Arkadaşlar Bu ZİNDAN ADASı filminin sonunda ne oluyor anlayabilen var mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Captain

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Bu ZİNDAN ADASı filminin sonunda ne oluyor anlayabilen var mı ?
Zindan Adası denilen filmi 2 kez izledim ama henüz anlamış değilim anlayan arkadaşlar anlatabilirler mi lütfen ? Yani adam harbiden delimiymiş yoksa deli değilmiymiş karışık ya ( çok süper bir film ama insanın kafası çok karışıyor film izlerken :D ) :hmmm :hmmm :hmmm :hmmm :hmmm :hmmm :hmmm :hmmm

Freedom Fighter

Freedom Fighter

Üye
adam deliymiş ewet ama aklını yitirmekte olup olmadığını geri, dönüşünün olup olamayacağını anlamak için ona polis gibi davrandırtıyorlardı ewet 10 numara film adam aslında o aradıkları ve buldukları kadın vardıya işte o da karısını anlatıyordu yani ama adamın bunların hiç haberi yok ve farkettiysen kadın ona bağırdı korkuttu(filmin sonunda) ve kadın etkilenerek şoka girdi ya sonra o da uyanınca yani kendine gelince farkına varıp adadan kaçmak istiyordu ama bu sefer adamı hücresine götürüp ömür boyu deli olarak yaşamasını istiyolar.... :) çok güzel bi film ama

Captain

Üye
    Konu Sahibi
adam deliymiş ewet ama aklını yitirmekte olup olmadığını geri, dönüşünün olup olamayacağını anlamak için ona polis gibi davrandırtıyorlardı ewet 10 numara film adam aslında o aradıkları ve buldukları kadın vardıya işte o da karısını anlatıyordu yani ama adamın bunların hiç haberi yok ve farkettiysen kadın ona bağırdı korkuttu(filmin sonunda) ve kadın etkilenerek şoka girdi ya sonra o da uyanınca yani kendine gelince farkına varıp adadan kaçmak istiyordu ama bu sefer adamı hücresine götürüp ömür boyu deli olarak yaşamasını istiyolar.... :) çok güzel bi film ama
evet süper bir film ama bence adam deli değildi o adamın deli olduğunu düşünmesini istiyorlardı :)

Freedom Fighter

Freedom Fighter

Üye
yok yok deliydi :) :) :)

Captain

Üye
    Konu Sahibi
up up up ?

gobbels

gobbels

Üye
kardeşim adam deliydi 2 kere izleyip anlamadıysan yuh :D ama 10 numara film D:

gurkan__252

Üye
bende izledim.
üzerinden baya bi zaman geçiyor izleyeli :)

valla bende çelişkide kaldım. adam deli miydi yoksa delirttiler mi düşündüm durdum ama sanırım adam deliydi :D

Captain

Üye
    Konu Sahibi
galiba :D

altay68100

Üye
samsung lar içinde bişeyler koyun ama

Méc~

Méc~

Üye
:D o filmde adamın karısı delirip çocuklarını öldürüodu ve adam gelince karısını öldürüp kendide delirdi. adam kendini polis sandığı bölümlerde gördüğü rüyalara dikkat edersen hep karısını ve çocukları görüyodu çünkü kendisini ölen karısı ve çocuklarının sorumlusu olarak görüyodu bunun nedeni ise karısının delirmeden önceki belirtilerini gördüğü halde bir şey yapmamasıydı ve yine fark ettiysen bi bölümde adamın kendisini polis sandığı ve bi kadını sorguladığı bölümde kadın bi kağıda ''RUN'' yazmıştı ki onunda oradaki hastalardan biri olduğunun en büyük kanıtıdır...

LordOfTheKing

Üye
:D o filmde adamın karısı delirip çocuklarını öldürüodu ve adam gelince karısını öldürüp kendide delirdi. adam kendini polis sandığı bölümlerde gördüğü rüyalara dikkat edersen hep karısını ve çocukları görüyodu çünkü kendisini ölen karısı ve çocuklarının sorumlusu olarak görüyodu bunun nedeni ise karısının delirmeden önceki belirtilerini gördüğü halde bir şey yapmamasıydı ve yine fark ettiysen bi bölümde adamın kendisini polis sandığı ve bi kadını sorguladığı bölümde kadın bi kağıda ''RUN'' yazmıştı ki onunda oradaki hastalardan biri olduğunun en büyük kanıtıdır...
Ben de izlediğim de oranın bir tedavi merkezi olduğunu anladım. Ama zıt görüşlü arkadaşlar kafamı karıştırdı. Şimdi orasının tedavi merkezi olduğunu nasıl anladınız ? Kadının Chuk' u gönderip kağıda RUN yazmasında ki amaç neydi ? Bilgilendirirseniz çok iyi olur delirmek üzereyim :ehe

