Arkadaşlar Bu ZİNDAN ADASı filminin sonunda ne oluyor anlayabilen var mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

billymansur

Üye
leo deli bence ayrıntıları sayıyorum...
1. adaya ilk iniyorlar herkes gergin ellerde silahlar fln hatta leo soruyo niye bunlar gergin diye orada polis burda herkes gergin diyor.
2. içeri girerken tüm hastalar bunu tanıyor gülüyor hatta leo bir tanesine tanıdık gelmiş gibi uzun uzun bakıyo
3. sorgu yaptığı insanlara kendi adını verince herkes bi acayip oluyor çünkü oyun olduğunu biliyorlar ve üzülüyorlar.
4. peter breene yani kağıdı karaladığında sorguladığı adamın kalemden etkileneceğini nerden biliyo??
5. yardımcısı 2 hasta sorguladıktan sonra ona andrew laeddis kim diye soruyo.
6. dr. jeremiah naehring in leoyu nerdeyse iç dünyasına kadar tanımlaması
7. esas aradıkları kadını sarp kayalıklarda bi yer gösteriyo buraya baktınız mı diyo sonradan kendisi gidip kadını orada buluyo yani bilinçaltına öyle işlemiş
8. sorguladığı kadını filmde dikkat edin, izne çıkan doktorla ilgili sorular sorarken kadına doktor nasıl biriydi diyo kadın nazikti filinta gibiydi fln deyip yardımcıya bakıp gülüyo ve benzeri çook ayrıntı var.

fakat sonuç olarak leo iyileşiyor ama iyileşirse aslında kötü biri olduğunu bildiği için ölmeyi tercih ediyor ki son sözü; "canavar olarak yaşamak mı yoksa iyi bir insan olarak ölmek mi?? "

• Beğen
Tepkiler: forex17 ve 'Şeref'

gs6128

gs6128

Üye
Arkadaşlar peki bu filmin 2. bölümü çıkacak mı ?

Tatlı_kıss

Üye
:off:Ya biz iki saatimizi deli bi adamın ruyaları için mi harcadık bende dedim herhalde bu adam güzel bi plan yapıcakda sonunda vayyy be ddirtcek foruma sırf bunu yazmak için kayıt oldum ben bu senaryoyu yazanın aklına hayret ettim böyle karmsşalı bişi yapıyor sonu böyle bitiyor

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
:off:Ya biz iki saatimizi deli bi adamın ruyaları için mi harcadık bende dedim herhalde bu adam güzel bi plan yapıcakda sonunda vayyy be ddirtcek foruma sırf bunu yazmak için kayıt oldum ben bu senaryoyu yazanın aklına hayret ettim böyle karmsşalı bişi yapıyor sonu böyle bitiyor
:ehe

yakup_281

yakup_281

Üye
Bu filmden aldığım tat hiçbir filmde yok ayrıca başlangıç ta öyle ama zoraki kral ödülleri topladı neyse filmin sonu bize ikinci bir filmi müjdeliyor bence artık anlarız leo deli mi değil mi akllandı mı diye

----------Eklendi @ 01:03:58 ---------- Yazıldı @ 01:03:27 ----------

bu filmi bu kadar kötüleme en iyi film bence

'Şeref'

Emekli Yönetici
En sonu mükemmeldi.

fakat sonuç olarak leo iyileşiyor ama iyileşirse aslında kötü biri olduğunu bildiği için ölmeyi tercih ediyor ki son sözü; "canavar olarak yaşamak mı yoksa iyi bir insan olarak ölmek mi?? "
Arkadaşta harika özetlemiş..

bemiks

bemiks

Üye
arkadaşlar böyle aldatmaca bir film görmedim filmin yarısından cogu belli bir kurgu üzerinden
gidiyor. daha sonra bakıyorsunuz. roller değişmiş. seyirci ne oldugunu anlamadan film bitiyor.

