arkadaşlar deliricem ya leptop ısınıp kapanıyor acil çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

kralberk13

kralberk13

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar deliricem ya leptop ısınıp kapanıyor acil çözüm
HP g62 marka leptopum var pc çok ısınıyo altında soğutucusu olmasına rağmen.Online oyun oynuyorum tam boss pwp olacakken 85 c felan çıkıyo kapanıyor bende deliriyorum speed fan yükledim video daki gibi menü gelmiyor notebook fan control yükledim onuda beceremedim veya olmadı bir çözüm yolu gösterin arkadaşlar lütfen.fan temiz macun yeni değişti
bu arada adaptör ısınmasından da kaynaklanıyor ola bilir mi?

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Eğer HP 'nin eski modelleri ise ısınması normal. (Şirketler sonradan büyük oranda ısınma problemini çözdü.)

Belki denemişte olabilirsiniz. Ancak Fan soğutucu alarak altına yerleştirip bir de öyle denemenizi öneriyorum.

kralberk13

kralberk13

Üye
    Konu Sahibi
konuyu düzgün okursan belirtmişim zaten :) delircem ya böyle bişey yok başka çözüm yolu yokmu
pc yanıyor

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
85 derece koruma sistemi var 80 üstünde otomatik kendini kapatır bir süre sonra, sıcaklık normale dönene kadar da açılmaz HP de genel sorun o ısınma sorunu ondan yapabileceğiniz çok birşey yok gibi tek çözüm altına soğutucu fan koymak o da zaten var. He Windows 10 gibi gelişmiş bir sistem yerine oyunlar için içi boş program olmayan sadece oyun olan bi windows 7 kurarsanız bir nebze azalabilir
Ekleme olarak şimdi özelliklere baktımda max 4gb ram i3 işlemci bunla zaten çok fazla oyun oynayamazsınız ekran kartı var da... RAM minimum seviyede bunların ekran kartında soğutucu fan yok (ince olsun diyr koymuyorlar) ondan oyunlarda orta kalitede bile ısınmamış olur mümkün oldukça yüksek ayarlarda oynamayın

kralberk13

kralberk13

Üye
    Konu Sahibi
85 derece koruma sistemi var 80 üstünde otomatik kendini kapatır bir süre sonra, sıcaklık normale dönene kadar da açılmaz HP de genel sorun o ısınma sorunu ondan yapabileceğiniz çok birşey yok gibi tek çözüm altına soğutucu fan koymak o da zaten var. He Windows 10 gibi gelişmiş bir sistem yerine oyunlar için içi boş program olmayan sadece oyun olan bi windows 7 kurarsanız bir nebze azalabilir
Ekleme olarak şimdi özelliklere baktımda max 4gb ram i3 işlemci bunla zaten çok fazla oyun oynayamazsınız ekran kartı var da... RAM minimum seviyede bunların ekran kartında soğutucu fan yok (ince olsun diyr koymuyorlar) ondan oyunlarda orta kalitede bile ısınmamış olur mümkün oldukça yüksek ayarlarda oynamayın
93 gördüm pc kapandı ayrıca i5 işlemci win7 ultimate yüklü zaten
şuan boşta bile 68 gösteriyor delircem ya

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Arka planda çalışan uygulamalardan kaynaklı olabilir. görev yöneticisine girip işlemlere bir göz at istersen. Ayrıca memleketin benim memleket olan Adana gibi sıcak bir şehirse ısınması gayet doğal. Benim laptop chrome u açınca fandan öyle bir ses geliyor ki uçacak sanırsın.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
yaz ayında olmak çok fark ettirir.
Güç seçeneklerinden işlemci hızı ayarı var en yüksek %100 olur onu %70 - %80 arası yap biraz böyle dene oyunlarda yüksek işlemci hızı kasılmaya sebep olur

Buğra

Buğra

Admin
Bu ısı koruma olayı bios üzerinden kapatılıyor bir bakın ama tavsiye etmem cihaz aşırı ısıdan zarar görebilir

PALA.

PALA.

Üye
speed fan programı laptoplar için tavsiye edilmez. Termal macun değişimi sonrası öncekine oranla ısı düşmemişse bakımda hata olabilir

cihanata_1

cihanata_1

Üye
sistemde birşylerden şüpheleniyorsanbir format atmayı dene,ısınmayı engellemek laptop soğutucu vb. kullan halen devam ederse servisine göndrebilirsin,korumayı bence de kapatma cihaz daha fazla zarar göreceğine kapansın daha iyi:)

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
kralberk13

kralberk13

Üye
    Konu Sahibi
boştayken 68 daha yüksek bu nasıl olur ya
pc kendi kendisini boşta bile yakıyo ki hele oyunda

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
boştayken 68 daha yüksek bu nasıl olur ya
pc kendi kendisini boşta bile yakıyo ki hele oyunda
68 anormal 30 40 arası olmalı max 45 boştayken. Sisteme format atın büyük ihtimal disk bölünmeleri arka-plan gereksiz dosyalar vs sistemi yoruyor olabilir. Baz almanız gereken değer işlemci yüzdesi olsun boştayken yani birşey açık değilken %10 üstü işlemci kullanımı anormaldir

MaxipmaN

Üye
68 anormal 30 40 arası olmalı max 45 boştayken. Sisteme format atın büyük ihtimal disk bölünmeleri arka-plan gereksiz dosyalar vs sistemi yoruyor olabilir. Baz almanız gereken değer işlemci yüzdesi olsun boştayken yani birşey açık değilken %10 üstü işlemci kullanımı anormaldir
30 40 arası sıcaklığı orneğin 30 derece odada goremezsin. Rahat 50 civarinda takilir. Modele ve macuna gore 55 te olabilir bosta

