artık yeeeeeeeetttttttttteeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrr

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
canmir

canmir

Üye
    Konu Sahibi
artık yeeeeeeeetttttttttteeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrr
arkadaşlar ben eski bir uyusturucu bagımlısıyım uzun bir sure tedavi gordukten sonra şukyurler olsun ki kurtuldum o illettten ve çevremdeki insanları da buna teşvik etmeye başladım ama en yakın arkadaşımı kurtaramadım ne yazıkkı dun gece gereginden fazla taş(kokain) almış ve geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybettiğini öğrendim arkadaşlar lutfen aranızda yada cevrenizde kullanan varsa tedavi gorsun ve kurtulsun emin olun tamamen arındıgınız zaman gercekten yaşadıgınızı goreceksiniz n olur başka rahmi ler olmesin yeter artık yeter

--------------- Ekleme ---------------

bu kaçıncı ölüm daha kaç fidan acmdan solacak

Hellboy®

Hellboy®

Üye
Arkadaşın için üzüldüm :(

Haklısın bu konuda halkın bilincli olması lzm ...

CEREN

CEREN

Üye
çok üzücü başın sağolsun
senın kurtulduguna sevindim bu illeten
Allahım kımsenın başına vermesın bu illetti

Nazy

Nazy

Üye
Arkadaşının durumuna çok üzüldüm Allah tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum.
bizde genciz bizimde canımız sıkıldı bizde aşık oluyoruz
hayattan sıkılıyoruz,
ama birkaç dakikalık güzel rüya yüzünden , ömürler kabusa dönüyor
yazık:(
dikkatli olmalıyız...

Anıl Umut

Emekli Yönetici
allah rahmet eylesin arkadaşına üzüldüm :(
çok çok dikkatli olmalıyız dediğiniz gibi
hele ki okul çağında.

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
başta uyuşturucu kullanmıcaktınız ne kadar kötü bişey olduğunu bilmiyorumusunuz.
arkadaşın içinde üzüldüm:(

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Yazık...Başınız sağolsun..Akıllı adamın kullanacağı birşey olamaz zaten;)

herşey özentiyle başlar..;)

Soneday

Soneday

Üye
Allah (c.c.) rahmet eylesin kardeş.Ben çok şükür sigaradan yukarı çıkmam.
Ama önce insanın kendine inanması gerekiyor.

Benim tanıdığım 2 kişide bu illetti kullanıyor 1'i tımarhanede diğeride hala kullanıyor.Elimden gelenni yaptım ama bırakmıyor.
Allah'a havale ettim onu.
Senide tebrik ederim bu illeti bırakma cesaretini ve isteğini buludğun için.

CEREN

CEREN

Üye
diablos™;1008653' Alıntı:
yazık...başınız sağolsun..akıllı adamın kullanacağı birşey olamaz zaten;)

ne alaka seni bazen anlamak zor ne özentisi ya ne diyorsun sen
akılla ne ilgisi var bunun çok büyük konuşuyorsun sen
çok yükseklerden bakma;)
heleki başıma gelmez hiç deme

Pure Life

Pure Life

Üye
:@:@:@insanlar resmen yok yere ölüyorlar yaaaaaa herzaman nefret etmişimdir bu tür bagımlı yapan maddelerden içki sigara uyuşturucu normal ölümlere bir üzülüyorsam butür olanlara on üzülüyorum ceren özenliylede başlayanları tanıyorum ama sadece özenti merak degıl bir çok sebebi var canmir seni buna iten sebep neydi

Soneday

Soneday

Üye
DiaBLoS™;1008653' Alıntı:
Yazık...Başınız sağolsun..Akıllı adamın kullanacağı birşey olamaz zaten;)

çok yükseklerden bakma;)

Akıllı adam bunları yazmaz zaten.
Heran herşey olabilir ve herşey özenti değil merakdan ve sıkıntıdan başlar.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
çok yükseklerden bakma;)

Öncelikle yine adabında cevap vereyim haddinizi aşmamanızı öneriyorum;) Saygı duydugum kısılerden birisin fakat zorlamayalım istersen ABLA ;) Peki sanırım çok bilgin var bu konuda beni aydınlatır mısın?

Peki ben neden bulaşmıyorum peki neden benim arkadaşlarım içmiyor neden ihtiyaç duymuyorlar..Çünkü kendilerini bildikleri için zarar geleceklerini bildikleri için;) Özentiyi = merak anlamında söyledim..Böyle şeylere de merak sanaN insanlarda kendilerini bile bile ölüme atmak yani dolayısıyla akılsızlık;)

xkadir61

xkadir61

Üye
arkadaşlar tartışıp birbirinizi üzmeyin. ben hep bu ortmlardan uzak olduğum için, nasıl başlarlar nasıl bitirirler orasını bilemem. ama benim çektiğim sıkıntılar gibi sıkıntı çeken insanların %90'ı bu pisliğin içinde. sadece bir kötü alışkanlığım siğara var. onuda; her hayra vesile olan mübarek ramazan ayının,ilk sahur yemeğinden sonra tamamen tarihe gömeceğim.
herkese iyi forumlar...

CEREN

CEREN

Üye
DiaBLoS™;1008931' Alıntı:
Öncelikle yine adabında cevap vereyim haddinizi aşmamanızı öneriyorum;) Saygı duydugum kısılerden birisin fakat zorlamayalım istersen ABLA ;) Peki sanırım çok bilgin var bu konuda beni aydınlatır mısın?

Peki ben neden bulaşmıyorum peki neden benim arkadaşlarım içmiyor neden ihtiyaç duymuyorlar..Çünkü kendilerini bildikleri için zarar geleceklerini bildikleri için;) Özentiyi = merak anlamında söyledim..Böyle şeylere de merak sanaN insanlarda kendilerini bile bile ölüme atmak yani dolayısıyla akılsızlık;)
bdne sana saygı duyarım abıcım eyvallah haddimi aştığımı da düşünmüyorum
tek kötü alışkanlığım sigara oda hayat işte eroin kokain esrar vs nasıl maddeler bilmem sadece ölümcül olduklarını bilirim
ama nasıl başlanır genclerde çocuklarda en azından araştırmıştım bende anneyim ve hayatta karşı bir birey yetiştirıyorsam bilinclı olmam gerek
bilinçli olmamda kullandığım anlamına gelmez
ve kullananlarıda asla kınanmam
ve Allaha inancım o kadar büyükki büyük konuşulmasından yana değilim
bu lanet hayatta ne ekersen onu biçersin
senin başına gelmedi umarım gelmezde
ama sen yarın bigün baba olacaksın
bunu aklından hiç bizaman cıkarma kardeşim

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Allah herkese akıl fikir vermiş;) Kullanmak isteyen kullanır kullanmak istemeyen uğraşır durur... :oke:

Soneday

Soneday

Üye
Diablos abi Ceren gibi bende haddimi aşmadığımı düşünüyorum ve açık sözlü olduğumu tekrar belirtiyorum

ama xkadir gibi benim yerimde olan başka bir insan eroin ,esrar,uyuşturucu,içki vs kullanırdı
ama herşey özenti ile olmuyor.bana çok uzatan oldu ama hepsini geri çevirdim bi sigara ile kaldım bu yaşıma kadar neler çektiğimi bi Allah (c.c.) bi ben bilirim

Soruyorum sana diablos bu işin akıl ile alakası varmı.
ben bunların yanlış olduğunu gördüm,kullananların ne halde olduğunu gördüm ve nefret ettim.

sinirlendiğim nokta bunu akıl meselesi yapmandır...

--------------- Ekleme ---------------

ne diyorum ben ya
kafa gitti :ss

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Diablos abi Ceren gibi bende haddimi aşmadığımı düşünüyorum ve açık sözlü olduğumu tekrar belirtiyorum

ama xkadir gibi benim yerimde olan başka bir insan eroin ,esrar,uyuşturucu,içki vs kullanırdı
ama herşey özenti ile olmuyor.bana çok uzatan oldu ama hepsini geri çevirdim bi sigara ile kaldım bu yaşıma kadar neler çektiğimi bi Allah (c.c.) bi ben bilirim

Soruyorum sana diablos bu işin akıl ile alakası varmı.
ben bunların yanlış olduğunu gördüm,kullananların ne halde olduğunu gördüm ve nefret ettim.

sinirlendiğim nokta bunu akıl meselesi yapmandır...

Bende zaten kullanan kişilerle ilgili yorum yaptım dikkat ettiysen ;)

Tekrar söylüyorum Allah herkese akıl fikir vermiş isteyen kullanır isteyen kullanmaz paşa keyfi bilir..Kullanan hayatta her zaman karlı çıkacaktır;) Kullanmayan yada kullanamayan kişiler ise hayatta daima sorunların perçesiyle kalacaktır..

saygılaR

Soneday

Soneday

Üye
Akıllı olsanda olmasanda başlama ihtimalin var ama ister ***** ister akıllı istemedikden sonra imkansız.

Pure Life

Pure Life

Üye
Bu konuda diablosun söylediklerine kesinlikle katılıyorum. çünkü herşeyin başı aileden gelen davranıştan prensipten geliyor. Kendini bilen ve hataları gören kişilerin böyle yollara düşeceğini zannetmiyorum. İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...