Asansör düşerken zıplanılsa ne olur ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
joker.lg

joker.lg

Üye
bu forumda gerçekten yazmayı bilenler var :)

KayraBey

KayraBey

Üye
Tam bir fantezi ya.Asansördesin ve düşüyorsun.Ne yaparsın? Mesela Şahin K. bu durumda olsa aklından ne yapmak geçer di :kop2:

M. tAHA

M. tAHA

Üye
yaren_dede

yaren_dede

Üye
Düşünün ki, asAnsörünüz bozuldu ve 60-70 km/saat, yani saniyede 18 metre hızla düşüyor. Siz de son saniyede yukarı zıplıyorsunuz sonuç ne olur ?

çarpmanın etkisini azaltmak için yere yatmak iyi bir fikir midir?

niye asansör yazdında, uçak yazmadın
mantık aynı değilmi

yaren_dede

yaren_dede

Üye

peki bir soru uçakta afedersiniz işediğinizde yere damlama süresi daha uzun mudur kısa mıdır. bu soru ıcın kepler kanununa göz atın :oke:

- - - Eklendi - - -

:sarıl:

ne kadar sürede düşer bilmiyorumda
hayatımda uçak tuvaleti kadar ufak tuvalet görmedim

M. tAHA

M. tAHA

Üye
  • Beğen
Tepkiler: DreaMagiC
yaren_dede

yaren_dede

Üye
Frank Lapidus

Frank Lapidus

Üye
    Konu Sahibi
ne konuymuş ya, öğlen açtım, ne ara 8 sayfa oldu :) evet asansör ağır olacağı için ister istemez biz havalanırız ve kafamız tavana değer.. bu çok mantıklı geldi.. yandan tutunsakta sadece kolların kırılmasıyla kurtulmamalıyız, o kadar basınç var sonuçta, o ne olucak

DreaMagiC

DreaMagiC

Üye
ne konuymuş ya, öğlen açtım, ne ara 8 sayfa oldu :) evet asansör ağır olacağı için ister istemez biz havalanırız ve kafamız tavana değer.. bu çok mantıklı geldi.. yandan tutunsakta sadece kolların kırılmasıyla kurtulmamalıyız, o kadar basınç var sonuçta, o ne olucak
Valla hocam ilk önce tebrik ediyorum böyle bir konuyu açtığın için çok güzel bir soru :) Bence uğraşmaya gerek yok bende bi ara düşünmüştüm bunu zıplarım felan diye ama onu denk getirmek imkansızın da ötesinde :) Kollarla tutunsak dediğin gibi o basınca sadece kollar mı gider merak konusu her halukarda çok kötü bi hasar alacağın kesin bence dua etmek en mantıklısı o anda :tebessüm:

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
sonuç felç!

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Neydi o kapalı alanda kalma korkusu bilmem ne fobi sayenizde ondan oldum daha binmeyecem asansöre :D

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
o korkuyla ödün b.kuna karışacağından zıplayamzsn :oke: :)

Lenneth

Üye
Zaten asansor yere vurdugu an sizde kafanizi asansorun tavanina vurmus olacaksiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt