Arkadaşlar Nikon kullanıcıları bi konuda yardım edebilir mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Nikon kullanıcıları bi konuda yardım edebilir mi ?
Merhaba arkadaşlar geçen senenin sonuna doğru Nikon d3100 + kit lens aldım. Sıkıntım video çekerken ve çekilip izledikten sonra farkettim ki çok fazla noise (gürültü) var. Youtube da örnek videolari izlediğimde hiç birinde öyle bi sıkıntı görmedim gayet klip çekilecek kalitede videolar vardı. Yani gündüz de gece de çekim yapsam bütün hava koşullarında videolarda aşırı bir gürültü mevcut . Vatan dan almıştım acaba imitasyon mal mi yutturdular diyo korkmaya başladm lütfen bilen kullanan biri yardım edebilir mi?Bir fikri olan yok sanırım :-(

boran9999

boran9999

Üye
ISO otomatiktemi çekim yapıyorsunuz? Noise yüksek ISO dan kaynaklı olabilir bilginize.

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
QUOTE="boran9999, post: 6995975, member: 1928869"]ISO otomatiktemi çekim yapıyorsunuz? Noise yüksek ISO dan kaynaklı olabilir bilginize.[/QUOTE]
yok iso 100 kullanıyorum hep yine de noise dAN kurtulamadım örnek video atıyorum bakabilirsin
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Full hd tam ekran izlerken sağ tarafa dikkat edersen kasa kısmına o zaman görebilirsin
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

boran9999

boran9999

Üye
Pek birşey göremedim ben ama Yetersiz ışıktan oluşabilir diyeceğim ama ışık bana gayet yeterli geldi 3100 ün iso başarımı hakkında bir bilgim yok ama daha açık diaframlı lenslerle deneyin video çekmeyi ör.: 50mm 1.8 gibi gerçi bu lens sizin kullandığınız makina için oldukca dar kalacaktır. Konuya biraz uzak durursunuz.

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler deneyecegim

Üst Alt