arkadaşlar aşk nedir sorununu herkes kendınce yanıtlasın

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar aşk nedir sorununu herkes kendınce yanıtlasın
ilki benden

aşk vazgeçememektir

peki sizce?????

mservank

mservank

Üye
aşk hiçbir zaman pişman olmamaktır
bu cümleye sinir oluyrum ya :ehe
aşk tanımsız ya aşkı şu anda yaşayan anlar

Calaissien

Üye
aşk yaşamayanın saçma sapan cümleler kuramayacağı ve insanın başkaları tarafından s.l.k yerine konulduğu bir ruh halidir :D

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
hıımmm güselll

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
"Aşk cinsel çekim kuvvetidir" demişti aşkın metafiziğinin kitabını yazan Arthur Schopenhauer...
"Aşk, insanların cinselliği estetize etmeleridir" yorumu da Atilla İlhan'ın...
Bir Filozof ve bir şair...

Ben -size yavan gelebilir ama- bu görüşteyim! İnsan bir hayvan türü olmasına rağmen diğer türdeşlerinden farklıdır!.. Zira o, içgüdülerini tatmin etmeyi içinden geldiği gibi yapmaz!.. Yapanı da hoş karşılamaz "ayıp"lar! (Aslında ayıp diye bir şey de yoktur, onu da kendisi keşfetmiştir!..)

Bir düşünün, amacınız acıkmış karnınızı doyurmak, en doğal içgüdünüzün tatmini yani!
Önünüzde thai usulü tavuk var mesela (Bakın tavuk yemeği bile pişmiş tavuk diye önünüze konmadı! "thai usulü" diye estetize edildi!!!).
Al eline ye! Değil mi? Ama olmaz! Çatal bıçak kullanacaksın! Ama çatalı sol, bıçağı sağ elinle kullancaksın! Peçete şu şekilde katlanacak, buranda duracak, masaya 5 parmak uzaklıkta duracaksın, keserken bıçağı şu açıda kullanacaksın, çatalı böyle batıracaksın, dik duracaksın!.. Ohooo oh... Yemek mi yiyiyoruz bale mi yapıyoruz?! Nerde kaldı içgüdü tatmini? Ben kırmızı şarap severim mesela, ama kesinlikle olmaz! Garson istesen getirmez, hatta seni dışarı atar! Beyaz etle beyaz şarap...
-Ama benim canım...
-Başlatma canına!..

Dert yemek bittiğinde de son bulmaz! E yedik işte kalkalım gidelim! Hayır, çatalla bıçak tabağa, birleştirilerek ve kendine göre sağa doğru 45 derecelik açıyla....... Bu liste uzar gider... Oturduğunuz mekan, masa, mum, masa örtüsü, iç mekanın dekorasyonu, çalan müzik vs... Bunların hepsi alt tarafı acıkmış karnınızı doyurmak için! Ben mum yemem?! Neden masada?!..

İşte aşk da böyle... Amaç cinsel ihtiyacınızın yani bir içgüdünüzün tatmini! Ve inanın bana katlanmanız gerekenler, tavuğunuzu yemek için katlanmanız gerekenlerden çok daha fazla... Burada tavuğu yemeniz yıllarınızı alabilir (ve sonunda aç da kalabilirsiniz)! Buradaki estetize unsurları ise yatak, cibinlik, parfüm, makyaj, kültür, fitness salonlarına dökülen paralar vs...

Sonuçta her şey bir içgüdünün tatmini amaçlı... Aslında o içgüdünün de amacını yazarım da insanlıktan soğuyabilirsiniz diye korkuyorum! :) Tek amaç "türün devamını sağlamak"! Siz karşı cinse baktığınızda "aşk"ı hissedersiniz ama aslında şuur altınız o anda o kişinin sağlıklı olduğunu düşünür, (güzellik = sağlık tır bilinçaltınız için!) ve ondan yapacağınız çocuğun da sağlıklı olacağını ve hayatta kalacağını düşünür.

Bu yazıdan çıkarılacak sonuç : Aşkı asla bir sosyolog psikolog ya da biyologla konuşmayın... Benim sevgilim sosyolog, oradan biliyorum...

Yazımı Bloodhound Gang'ın bir parçasının nakaratıyla bitireyim : "You and me baby we ain't nothing but mammals so let's do it like they do it on the Discovery Channel" (Sen ve ben bebeğim, memeli değil miyiz? O zaman hadi o işi diskovıri şenıldaki gibi yapalım...) :)

--------------- Ekleme ---------------

:ohannes:Ne kadar uzun yazmışım yahu...:blink:

Calaissien

Üye
maşallah :blink: konuyu praetor282 mi açtı anlayamadım :D

canmir

canmir

Üye
aşk 5dk lık zevkten ibarettir ve sonrası" acı -husran- hayal kırıklıgı ve NEFRET tir
(yasayanlar bilir)

CEREN

CEREN

Üye
aşk;mutluluk gözyaşı hüsran hayal kırıklığı ve sonrasında acı budur aşk
ama neyazık ki mutlulugu pek uzun sürmüyor aşkın
aşkta nerfet olmaz sadece nefret ettiğini düşünürsün ya da öyle düşünmek istersin
kendini tatmin etmek için...

