Arkadaşlar Pazartesi Muhasebeden Vizem Var 2 Gündür Çalışıyorum Ama Hiç Birşey Anlamıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

время

время

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Pazartesi Muhasebeden Vizem Var 2 Gündür Çalışıyorum Ama Hiç Birşey Anlamıyorum.
Arkadaşlar 2 günden beri sabah akşam genel muhasebe çalışıyorum ancak hiç bişey anlamıyorum. Bi taktiğiniz var mı bu konu hakkında. Lütfen Allah rızası için. Şu dersten geçmeliyim yoksa kafayı yiyeceğim. İnanın Bugün sabah 11de bi başladım daha yeni kalktım dersin başında. Sorun ne anladınız diye hiç. İnternetten videolar izliyorum, not tutuyorum örnekleri çözmeyi çalışıyorum yok arkadaş yok almıyor kafam. :( Lütfen yardıııım. :(

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Unutma giren borç çıkan alacak kısmına işlenir, eğer bu mantıkla ilerlersen işlemlerde yanılma payın azalır.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Şunu unutma yeter, giren borç çıkan alacak kısmına işlenir, eğer bu mantıkla ilerlersen işlemlerde yanılma payın azalır.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Şunu unutma yeter, giren borç çıkan alacak kısmına işlenir, eğer bu mantıkla ilerlersen işlemlerde yanılma payın azalır.

время

время

Üye
    Konu Sahibi
Keşke bu mantıkla izlense. Hiç bişey anlamıyorum ya. Ağlayacam. Dersten kalacam sinir oluyorum.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Aslında zor bir şey yok fakat sen biraz moralini bozmuşsun:)

время

время

Üye
    Konu Sahibi
2 günden beri çalışıyorum anlamıyorum zamana yazık diye parçalanıyorum. Daha onun haricinde 2 tane daha sınavım var muhasebeyi anlayamıyorum diye sinir oluyorum ve diğer derslere de çalışmak istemiyorum bu yüzden. :(

zombaka

zombaka

Üye
Benimgibi yap doğaçlama bende a.ö.l sınavlarında öyle yapmayı düşünüyorum

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Muhasbeye dikkat et ordaki terimler senin anladıgım terimlerden farklı mesala kasa borçlandırlır denemek
alacaklandırlır ne demek... kasadaki para patron tarafından sayılır. miktarı muhasebeci ile durmadan yiyişen muhasebeciye
bildirilir muhasabe kasada ne kadar para oldugunu bildigi kalde ne kokusunu olur nede elini süre bilir işletme için gerekli
mazemeleri satın alır işcilerin maaşlarını hesaplar falan filan sattı ürünlerin para taksilatini yapar... her nese
işletmeye para giridiginde kasaya borçlandırlır bu demek oluyorki kasa açılıp içine borcu kadar para konulcak
kasa alacaklandırlır demek kasadan para alıncak demek oluyr şu terimleri yerlerine otutursan bütün raylar yerine oturur
ben de işeltme 3. sınıftayım en zorlandıgım ders iktisatı bak kendi küçük işletmeni holdıng dükkan faprika kafandan hayali
olarak kur en çok ne üretmek istersin hayal et gözünde canlandır hatta kartondan küçük küçük maketler minyatürler yap
işyerinin patronuymuş gibi yaşa

Enes

Enes

Üye
Aktifler=Pasifler olay bitti :D
Gerisi çalışmaya kalmış

Çek, senet, kambiyo kar zar, bono, tahvil bunların aktifte pasifte nasıl işlediğini öğrenmen gerek.
Kasa demir baş vs. şeylerin hesap kodları da var 100. Kasa 101.alınan çekler 221. alacak senetleri gibi...

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

Üst Alt