forex17

Üye
leo deli bence ayrıntıları sayıyorum...
1. adaya ilk iniyorlar herkes gergin ellerde silahlar fln hatta leo soruyo niye bunlar gergin diye orada polis burda herkes gergin diyor.
2. içeri girerken tüm hastalar bunu tanıyor gülüyor hatta leo bir tanesine tanıdık gelmiş gibi uzun uzun bakıyo
3. sorgu yaptığı insanlara kendi adını verince herkes bi acayip oluyor çünkü oyun olduğunu biliyorlar ve üzülüyorlar.
4. peter breene yani kağıdı karaladığında sorguladığı adamın kalemden etkileneceğini nerden biliyo??
5. yardımcısı 2 hasta sorguladıktan sonra ona andrew laeddis kim diye soruyo.
6. dr. jeremiah naehring in leoyu nerdeyse iç dünyasına kadar tanımlaması
7. esas aradıkları kadını sarp kayalıklarda bi yer gösteriyo buraya baktınız mı diyo sonradan kendisi gidip kadını orada buluyo yani bilinçaltına öyle işlemiş
8. sorguladığı kadını filmde dikkat edin, izne çıkan doktorla ilgili sorular sorarken kadına doktor nasıl biriydi diyo kadın nazikti filinta gibiydi fln deyip yardımcıya bakıp gülüyo ve benzeri çook ayrıntı var.

kardeş çok güzel tespitler teşekkürler ama ben yine tam kabul edemedim.çünkü lazarus projesi diyede bir film var aynı bu senaryoya benzer ama bunda dedğinin tersi oluyor yani deli hastanesinin başındaki kötü adam...
birde başroldeki adam mağraya giriyor ve kadınla konuşuyor ya. oda mı adamın hayaliydi? bence tam bu bölümde farklı bakış açıları doğuyor..

bill_

bill_

Üye
adam deli felan değil ama adamı delirtmeye çalıştılar ilaçlarla oda numara yaptı ilaçlarn etkisnden kurtuldu ve 2. Flmde kaçack ordan

andromedaeksi

Üye
güzel filmdi.

gollod1

Üye
Arkadaşlar adam ne deli nede delirtilmişti adam deli değildi orada onu delirtmeye çalıştılar ama olmamıştı ancak adam sonda oratğına burdan kaçmalıyız demişti ve o mağarada o kadını görmüştü ona sen asla onlara kanma demişti aslında karısı çocukları falan gerçek olabilir ama delirmemişti ve adam depresyona girmiş olabilir :bye2:

evet haklısınız :oke:

peki o asipirin dedikleri haplar aspirin deilse değilmi herkesi böyle delirtmişlerse olabilir değil mi ? :)

şey bir şey fark ettim bakın arkadaşlar şimdi teddy ile chuck c bölümüne gittiler orada teddy bir deli boğuyordu ya :D işte orada güvenlik geldi chuck ile deliyi aldı ama teddy ye sen kal dedi sırf delirmesi için bence çünkü hepsi bir komplo :D

axu067

Üye
leo deli değil..Amaçları farklı bir kişiye farklı bi benlik yüklemek ve bunu başardıklarında duygusu olmayan acıma hissi olmayan ruhsuz asker ordusu yaratabilmek..nazilerin en büyük hayaliydi bu.. ve milyonlarca yahuduyi bu şekilde lobotomi deneylerinde öldürdüler..O filmi 30 kereden fazla birisi leonun deli olmadığı ile ilgili her türlü tezinizi çürütebilirim..

• Beğen
Tepkiler: Amarus

akasyamal

Üye
leo deli değil..Amaçları farklı bir kişiye farklı bi benlik yüklemek ve bunu başardıklarında duygusu olmayan acıma hissi olmayan ruhsuz asker ordusu yaratabilmek..nazilerin en büyük hayaliydi bu.. ve milyonlarca yahuduyi bu şekilde lobotomi deneylerinde öldürdüler..O filmi 30 kereden fazla birisi leonun deli olmadığı ile ilgili her türlü tezinizi çürütebilirim..

Şu tezimide çürütsene. En son chuck diye bildiği adam yanına geliyor, aslında doktoru. Adam nasılsın felan diyor oda Bu adadan kaçmalıyız diyor, Doktoru ileride bekleyen kel adama olumsuz manada başını sallıyor. Yani iyileşmedi, başa döndü gibisinden ? Bekliyorum cevabını..

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
axu067'nin tezi gayet yerinde. Ustteki arkadasin dedigi bi de bir faktor var. Ama adam basaramadik anlaminda mi iki yana salladi, bilemiyorum. Bu en kotu durumda olanlarin kaldigi bolumdeki hasta bunu sen yaptin yuzume ne yaptin falan diyor. Bu da onu hasta gibi gosteriyor. Filmi baslangici gemiyle adaya gitmeleri... İste bu nokta da insani dusunduruyor. Gemiyle nereden geliyordu?

Film psikolojik gerilim zaten. Bu tarz filmlerde gayet normal. Fazla kurcalamamak lazim.

adler03

Üye
Leo filmde karısı ve çocuklarının ölümünden ötürü şizofren olan bir akıl hastasını canlandırıyor."Akıl Oyunları" filmine bakarsanız benzer şeyler bularak belki filmi daha iyi anlayacaksınız.

- - - Eklendi - - -

Leo filmde karısı ve çocuklarının ölümünden ötürü şizofren olan bir akıl hastasını canlandırıyor."Akıl Oyunları" filmine bakarsanız benzer şeyler bularak belki filmi daha iyi anlayacaksınız.

çokzeki

Üye
arkadaşlar bu yorumu okursanız kesin filmi anlıcaksınız sadece filmin son 10 dkasını seyredin adam deliydi.çünkü filmin sonunda adam kaldırımda otuturken yanına ortağı gelip konuşmaya baslıyolar sigara veriyor sonra ise leo diyoki bizden akıllı deiller dalan ortağı yani doktoruda yan tarafa dönüp diğer doktorlara başını hayır olarak sallıyor ve tekrar eski ismiyle sesleniyor teddy . dakat sonunda kurduğu cümle (hangisi daha kötü canavar gibi yasamakmı insan gibi ölmekmi ) dediği zaman ortağı yai doktoru deli olmadığını anlıyor. Bu cümdele ise canavar gibi yaşamaktan kastı karısını öldürdüğü için pişmanlık duyması ve kendini canavar gibi hissetmesi. İnsan gibi ölmek ise zindan adasında kendini deli hissederek pişmanlık duygusu olmadan ölmek. lanet olsun dostum bu kadar konuşmaya gerek yoktu :) keşke filmi daha önce izleseydim filmin sadece son 10 dkasını izleyin

apduraman

Üye
Madem deli bu leanordo nasıl olurda bukadar imkan verilip bu adamada hayalindeki hayatı yaşamasına izin veriliyo. doktoru dediğiniz adamla filmin başından biyerden geliyor. nerden niiye geliyo.leo deliyse geldiği yerde ne işi war.
o kadını sorguya çekerken ortağını su alması için yolluyo ve kadın kağıda hemen kaç! yazıyo.
Leo bir kumpasın içinde .C blogunda ki gezisinde tanıdığı bir adamı görüyo .sen sadece labirentteki bir faresin diyo.Ortağını hiç daha öncegörmüşmüydün diyo. sen buraya getirlmek istendin ve geldin gibisinden bbişeyler anlantamaya çalışıyo ve leoda sonra ortağından şüpelenmeye başlıoyo.
mağrada bulduğu kadın hap sıgara felan içtinmi diyo.seni delirtmeye çalışacaklar diyo.
Bence leo oraya getirilip delirtildi.Leo deli olsa kel adam deniz fenerine çıkıp beklemez leoyu .
leo zaten deli diyenlerınde haklı yonleri war tabii .
çok değişik bi film :D

AKINCIKRAL

Üye
Yıl oldu 2014 bu filmi daha yeni izledim :)
Neyse filmi izleyip anlamaya çalıştığımızda 2 şık ile karşılaşıyoruz filmin sonunda.Bu filmi 1 kere izledim ama leo'nun deli olduğuna %100 inandım.Filmin sonunda otururken geçen muhabbet'te leo deli olmadını inkar ederek onlara hala ajan gibi göstermeye çalışıyor kendini, Fakat leo deli olduğunun farkında ve o duyguyla yaşamak istemiyor.Bir çok arkadaşımız buraya yorum atmış leo deli değil çünkü filmin başında gemi ile geliyorlar diye.Ama filme dönüp bir hatırlamaya çalışırsanız filmin başında leo ceketinde sigara arıyor ama bulamıyor ortağı ona sigara uzatınca ceketime koymuştum diyor.Bence bu bile çok büyük bir ayrıntı.Bende deli olmayıp 2.seride o adadan kurtulmasını isterdim ama her film aynı son ile bitemez.Leo bir deli :D

42selim

Üye
beyler kusura bakmayında adamlar bir tuzak yapmıstı hepinizde düşmüssünüz bu tuzaga size gercegi anlatıyım ve filmi tekrar izleyin. cunku bende dün yaptıgım bir tartısmada aslında adamın deli oldugunu savundum ama filmi tekrar düzgün bir şekilde izleyince öyle olmadıgını anladım. filmin sonunda adam herseyi bulunca peslerini bıraksın diye oyle bir sey olduguna inandırıyolar. ama fark ettiyseniz filmin sonun 2tane hemsire adamı bir yere götürüyo. orada adamı fenere götürüyolar ve öldürecekler delilere yaptıkları gibi. filmin size gösterdiği basit tuzağa düşmüssünüz ama gerçek olan bu :)bu tür filmlerde izleyiciyi çatışma halinde bırakmak esastır. psikolojik bir film. filmde 2 ana tema var birbiriyle çelişiyor gibi görünrn:
1- dünyanın belli yerlerinde bu tür deneyler yıllardır yapılıyor gizli olarak. caprio'nun son sözü bu anlamdaydı." Bir canavar olarak mı yaşamak mı iyidir, yoksa iyi olarak mı ölmek daha iyidir?" yani ortağına sen kötü olarak yaşayacaksın, bu hainlerle çalışıyorsun anlamında. yani kendine oynanan kurguyu farketti ama çaresizdi. O nedenle ortağına o son sözü söyledi.
2- ikinci anlamsa şu: Ada- iyi niyetli bir yer-hastane. Caprio’nun gerçeklerle yüzleşmesi için her şey kurgulanmış. Sonuçta yüzleşmediği için iyileşmiyor,dolayısıyla da idam ediliyor. Çünkü sonuçta suçlu. Bratt Pit’in Dövüş Klübü gibi düşünebilirsiniz sonucunu.Ama ikinci anlam bence daha zayıf bir ihtimal.
Her iki yorumda da kaliteli ve izlenmeye değer bir film oluyor yani. Bu açıdan kurgu iyi.
İyi günler

ultraslan678

Üye
Bu kızı bulun bana :D Fatma bence noktayı koymuş ..
fatma diyor ki:

ben farklı filmmi izledim bilmiyorum ama benim izleiğimden anladığım kadarıyla leo deli falan değil filmi dikkatli izlerseniz eğer doktor başından beri oyunun bir parçası, bir polis silahını nasıl zorlukla çıkartabilir, hasta krize girdiğinde neden o polisten yardım istedi ordaki hasta bakıcı leo yada burda kal sen burada gez biraz daha dedi ve o görüştüğü hasta kadın doktoru tanıyordu onu su almak için yanından gönderdi ve leo ya yani tedde RUN diye yazdı, eğer doktorda işin içinde olmasaydı niye onun yanında söylemesin ki leo yu ilaçlarla ve oyunlarla delirtmeye çalıştılar. leo herkese anlatılan hikaye ye inandığını kendisinin gerçekten o bahsettikleri kişi olduğunu kabul etmiş gibi göründü. ve son söylediği cümle insan gibi ölmek mi canavar gibi yaşamak mı diyor ve ölüme gidiyor. doktor burda onun delirmediğini anlıyor ve ona tedy diyor bi doktor niye hastasının kendisi için uydurduğu isimle hitap etsin ki bu çok saçma. vesselam bu filmin devamı gelir gibi grünüyor ve gemelide hatta leo nun polis bir arkadaşı leo yu aramak için gelebilir neyse bu benim işim değil senaristler düşünsün

Üst Alt