yemez..

Valla bugün öyle dedi..

yitik savaşçı

Üye
Şu Türkiye&#39;de büyümek ne kadar zor? Hep baskıyla okuduk; dayakla gözümüzü korkuttular hep... Yirmi küsur yaşına gelmişsin yine mi dayak; ille de mi dayak? Bir gün sabır taşacak ama kime?&#33;

madhead

madhead

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 15 2005, 05&#58;52 PM) [post=228219]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Bizim milli güvenlikçi diyor askerde dayağı adam olan yemez..

Valla bugün öyle dedi..
[/b][/quote]

sizim milli güvenlikçi öyle düşünüyo olabilir rütbeliler öyle demiyo..bi bölükte bi kişinin yaptığı hatayı herkez çekiyo..yani hiç yoktan yerede dayak yiyebilsin..ben çok süründüm yerde başkaları yüzünden..onu yapmalarının amacı da.."bakın siz onun yüzünden sürünüyorsunuz..içinizde eritin artık" çaktın...askere gitmeyen bilemez...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Milli güvenlikçi 1959-1999 Arasında askeriyede kalmış ve Albay olarak bırakmış askeriyeyi..

madhead

madhead

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 15 2005, 06&#58;14 PM) [post=228249]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Milli güvenlikçi 1959-1999 Arasında askeriyede kalmış ve Albay olarak bırakmış askeriyeyi..
[/b][/quote]

bi dahaki derste bi daha sorsana o zaman.niye bi kişinin cezasını tüm bölük çeker..mantığı nedir..bu yüzden dayak yiyenler adam değil mi?

depresif

Üye
<div class='quotetop'>(fcinar53 &#064; Dec 15 2005, 05&#58;30 PM) [post=228184]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bizde öyle böyle yedik yanlız gidecek olanlar dikkat &#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;

eğer dayak yer vede haklı olduğunuzu kanıtlayabilecek durumunuz varsa hiç durma şikayetini yap
zira askerde artık eskisi gibi zevkine göre hareket etme imkanı kimseye verilmiyo askere dokunmak yasaktır
bu üstünüz olsa bile
[/b][/quote]

Abi askeriyede hak aramak kadar zor bişey yok
Benim dayak olayında %100 haklıyım.Çünkü nöbetçi Astsubayın emriyle servis kapanmıştı.Ben emri yerine getirdim.Nöbetçi astsubay 2 sayfa tutanak tuttu bizim idari işler assubayı hakkında ama
sonuç:Sabah kısım amirinden bi ton fırça yedim gazino personeli astsubaylar ne isterlerse vereceksiniz servis kapandı yok onlara
Olan dökülen kanıma ve incinen gururuma oldu
ikincisi de diskoya girme nedenim olan veresiye sigara satmak
Nöbetçi başçavuş zaten bana kıl sigara istedi verdim yaz bunu sonra verecem parasını dedi.Emredersin komutanım dedim.
Sonra sabah veresiye sigara sattığım için tutanağımı tuttu.
Buyur yani vermesemde vermediğim için eminim basardı tutanağı
teskereye gidiyorum şansa nizamiyede karşılaştık mevzuyu hatırlattım hakkımı yediniz dedim
"hakkını arayacaksan hakkariye git" diye salakça bi espiri yaptı
Askerde akıllı adam da yer akılsızı da
Gururlu adam yerse bi ömür iz olur yüreğinde
zaten akılsızda umursamaz yeni dayaklara yol alır

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Ok sorarım..

Bize bir anısını anlatmıştı dayakla ilgili ama yerdewn göğe kadar haklıydı.. Dayan yiyende mutlu oldu demişti çünkü suçu askeri mahkemeye gitse hapis olacakmış dayakla yırtmıştı diyordu..

madhead

madhead

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 15 2005, 06&#58;45 PM) [post=228276]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Ok sorarım..

Bize bir anısını anlatmıştı dayakla ilgili ama yerdewn göğe kadar haklıydı.. Dayan yiyende mutlu oldu demişti çünkü suçu askeri mahkemeye gitse hapis olacakmış dayakla yırtmıştı diyordu..
[/b][/quote]

tabi tabi..askeriyede iç hizmet kanunları dört dörtlük uygulansa kimsenin askerliği bitmez..en azından ben hala askerdim ki biteli nerdeyse 1 sene olacak.bazen adam bi tokala yırttık diyebiliyor..askeri hapishanelere "disko" derler..allah diskoya düşürmesin..dayağın kralı orda..hemde bunu yapan gardiyanlar senin devren yada alt devre olur ki bu daha kötü..komutanlarından dayak yemek nerde erlerden kafaya cop yemek nerde...bi ara benim aracın lastikleri yüzünden beni mahkemeye verdilerde yusuf yusuf etmiştim.. neyse sorunu çözdük te..orası "baba ocağı değil,ana kucağı hiç değil asker ocağı" şimdi belki askerliğini yapmamışların gözü korkacaktır ama hiçte öyle değil..çok çabuk adapte oluyosun olaya..herhangi bi sorundada ne yapacağını çok iyi biliyosun..demokraside çareler tükenmez bi çıkış yolu bulunur.dedim ya askerlik yapmayan bilemez..

Haberci

Haberci

Üye
Her birliğin her bölgenin bir kuralı vardır.Her şey kurallarına göre işler.Şöyle bir söz vardır belki duymuşsunuzdur.Mantığın bittiği yerde askerlik başlar diye...Askerlik yapanlar bunun ne kadar doğru bir söz olduğunu yaşayarak görmüşlerdir.Tabiri caizse Aslanı kediye boğdururlar.Öyle de oluyor.Askerlik bir şans işi.İyi birliğe ve iyi insanların arasına düşersen Askerliği yapmaya doyamazsın (benim gibi İzmir Nato da yaptım ) ama sürgün gelmiş kıdemli eratın içinde yaparsan kendini bilmez kıdemli rütbeli askerlerin içinde kalırsan da sanırsın ki bu askerlik hiç bitmez.Ama sizlere tavsiyem.Her ne olursa olsun bunların sayılı günler olduğu ve elbet o istekli ve hevesle girdiğin nizamiyeden, yaşayacağın tüm olumsuzluklara rağmen acı tatlı anılarını bırakacağın birliğinden buruk ayrılacağın gün de gelecektir.Gidecek olanlara Hayırlı tezkereler...

ibonline

ibonline

Üye
ahhhhh bahadır astsb ahhhhhhhh
ulan babamdan bile öyle dayak yemedim galiba
hemde takım cavusu telsiz kısım komutanı iken
bahadır astsb bana takımı kademede topla dedi bende topladım güya adam ne dediğini bilmiyor kademede öylesine bekliyorduk derken kademeye bir tel geldi nerdesiniz diye bizde kademedeyiz dedik demez olaydım acilen bir kamyon cıkartıp poligona gittik zaten orda olan oldu
ulan astsb den daya yerken kafamda yıldızlar ucusuyordu o kadar yıldız vardiki bi an adamı yarbay gördüm
muhahaa
dayak mayak yerdik ama yeri gelincede severdi vayybe ne günlerdi be ahh
ahh

damadada

Üye
vallahi daha yapamadık okul meselesı ya kısa donem yapacaz dayak yıyecez yada asteg olarak fırça yıyecez durun bakalım neolacak şunun sura sında 1 senem kaldı hepsı aynı kapıya çıkıyor allahtan hayırlısı

darkred

darkred

Üye
walla daha askere gitmedim ama gidince de inşallah dayak yemem