Arkadaşlar Whatsapp Hakkında Bakarmısınız

• 14 Temmuz 2014
  • 10493 Okunma
  • 14 Cevap

1. Arkadaşımla whatsapp dan mesajlastık.Gerek yazılı gerek resimli.Abuk subuk resimler videolarla güldük felan.Benım sorum whatsapp bu resimleri videoları telefonda biryere kayıt ediyormu?Arkadaşım biraz teknoloji özürlüsü oldugundan telefonu karıştırsada pek bir sonuca varamıyor.
    Yanı onun bana whatsapp dan yolladıgı mesaj resım vıdeolar programı kaldırmıs olmamıza ragmen herhangi bir yerde kayıtlı duruyormudur?
    Ben android kullanıyorum benım gonderdıklerımı programı kaldırdıktan sonra telefonumda buldum.Acaba İphone'da böle birşey varmı?
    Telefonu İphone 4...
    Cvplarınızı bekliyorum arkadaşlar sağolun smdiden

Yazan: _arslan_
  2. iphonde da biryerde kalıyor ama sadece whatsapdan görebiliyorsun resimleri yani fotoğraflar alanında görünmez

3. Cihaz hafizasinda whatsap klasoru icinde saklanır ama iphoneda gizli klasör olarak bulunuyor olabilir.

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. Karşı taraftan gönderilen resim ve videolar açılırsa galeriye aktarılıyor. Yani DCIM klasöründe yerini alıyor. Önizleme yaptıktan sonra silinmiyor!

Son düzenleme: 14 Temmuz 2014
  5. Iphone da whatsapp klasörüne nasıl ulaşabiliriz.

6. Dosyalar Whatsapp'in klasöründe saklanmıyor. Cihazın kendi fotoğraflar klasöründe depolanıyor. Yani Menü/Fotoğraflar'a girip resimleri ve videoları rahatlıkla bulup silebilirsin.

7. androidde dosyalarıma girdiğin zaman telefon hafızasında whatsapp adlı klasör var buraya gelen resimler, giden resimler ve yedek alınıyor. Eğer iphone da böyleyse bi bakıp dene.

8. Evet dediğin doğru fakat cihazın galerisinde felan olan fotoğrafları sildiğinde whatsappdan sana gönderilen dosyaları siliyorsun.
    Birde senın karsı tarafa gönderdiğin dosyalar var.Whatsapp bunları androidde kendi klasöründe saklıyor.Galeride felan görünmüyor.Androidde buna ulaşmak kolay.Fakat İos da gizli klasör sanırım.

9. ios telefon elimde olmadığı için nasıl ulaşılır bilemiyorum.

10. Tamam kardsm sağolasın yinede.Cvp veren herkese ayrı ayrı tesekkr ederm

Bahadir_fb bunu beğendi.
  11. Bu konuya son mesajım(!); iOS'ta karşı taraftan gönderilen resim ve videolar önizleme yapıldığı takdirde sistemin kendi fotoğraflar klasörüne aktarılır. Silmek için izlenecek yol Fotoğraflar'a girip bulup silmektir. Konuşmayı tamamen silmek isterseniz whatsapp'te düzenle seçeneği ile silebilirsiniz. Vesselam ...

12. Pcye itools programını kur sonra telefonu pcye bağla bütün dosyalara erişebiliyormuşsun. Bunu bi dene.

13. Bessonnitsa
    Sorun karsı taraftan İOS'a gönderilen dosyalar değil.
    İOS'dan karsı tarafa gönderilen dosyaların biryerlerde yedeklenmesi sorun...
    Yani İOS'dan karsıya gönderdiğin dosyaları galeriden felan silince whatsapp yedeklerini silmiyor.
    Yani androidde bu şekilde.İOS'da da bunu açığa kavuşturmak istiyorum.
    clgnkral
    O yöntemi deneyeceğim.Tesekkürler.

14. Rica ederim.

15. Bu yontemi denedim ve whatsapp in klasorunu bulup kökten sildim.Tekrar tesekkur ediyorum..

Samsung ile gönderdi
Yüklüyor...
22/10/2018 - 15:59