MetQ7

MetQ7

Üye
Deli deli:ehe

LordOfTheKing

Üye
Arkadaşlar bu filmde ne olduğu ile alakalı Yönetmen senarist veya kitap yazarı hiçbir açıklama yapmadı mı ? Filmi biz Leonardo hasta diye anladık acaba doğru mu anladık ?

komutan414

Üye
arkadaşlar filmin başında dedim ki bu adam ilk filmde burdan çıkamayacak çünkü ikinci filmde büyük gişe yapmak için bizim bişey anlamamızı istediler bu yüzden gerçek ve hayal i karıştırdılar adam kesinlikle deli değil. filmin sonunda dedigi gibi biz onlardan daha zekiyiz,sadece onların istedigi gibi oldu.doktorun verdigi haplardan içtigi sigaradan onun hayal görmesini ve kaybolan kızın hikayesinin aynısı oldu dikkatinizi çektiyse gerçegi kabul etmeme olayı bunu ona kabul ettirmeye çalıştılar ama leanorda bunu aştı ikinci filmde ortagıyla ordan kesin kaçacaklar ve orayı kapattıracaklar....bu sölediklerime inanmayanlar olacak ama filmi eger degerlendirecekseniz filmin içindeki gibi karmaşaya düşmeden kuş bakışı bakmanızı tavsiye ederim...

• Beğen
Tepkiler: forex17
' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Adam deliydi evet ama akıllandı. Profösörler beyın acarak bı ınsanın tedavı edılmesını ılkel buldukları ıcın askeriyeden destek alıp, böyle bır uygulamayla ınsanı vahsıce akıllandırmaya calısmak yerıne o ınsanın neden delırdıgını kendısıne gostermek ıstedıler. Bunu da bızım adamda başaardılar. Adamımız akıllandı artık kafatası acılmayacaktı ama bu sefer de karısını öldurdugu ıcın ve cocuklarının acısına katlanamayacagı ıcın mahsus deliymiş gıbı doktoruna yalan soyledı ve bılerek ıntıhara,kafatasının acılmasına ızın verdı bır nevi. Hatta son cumlesı '' Bir canavar gıbı yasamaktansa bır ınsan gıbı ölmeyı tercıh ederım. '' oldu. o anda ortagı yanı doktoru aslında onun gercekten de akıllandıgını ama bu sekılde yasamak ıstemıdıgı ıcın hala delı gıbı davranma numarası yaptıgını anladı.

maidefeyzaer

Üye
öncelikle arkadaşlar hepinizin yazdığı yorumları okudum , filmi izledikten sonra kafa karışıklığı normal aynı şeyi bende yaşadım ama zindan adasının sonu ile ilgili bir açıklık için araştırma yaptım ve kitabını okudum (herkeze tavsiye ederim yazarı 'denis lehane' artemis yayıncılık) bir arkadaşımız sonunda teddy'nin 'canavar gibi yaşamaktansa bir insan gibi ölmeyi tercih ederim ' demesini teddy nin akıllandığını ancak rol yaptığı yorumunda bulunmuş belki haklı ancak kitapta böyle bir cümle geçmiyor son sözü'evet, biz onlardan daha akıllıyız' oluyor.diyeceğim şu ki teddy aslında endrew laddies başından beri deliydi çünkü o karısının akli dengesini yitirdiğini öğrendikten sonra onunla ve çocuklarıyla hiç ilgilenmediği dolaylı yoldan çoçuklarının karısı tarafından öldürülmesinde kendi payınında olduğu gerçeğinden kaçtı ve kendini hiç var olmayan bir kimliğe soktu 'teddy daniels'...
bence bu hikayede çok güzel mesajlar var ; sorunlardan kaçmak bize sadece ilerleyen zamanlarda bu sorunların büyüyerek karşımıza çıkmasına neden olduğu, ne olursa olsun kendi hatalarımızı kabullenmemizi ve kendimizi affetmemiz gerektiği,geçmişi geçmişte bırakmayı öğütlüyor...

• Beğen
Tepkiler: MAKINCI ve ' KalendeR '
' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Kitap uyarlaramaları bire bir olmuyor ne yazik ki.Kitabın sonuç içeriğine bakarak sizin çözümlemeniz de başarılı.Bizler sadece izlediğimizi yorumladık ne yazik ki. Teşekkürler zahmetiniz için.:good:

Üst Alt