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Soğutma sistemine göre değişir boşta kaç derecede çalıştığı

Örn benim Desktop pc
Boşta 30 küsür oda sıcaklığında 15derecede çalıyor
Üstelik pentium vs gibi düşük seviye bi işlemci kullanmıyorum

Fx8370 4.5ghz 125+watt (32nm)
Belki senin bütün laptopun bu kadar güc tüketmiyordur
-Termal macunu kalın sürmüş olabilirsiniz
-Kullandığınız macun dandik olabilir (zalman coolermaster noctua arctic bunlar üst seviye macunlar)
-Fan yeterince hızlı dönmüyor olabilir (fan moturunun içine toz kıl vs kaçmış olabilir)
-soğutma bloğunu yanlış veya dengesiz şekilde takmış olabilirsiniz tam temas etmeyen block ısıyı iletemez

Ya da laptop ömrünü doldurmuştur
Belki de hurdalığa yollama zamanın gelmiştir

kralberk13

kralberk13

Üye
    Konu Sahibi
Soğutma sistemine göre değişir boşta kaç derecede çalıştığı

Örn benim Desktop pc
Boşta 30 küsür oda sıcaklığında 15derecede çalıyor
Üstelik pentium vs gibi düşük seviye bi işlemci kullanmıyorum

Fx8370 4.5ghz 125+watt (32nm)
Belki senin bütün laptopun bu kadar güc tüketmiyordur
-Termal macunu kalın sürmüş olabilirsiniz
-Kullandığınız macun dandik olabilir (zalman coolermaster noctua arctic bunlar üst seviye macunlar)
-Fan yeterince hızlı dönmüyor olabilir (fan moturunun içine toz kıl vs kaçmış olabilir)
-soğutma bloğunu yanlış veya dengesiz şekilde takmış olabilirsiniz tam temas etmeyen block ısıyı iletemez

Ya da laptop ömrünü doldurmuştur
Belki de hurdalığa yollama zamanın gelmiştir
zalman macun aldım arkadaşımın abisi yaptı 9 yıllık leptop hurdalığa gönderme zamanı geldi dimi ? hp teknik servis işlem yapsa kaç yazar ?

frezby1

frezby1

Üye
HP g62 marka leptopum var pc çok ısınıyo altında soğutucusu olmasına rağmen.Online oyun oynuyorum tam boss pwp olacakken 85 c felan çıkıyo kapanıyor bende deliriyorum speed fan yükledim video daki gibi menü gelmiyor notebook fan control yükledim onuda beceremedim veya olmadı bir çözüm yolu gösterin arkadaşlar lütfen.fan temiz macun yeni değişti
bu arada adaptör ısınmasından da kaynaklanıyor ola bilir mi?
merhaba oncelıkle hp630 laptop var bu sıkıntıyı bende cokcektım fan temız zannedıyordum oyuzden sureklı macun yenılıyordum ama fanı bırde komprasor le temızleyeyım dedım benım temız sandıgım fan sankı hıc temızlenmemıs gıbıydı sana tavsıyem bılgın ve becerın yeterlıyese laptop u sok sogutucu blok ve fanı koprasor yardımı ıle yoksa kendı ımkanlarınla fanın vıdalırını sok temızle sogutucu blogun dısabakan hava cıkısının oldugu yerlerı ıgne v.b. gıbı bı aparatla ıcıye temızlekı hava tahlıyesı rahat olsun pc topladıktan sonra pc nın eskısı kadar ısınmadıgını ve kapan madıgını soreceksın eger ben yapamam dıyorsan pc tamırcısıne gotur fanın sogutucu blogun temızlenmesını ve termal macunun degısmesını ıstedıgını ustune basa basa soylekı arıza bahanesı ıle senden fazla mebla ıstemesınler kolay gelsın

Son düzenleme:
kralberk13

kralberk13

Üye
    Konu Sahibi
merhaba oncelıkle hp630 laptop var bu sıkıntıyı bende cokcektım fan temız zannedıyordum oyuzden sureklı macun yenılıyordum ama fanı bırde komprasor le temızleyeyım dedım benım temız sandıgım fan sankı hıc temızlenmemıs gıbıydı sana tavsıyem bılgın ve becerın yeterlıyese laptop u sok sogutucu blok ve fanı koprasor yardımı ıle yoksa kendı ımkanlarınla fanın vıdalırını sok temızle sogutucu blogun dısabakan hava cıkısının oldugu yerlerı ıgne v.b. gıbı bı aparatla ıcıye temızlekı hava taklıyesı rahat olsun pc topladıktan sonra pc nın eskısı kadar ısınmadıgını ve kapan madıgını soreceksın eger ben yapamam dıyorsan pc tamırcısıne gotur fanın sogutucu blogun ve termal macunun degısmesını ıstedıgını ustune basa basa soylekı arıza bahanesı ıle senden fazla mebla ıstemesınler kolay gelsın
teşekkürler ancak 2 ay ya oldu ya olmadı termal macun fan temizliği hepsi yapıldı zaten :)

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
zalman macun aldım arkadaşımın abisi yaptı 9 yıllık leptop hurdalığa gönderme zamanı geldi dimi ? hp teknik servis işlem yapsa kaç yazar ?
İyi bile dayanmış eski sistem oyu oynarken öyle olması normal bide hp zaten yeni bilgisayar almayı düşünün

Cadillac34

Üye
Benim bilgisayar da senin bilgisayarından fazla uçuyor. İşlemci: 100 bellek ise: 96 :D