Aşk İhaneti Affeder Mi?

 • 2 Ekim 2012
 • 3528 Okunma
 • 52 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Aşk ah aşk. Bize neler neler yaptırıyor değil mi ? Aşk gözümüzü kör ettiğinde ne maddi sıkıntıları görüyoruz ne de aşık olduğumuz kişi ile aramızdaki uyumsuzlukları. İşte bu hal içinde başımıza zaman zaman kötü olaylar da geliyor. Mesela ihanet…Aşık olduğunuz kişi sizi aldatsa onu affeder misiniz? Yoksa ihanetin mazereti olmaz deyip ayrılır mısınız?


  İhanetin affı olmaz

  İhanet her zaman ihaneti doğurur. Ki zaten bir defa ihanet etme rezilliğini sergileyen kişi, asla garanti edemez sadakatini. Çünkü ihanet bir kişilik göstergesidir. Bu tip kişiliğe sahip insanlar nasıl sadık olabilir ki? Bana göre bir defa ihanet eden kişi her zaman potansiyel haindir. Ve her zaman ilk fırsatta bizi aldatabilir. Çünkü mayasında var, nasıl başa çıkabiliriz ki bu huyu ile..

  İhaneti affetmek aşk değil diğer ihanetleri kabullenmektir

  İhaneti aşk değil hiçbir duygu affetmemeli. Bence şiddet ile ihanet eşit. Şiddetin de affı olmaz mesela. Bir defa şiddet gösteren kişiyi affederseniz uslanmaz ve ne de olsa affediliyorum deyip aynı durumu tekrar yaşatır. Aşk nasıl bir aşk olursa olsun asildir, kutsaldır, değerlidir. Aşkı lekeleyen her davranış, süte düşen leke gibidir. Leke temizlense de o sütü midemiz kaldırmaz.

  Sizin mideniz kaldırır mı?


   


  Yazan: nazlican
  Kingmortall bunu beğendi.
 2. aşk ihaneti affederse saygı biter saygı biterse de yaşanmışlık..
   
  nazlican bunu beğendi.
 3. aynen AŞK İHANETİ AFFETMEZ !
   
 4. ihanet sadece 3. kişiyle bişeyler yaşamak değildir. benim için yalan da bi ihanettir sonra sorumluluklarının bilincinde olmayıp yapılan hatalar da..
   
 5. Aşkın gözü kordur ama aşk ihaneti affetmez zaten aşk varsa ihanet olmaz
   
  nazlican bunu beğendi.
 6. çok doğru
   
 7. kalp çok garip bi organ. İnsan birden fazla kişiye bile aşık olabiliyor.
   
 8. kalbinizle aşık olmayın bence saf bir organ çünkü :)
   
 9. Birkaç kisiye kesinlikle aşık olunmaz bu sadece ilgi yani maymun istahlılık.
  Ayrılmaktan onsuzluktan korkutugunuz ,baskası ile yan yana oldugunu düsündügünüzde sol yanınızı agrıtan kisi sizin askınızdır.
  Bu benim kendi test yöntemim 'acaba kime asıgım' :kıskıs: Bende de var biraz maymun istahlılık sıp sevdilik ama iste bunları düsündükçe anlıyo insan hayatındaki asıl önemli olan kisi kim ve evet ; ask ihaneti kaldırmayacak kadar ince bir ip üzerindedir,ip kopar ve kalp düser,
  İpin asagısı nefrettir..
   
 10. Asla ! Aşkın hiçbir zaman affedemeyeceği bir şey varsa, buda İHANETTİR. Kişi affetse bile bu aşktan değil, zayıf karakterdendir ...
   
 11. asla affetmez
   
 12. Affeder bence. Örnek çok. Bunu ihanet eden kişiyi değil, ihaneti affeden kişiye bağlamak gerek. Eğer aşıksan 1 kereye mahsus affedersin.
   
 13. ihaneti öğrenince aşk falan kalmaz zaten seni aldatan birini napacak aşık biri sevmiyor ki aldatmış işte

   
 14. Sonuç ne peki? :hmmm
   
  nazlican bunu beğendi.
 15. AŞK İHANETİ AFFETMEZ ! Affetse bile o aşk değildir mecburdur falan yada tipik türk kadını sözü çocuklarım yüzünden affettim arada çocuklar vardı falanda filan..

   
  OttomaN TigeR bunu beğendi.
 16. İhanet yüzünden ayrılırsanız yaşayamayacağınızı bilirsiniz, ama böyle de sevemezsiniz ki! Çünkü ihanetten dolayı artık kırılmıştır gönlünüz ve çaresizce severek terk edersiniz. Ne var ki bir türlü unutamazsınız, uzaktan uzağa da olsa izlersiniz olup biteni.

  Aslında omuz silkerek unutmaya çalışırsınız bu aşkı, ama sonra ansızın kulağınıza çalınan bir şarkı ya da kapı aralığından süzülüp gelen bir koku, hatırlatır onu yeniden. Dolar gözleriniz ondan bahsederken ve tutamazsınız gözyaşlarınızı ağlarsınız.

  Kokusunu özlersiniz, türküsünü söylemeyi, şarkısını dinlemeyi ve ona karşı hasret şiirleri haykırırsınız, rüzgar kulağına fısıldasın diye. Dönüp "Seni hala seviyorum" diye bağırmak geçer içinizden, ama dönemezsiniz! Uzaklaştıkça yakınlaşırsınız aslında. Ve anlarsınız ki sizi süründüren bu çaresizliğin adıdır aşk.

  Kısaca aşk; Acısıyla tatlısıyla o en güzel yıllarımızın ortağıdır. Aşk; sohbetlerimizin kaynağı, çekişmelerimizin nedeni, göz yaşlarımızın sebebi ve şiirlerimizin ilhamıdır aslında. :(
   
  nazlican bunu beğendi.
 17. wayy wayy wayyy bu bahsettiğin aşkı mıydı yha :islik
   
  OttomaN TigeR bunu beğendi.
 18. Aşk budur!!! :evet: somuru:


  - - - Eklendi - - -

  Yine uyandım bu gece ve yine seni düşündüm,
  Yine kanadı yüreğim ve yine yaşardı gözüm,

  Yine geldi hayalin gözlerimin önüne sevdiğim,
  Ve uçmak istercesine çırpındı şu biçare yüreğim,

  Yine karanlık bir gece ve yine öylesine yalnızım,
  Ve yine toprağın bile suya doymasını kıskandım.

  Evet! Yine acı ve yine kederle dolu bir gece daha,
  Tutamadığım bir sözü acep niye verdim ki sana. MGokcen...

   

 19. adam aşık millet dağılın :D
   
  OttomaN TigeR bunu beğendi.
 20. :utandım:
   
  nazlican bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 00:58