Arkadaşlar Bu Bilgisayar beni deli ediyor yardım edin belki bir yolu vardır !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Bu Bilgisayar beni deli ediyor yardım edin belki bir yolu vardır !
arkadaşlar Toshiba A210-15k Model laptop'um var ve hiç performans alamıyorum 360p bir videoyu tam ekran izlerken kasmalar oluyor King Of The Road Gibi basit bir oyunda kasma yapıyor internette gezerken chrome flash eklentisi bozuldu diyor sürekli kısacası bu bilgisayar beni deli etmek üzere

şöyle bir tespitim var

bence bilgisayarın işlemcisinde sorun var çünkü king of the road'ı açınca oyunu normalden çok fazla hızlı oynuyor hızlandırılmış bir şekilde yani ve normal bir biçimde oynamak için büyük bir dosyayı atıyorum 10 GB falan bir dosyayı winrar'da sıkıştırıyorum o sıkıştırırken oyuna giriyorum ve oyun tam anlamıyla açılınca oyunu alta alıp sıkıştırma işlemini iptal ediyorum ve tekrar oyuna dönüp kamyon yarışına devam ediyorum,oyun aslında çok fazla grafik gerektirmeyen eski bir oyun buyrun buda oyunun capsleri ;

bu oyundan da geçtim gta vice city'yi bile akıcı oynayamıyorum,metin 2 de buna dahil eskiden bu bilgisayar böyle değildi

daha sonra wolf team'ı bilmeyen kalmamıştır sanırım wolfteam'ı açması yarım saat odaya girmesi v.s çok uzun sürüyor hatta bazen oyun başlamadan bitiyor ve oyun donup kalıyor

birde anlamadığım birşey daha var pc'den bazen 1 saniye'ye yakın bir süre saat sesi çıkıyor diit diye onun nedenini hiç anlıyamıyorum

bilgisayar bundan 4-5 ay önce kendiliğinden format atarken DVD okuyucusunu yaktı DVD okuyucusu kullanılamaz hale geldi bende eski bir laptoptan başka bir dvd okuyucusu söküp buna taktım

bazen harici takılan klavye ve fare'yi kendi kendine kapatıyor çıkartıp takmadan da kendisine gelmiyor

birde wolfteam'ı yüklerken setup'undan yükleyemiyorum yüklerken şöyle bir hatayla karşılaşıyorum ;

Hata

C:\Program Files\Joygame\WolfTeamTS\sound.xfs

Bir dosya kopyalanırken bir hata oluştu:
kaynak dosya bozulmuş

Yeniden denemek için "Yeniden Dene" ye,dosyayı atlamak için Yoksay'a (önerilmez),Kurulumu iptal etmek için İptal'e tıklayınız

yazıyor dosyayı atlıyorum bu hatayı bana tekrar başka bir dosyada veriyor diyeceksiniz ki setup bozuk hayır değil bu setup ile başka bilgisayarlarda kurulum yapabiliyorum ve hiçbir hata almıyorum + bu setup'u bilgisayara wolf team'ın resmi sitesinden defalarca indirdiğim halde aynı hatayı tekrar tekrar alıyorum

bunuda geçtim bilgisayarımda galaxy s3'üm için kurmuş olduğum kies programı var bu programı arka planda hiçbirşey açık değilken tam olarak 37 saniye sonra açıyor

bilgisayarımın özellikleri bu ;

Ürün Kodu : Satellite A210-15K
Aile : Satellite
İşlemci Cinsi : AMD Turion 64 X2
İşlemci Hızı ( MHZ) : TL-58 (1.8 GHz, 1 MB L2 cache, 1600 MHZ Hyper Transport)
Ön Bellek : 1 MB
Bellek (MB) : 2.048 MB (2X.1024 MB) 667 Mhz DDR2 RAM (bir tanesini bu yıl şubat ayında kendisi bozdu,şuanda 1GB ram var yani ama 2GB ikende performans aynıydı)
Maksimum Bellek ( MB) : 4096-Mb DDR2 667Mhz
Bellek Slot Sayısı : 2
Sabit Disk ( GB) : 160 GB (4.200 rpm) S-ATA HDD
Ekran Kartı : ATI Radeon X1200, max. 831 MB grafik belleği (2 GB sistem hafızası ile)
Ekran Boyu ( Inch) : 15.4"
Ekran Tipi : TFT WXGA
Ekran Çözünürlüğü : 1280 dpi X 800 di
Optik Sürücü : DVD Super Multi Sürücü ( çift katman )
Ses Kartı : Toshiba Bass Enhanced Sound System, stereo hoparlörler
İşletim Sistemi : Vista Home Premium Edition(TR/ENG)
Faks Modem : 56K
Network Kartı : Ethernet LAN 10/100, Uluslararası V.90 modem (V.92 ready)
Kamera : ENTEGRE
Bluetooth : Var
I/O Port : DC-in, harici monitor, mikrofon, kulaklık (stereo), RJ-11, RJ-45, TV-out (s-video), i.LINK, 5'i birarada media kart slotu, 4 x USB 2.0
Wireless : Wireless LAN (802.11b/g)
Ağırlık (kg) : 2.7 kg
Garanti ( Yıl, Açıklama) : 2 yıl garanti
Web Adresi :
Klavye : Q Türkçe
Mouse : Touch Pad

arkadaşlar bu bilgisayarı ilk aldığımızda çok güzel çalışıyordu laptobu biz 2006'da almıştık ve aldığımızda vista yüklüydü ve vistayı çok rahat kaldırıyordu son 2 yıl içinde ne olduysa oldu laptoba bundan yaklaşık bir yıl önce bios'unu bozmuştu biosunu yeniden yazdırmıştık 1 hafta öncede kendiliğinden sol haporlörünü patlattı :off: bu laptop sizce adam olur mu ? eğer olmazsa ona göre babama hacdan bir laptop aldırmayı düşünüyorum :)

- - - Eklendi - - -

2009 da kendi bataryasını bozdu ve şuan içinde batarya yok

- - - Eklendi - - -

Not : bilgisayarıma defalarca format attım fakat değişen birşey yok sonuç hep aynı eğer ben düzeltirim belki diyeniniz varsa team viewer'a bekliyorum :oke:

lgkg300

lgkg300

Üye
teknik olarak yapacağın birşey yok. format atmayı dene diyeceğim ama muhtemelen format da atmışsındir.
tamir etme bence elden çıkar yenisini al.

nefsele

nefsele

Üye
leptop alabilirsinde adam akıllı bi format at hemen soğuma bilgisayardan önerim windows 7 kur düzgünce virüs taramasıda yap sonra devam ederse güvenilir bi bilgisayarcıya götürebilirsin

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
teknik olarak yapacağın birşey yok. format atmayı dene diyeceğim ama muhtemelen format da atmışsındir.
tamir etme bence elden çıkar yenisini al.

bunu alacak kimse yok kozmetik olarak harabe zaten bazı tuşları yok harici usb klavyeyle kullanıyorum,sence bunun sorunu nedir ?

- - - Eklendi - - -

leptop alabilirsinde adam akıllı bi format at hemen soğuma bilgisayardan önerim windows 7 kur düzgünce virüs taramasıda yap sonra devam ederse güvenilir bi bilgisayarcıya götürebilirsin

bilgisayarcıya defalarca götürdüm,virüs olma şansı %0 çünki kaspersky antivirüs var lisanslı :) win7'ye tüm driverlarını bulamadım ve win 7'de ram yetmiyor ayrıca

Teom@n

Teom@n

Üye
Yeni notebook almani tavsiye ederim(imkanin dahilinde) bu modelden arkadasima almistik 5-6 sene once, problemli bir model. Yine de iyi kullanmissin ve sabrediyorsun.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Yeni notebook almani tavsiye ederim(imkanin dahilinde) bu modelden arkadasima almistik 5-6 sene once, problemli bir model. Yine de iyi kullanmissin ve sabrediyorsun.

:ehe sıra artık laptopta yahu,telefonu aldığıma pişman oldum tamam telefonum çok iyi hatta benim için dünyanın en iyisi fakat düzgün bir laptop'um yokken almamam gerekiyordu :ağlarım: neyse idare edip alacam artık seneye yaza kadar para biriktirecem :) konuyu şimdilik kilitleme belki bir bilen olur sorunun nedenini :)

Teom@n

Teom@n

Üye
Soz veremem :p

Teom@n

Teom@n

Üye

:) canın sağolsun,dediğim gibi bir anlayan çıkar belki :tebessüm:

Elbette çıkar birileri. Bekleyip görelim. :D

- - - Eklendi - - -

Bu arada;

Pilde kullanmıyorsun anladığım kadarıyla? Eski bir Toshiba kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim bios problemi genellikle adaptör ve pil kaynaklı oluyor.(Kendimin ve arkadaşımın Toshibasında bunu yaşadık)

Diğer problemlere gelince Cihaza gelen akımdaki dengesizlik anakartta problem yaratmış olabilir ve bu problemden ötürü anakart üzerindeki dahili bileşenlerine zarar veriyor olabilir.

İkinci el temiz bir anakartını bulmayı dene. Ayrıca adaptörünüde kontrol et yada ettir. Ve mümkün olduğunca pilsiz kullanmamaya gayret et. İkinci el olarak anakart+pil+adaptör uygun fiyatlı bulursan al derim.

Bir ara da Team oturumu açmaya çalışalım. Ne dersin?

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Elbette çıkar birileri. Bekleyip görelim. :D

- - - Eklendi - - -

Bu arada;

Pilde kullanmıyorsun anladığım kadarıyla? Eski bir Toshiba kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim bios problemi genellikle adaptör ve pil kaynaklı oluyor.(Kendimin ve arkadaşımın Toshibasında bunu yaşadık)

Diğer problemlere gelince Cihaza gelen akımdaki dengesizlik anakartta problem yaratmış olabilir ve bu problemden ötürü anakart üzerindeki dahili bileşenlerine zarar veriyor olabilir.

İkinci el temiz bir anakartını bulmayı dene. Ayrıca adaptörünüde kontrol et yada ettir. Ve mümkün olduğunca pilsiz kullanmamaya gayret et. İkinci el olarak anakart+pil+adaptör uygun fiyatlı bulursan al derim.

Bir ara da Team oturumu açmaya çalışalım. Ne dersin?

Team Viewer'dan buyur gel :)

laptop'un bataryası normal bir laptop'un bataryası gibi öldü ve bende yaptırmak istemedim çünki 150 TL falan istemiştiler 150 TL'ye değmez zaten gittiğim hemen hemen her yerde priz var dedim ve almadım

daha önce adaptörümün kondansatöründe sorun çıkmıştı ve bir elektronikçi adaptörü bir aletle ısı yoluyla ortadan ikiye ayırmıştı ve o kondansatör'ü önarmıştı anakart'a gelirsek yukarıda sanırım yazmadım yaklaşık 7-8 ay önce laptop'u bakıma bir laptop tamircisine getirmiştim bana besleme kısmı komple yanmış değiştirilmesi lazım demişti ve 80 TL ye işimi halletmişti ama laptop'um yine ağırdı yine ağır,adaptör desen şuanda sorun yok multimetre ile ölçüm yaptırdım :(

team'dan gelmek için müsayit olunca bana pm atarsanız ID ve şifreyi veririm :tşk:

Teom@n

Teom@n

Üye

Team Viewer'dan buyur gel :)

laptop'un bataryası normal bir laptop'un bataryası gibi öldü ve bende yaptırmak istemedim çünki 150 TL falan istemiştiler 150 TL'ye değmez zaten gittiğim hemen hemen her yerde priz var dedim ve almadım

daha önce adaptörümün kondansatöründe sorun çıkmıştı ve bir elektronikçi adaptörü bir aletle ısı yoluyla ortadan ikiye ayırmıştı ve o kondansatör'ü önarmıştı anakart'a gelirsek yukarıda sanırım yazmadım yaklaşık 7-8 ay önce laptop'u bakıma bir laptop tamircisine getirmiştim bana besleme kısmı komple yanmış değiştirilmesi lazım demişti ve 80 TL ye işimi halletmişti ama laptop'um yine ağırdı yine ağır,adaptör desen şuanda sorun yok multimetre ile ölçüm yaptırdım :(

team'dan gelmek için müsayit olunca bana pm atarsanız ID ve şifreyi veririm :tşk:

Rica ederim. Uygun bir zamanda nasipse team de görüşürüz.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
son mesajınızı denetime aldım.
teoman abi ye pm gönderdim.
online oldugu zaman mesajı düzenleyip size cevap verecektir. :oke:

Teom@n

Teom@n

Üye
son mesajınızı denetime aldım.
teoman abi ye pm gönderdim.
online oldugu zaman mesajı düzenleyip size cevap verecektir. :oke:

Teşekkür ederim kardeşim. Pm ile arkadaşımıza bilgi geçeceğim.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Teoman abi sanırım sorunu çözdüm ;

Bilgisayarınızdan gelen seslerden biri bunlardan mı?

1- Sürekli Ses Güç kaynağı arızası
2- Birçok kısa bip Anakart arızası
3- 1 uzun Bellek tazelenmesinde hata
4- 1 uzun 1 kısa Anakart veya BIOS çipi arızası
5- 1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)
6- 1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızası
7- 2 uzun 1 kısa Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )
8- 2 kısa Bellek parity (eşlik) hatası
9- 3 kısa Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata
10- 4 kısa Timer hatası
11- 5 kısa İşlemci hatası
12- 6 kısa Klavye işlemcisi hatası
13- 7 kısa İşlemci hatası
14- 8 kısa Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
15- 9 kısa BIOS ROM hatası
16- 10 kısa CMOS okuma/yazma hatası
17- 11 kısa Tampon Bellek Hatası

olarak tanımlanıyormuş,benim PC'den bazen kısa süreli bir kere biiiip diye ses çıkıyor ve sanki fan biryere çarpmış gibi bir ses çıkıyor ondan sonra aynı şekilde çalışıyor sanırım benim Ram bozuk ?

Teom@n

Teom@n

Üye
Teoman abi sanırım sorunu çözdüm ;

Bilgisayarınızdan gelen seslerden biri bunlardan mı?

1- Sürekli Ses Güç kaynağı arızası
2- Birçok kısa bip Anakart arızası
3- 1 uzun Bellek tazelenmesinde hata
4- 1 uzun 1 kısa Anakart veya BIOS çipi arızası
5- 1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)
6- 1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızası
7- 2 uzun 1 kısa Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )
8- 2 kısa Bellek parity (eşlik) hatası
9- 3 kısa Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata
10- 4 kısa Timer hatası
11- 5 kısa İşlemci hatası
12- 6 kısa Klavye işlemcisi hatası
13- 7 kısa İşlemci hatası
14- 8 kısa Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
15- 9 kısa BIOS ROM hatası
16- 10 kısa CMOS okuma/yazma hatası
17- 11 kısa Tampon Bellek Hatası

olarak tanımlanıyormuş,benim PC'den bazen kısa süreli bir kere biiiip diye ses çıkıyor ve sanki fan biryere çarpmış gibi bir ses çıkıyor ondan sonra aynı şekilde çalışıyor sanırım benim Ram bozuk ?

Ram bulup denemek lazim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt