Arkadaşlar hacker varmı

Sponsorlu Bağlantılar

MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar hacker varmı
Merhabalar ben hackerlik yapmak istiyorum hobi olarak bana önerebileceğiniz herhangi birşey varmı ben hackerlikte kendimi yetersiz buluyorum yardım edebilirmisiniz

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Öncelikle sen şimdi otur da internet kodlarını öğren kardeşim. O işler o kadar kolay değil. Programlarda herşey terim. Sen terimleri bilmeden program kullanamazsın. Mesela ipv4 ipv6 mac adresi bunları öğren. Daha sayılacak yüzlerce terim var. Ayrıca yazma kodları var http kodları var var oğlu var. Ben 1 yıl bunlara kafayı yordum da çözemedim. Anca küçük programlar ile küçük şeyler.Bu arada maksadım küçümsemek değil sadece zorluğu göstermek

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Hahahaha
Hihihihihi
Hohohohogo
Heheheheh
Kolay gelsin :)

Baydırman

Baydırman

Moderator
hakikaten çok komiksiniz ya la, off gülmekten
geberdim

.caner.

.caner.

Üye
Heçkırım ben. Kötü insanları heçkliyorum.

• Beğen
Tepkiler: TheDarkStar7
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Bu kadar kolay olsaydi herkes hacker olurdu bugun bölüm dersi vardi programlama temelleri dersi igrencti temel elektronik bide bilisim teknoloji temelleri güzel

çaminci

çaminci

Üye
yani siz heçkırsınız?

SHS

SHS

Üye
yarım kilo kod sar bana, taze olsun

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve .caner.
kartal835

kartal835

Üye
Bu devir de hacker lık çok zor öğrenmek

heathrow

heathrow

Üye
ben kendi mail adresimin şifresini kırabiliyorum şifreyi unuttuğumda :biggrin:

Emrah_-06

Emrah_-06

Üye
Hep filmlerdeki adamların klavyede rasgele tuşlara basarak istediklerini yapmalarına özenmişimdir :D

• Beğen
Tepkiler: TheDarkStar7, 0MG90, Serhan ve 1 kişi daha
MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
    Konu Sahibi
Ben sizin sandığınızdan daha çok programlama dili biliyorum benim bilgim bana yetersiz geliyor yükseltmek için arıyorum

0MG90

0MG90

Üye
Heçkır olunmaz, doğuştan gelmesi lazım

• Beğen
Tepkiler: .caner.
gstahsn

gstahsn

Üye
Hocam alay etmicem sadece hackerlık diye bir ders yok yani hacker olunmaz doğulur . eĞER Zorlamak istersen linux sistem programları yaz ve bunun içinde c ve c++ gerekli önce onları öğrencen .Ve hackerlar bütün sstemelerde etkili olduğu için bütün programlama dillerini ve ingilizceyi iyi bilmen lazım. Anlayacağım ben hacker olmak istiyorum diye bir cümle kabul edilemez . Hacker değilde ben programcı veya oyun yapımcı olsan ben dahil çoğu kişi sana akıl veriridi ama böyle çok hayalci olmuşBide hobi olarak yazmıssın aadmlar hayatını adamış bi kere

Serhan

Serhan

Üye
Usta olarak , gelin anlatayım beyler sizimi kıracam :) :
Hacker Olmak İster misiniz ?
Yeni nesil gençliğin hayalindeki meslekleri sıralasak herhalde “hacker” olmak isteyenlerin sayısı hiçte yadsınamaz. Peki nedir bu insanları cezbeden olgu? Neden zarar verme İçgüdüsüne sahibiz? Ya da zarar vermek istediğimize emin miyiz? Yoksa sadece egomuzu mu tatmin etmek istiyoruz? Geçmişe dönüp baktığımız da dünyanın en iyi hacker’ları 20′li yaşlarda kendilerini göstermektedir. Peki bu iş çocuk oyuncağı mı? Kesinlikle değil. Bu bir yetenek işi. Tıpkı bir enstrüman çalmak, bir spor branşıyla uğraşmak gibi… Kısacası bu işi herkes yapamaz.
Peki hacker nasıl olunur? Bunun kursu var mı?
Şimdi kafanızda ki bütün soruları cevaplayacak şekilde konumuzu anlatmaya başlayalım.Hacker, bir bilgisayar programcısı kadar bilgisi olan ve bunun yanı sıra teorik ve pratikte üst düzey bilgisi ve yeteneği olan insandır. Yani sıradan bir bilgisayar programcısının üstünde bir kullanıcıdır. Hacker olan kişi bu işe öncelikle bir merakla başlar. Her şeyi öğrenme isteği. Onlar için sınır ve ya sonsuz gibi kelimeler yoktur. Her zaman öğrenmeye ve araştırmaya açlardır. Bu sayede hem yeni hem de eski bütün teknolojiler hakkında bilgileri vardır. Tüm sistemleri bilirler ve işleyişleri hakkında 3 aşağı 5 yukarı bilgileri vardır.

Öncelikle şunu net bir şekilde belirtelim. Filmlerde izlediğimiz hack saldırılarının gerçek hayatla hiçbir alakası yoktur. Bir hack saldırısı mutlak bir keşif ile başlar. Saldırılacak sistem hakkında bilgi toplanır. Bir hacker bilmediği bir sisteme ya da kendini ele verecek bir sisteme asla saldırmaz. Eskiden dial up bağlantılar (çevirmeli ağ) zamanında bir sisteme sızmak çok ama çok kolaydı. Çünkü o zamanlar ne İP yönlendirmeler vardı ne de gelişmiş antivirüs ve güvenlik duvarı yazılımları… Hatta o dönem birçok tartışmaya sebebiyet veren Türk Telekom ISS (internet Servis Sağlayıcı) İP adreslerini tıpkı şu anda vermiş olduğu online hizmetlerinden birisi olan 18811 gibi kendi sitesinden sorgulamaya izin veriyordu. Yapmanız gereken tek şey aradığınız tüzel ya da gerçek kişinin adını ku-tucuğa yazıp enter’a basmak. Bütün adresler karşınızdaydı.

Günümüz saldırılarının en popüleri “Sanal Ordular” yani botnet adını verdiğimiz küçük flooderlarla yapılıyor. Botnet bulaşan bilgisayarlar hacker’in tek bir komutu ile belirlenen sistemlere DDoss, Syn, http attack saldırılarını gerçekleştirir. Aslında bu programı yazanlar sadece bir sisteme saldırmak için kullanmazlar. Öncelikle bulaşılan sistemde işine yarayan bilgileri çalarlar. (Örn: şifreler, ekran görüntüleri…) Sadece Botnet olarak kodlanan yazılımlar da bulunmaktadır. Şüphesiz bu yazılımların en popüleri Zeus’tur. Hala faaliyete geçmediği halde bu kadar popüler olmasının sebebi antivirüs programları tarafından ya-kalanmaması ve antivirüs üreticilerinin yaptığı çaresiz açıklamalar sebebiyledir. Bir düşünsenize emrinizde olan milyonlarca bilgisayar! Bir bankanın sistemini kullanılmaz hale getirmek için yapmanız gereken tek şey bir adet tıklama. Üstelik binlerce bilgisayar aynı anda saldırdığı için komutun nereden geldiğini saptamak mümkün olmuyor. Ve hacker hiçbir iz bırakmadan hedefine ulaşmış oluyor. Bu bilgilerin ışığında gelin Botnet’i yakından tanıyalım. En tehlikeli flood atak türü SYN’dir. Neden mi? Şimdi öncelikle Syn (Synchronize) paketinin ne olduğunu anlayalım.

Üst Alt