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
"Aşk cinsel çekim kuvvetidir" demişti aşkın metafiziğinin kitabını yazan Arthur Schopenhauer...
"Aşk, insanların cinselliği estetize etmeleridir" yorumu da Atilla İlhan'ın...
Bir Filozof ve bir şair...

Ben -size yavan gelebilir ama- bu görüşteyim! İnsan bir hayvan türü olmasına rağmen diğer türdeşlerinden farklıdır!.. Zira o, içgüdülerini tatmin etmeyi içinden geldiği gibi yapmaz!.. Yapanı da hoş karşılamaz "ayıp"lar! (Aslında ayıp diye bir şey de yoktur, onu da kendisi keşfetmiştir!..)

Bir düşünün, amacınız acıkmış karnınızı doyurmak, en doğal içgüdünüzün tatmini yani!
Önünüzde thai usulü tavuk var mesela (Bakın tavuk yemeği bile pişmiş tavuk diye önünüze konmadı! "thai usulü" diye estetize edildi!!!).
Al eline ye! Değil mi? Ama olmaz! Çatal bıçak kullanacaksın! Ama çatalı sol, bıçağı sağ elinle kullancaksın! Peçete şu şekilde katlanacak, buranda duracak, masaya 5 parmak uzaklıkta duracaksın, keserken bıçağı şu açıda kullanacaksın, çatalı böyle batıracaksın, dik duracaksın!.. Ohooo oh... Yemek mi yiyiyoruz bale mi yapıyoruz?! Nerde kaldı içgüdü tatmini? Ben kırmızı şarap severim mesela, ama kesinlikle olmaz! Garson istesen getirmez, hatta seni dışarı atar! Beyaz etle beyaz şarap...
-Ama benim canım...
-Başlatma canına!..

Dert yemek bittiğinde de son bulmaz! E yedik işte kalkalım gidelim! Hayır, çatalla bıçak tabağa, birleştirilerek ve kendine göre sağa doğru 45 derecelik açıyla....... Bu liste uzar gider... Oturduğunuz mekan, masa, mum, masa örtüsü, iç mekanın dekorasyonu, çalan müzik vs... Bunların hepsi alt tarafı acıkmış karnınızı doyurmak için! Ben mum yemem?! Neden masada?!..

İşte aşk da böyle... Amaç cinsel ihtiyacınızın yani bir içgüdünüzün tatmini! Ve inanın bana katlanmanız gerekenler, tavuğunuzu yemek için katlanmanız gerekenlerden çok daha fazla... Burada tavuğu yemeniz yıllarınızı alabilir (ve sonunda aç da kalabilirsiniz)! Buradaki estetize unsurları ise yatak, cibinlik, parfüm, makyaj, kültür, fitness salonlarına dökülen paralar vs...

Sonuçta her şey bir içgüdünün tatmini amaçlı... Aslında o içgüdünün de amacını yazarım da insanlıktan soğuyabilirsiniz diye korkuyorum! :) Tek amaç "türün devamını sağlamak"! Siz karşı cinse baktığınızda "aşk"ı hissedersiniz ama aslında şuur altınız o anda o kişinin sağlıklı olduğunu düşünür, (güzellik = sağlık tır bilinçaltınız için!) ve ondan yapacağınız çocuğun da sağlıklı olacağını ve hayatta kalacağını düşünür.

Bu yazıdan çıkarılacak sonuç : Aşkı asla bir sosyolog psikolog ya da biyologla konuşmayın... Benim sevgilim sosyolog, oradan biliyorum...

Yazımı Bloodhound Gang'ın bir parçasının nakaratıyla bitireyim : "You and me baby we ain't nothing but mammals so let's do it like they do it on the Discovery Channel" (Sen ve ben bebeğim, memeli değil miyiz? O zaman hadi o işi diskovıri şenıldaki gibi yapalım...) :)

--------------- Ekleme ---------------

:ohannes:Ne kadar uzun yazmışım yahu...:blink:

:kop::kop::kop::kop: Yaw İyi Ki Bir Soru SorduLar :D:D:D

Aşk Herşeyi PayLaşmaktır..
Aşk Sevdiğinin HataLarını Görmezden GeLip Ona Her Fırsatta Sevdiğini SöyLemektir..
Aşk Sevmek - Saymak ve Güvenmektir..

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Aşk yaşamayı bilmek demektir..Aşk kör olmak demektir.;)

canmir

canmir

Üye
aşk;mutluluk gözyaşı hüsran hayal kırıklığı ve sonrasında acı budur aşk
ama neyazık ki mutlulugu pek uzun sürmüyor aşkın
aşkta nerfet olmaz sadece nefret ettiğini düşünürsün ya da öyle düşünmek istersin
kendini tatmin etmek için...
peki sevdiğin insan seni kaç defa arkandan vurdu

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar süper yazılar geliyor yaa kalemınızı iyi konusturuyorsunuz

canmir

canmir

Üye
deminde yazdığım gibi arkadaşım yaşayan bilir takma kafana

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
degıştırdım yorumu zaten

denizs

denizs

Üye
bence aşk yanındayken bile onu özlemektir !!!

Anıl Umut

Emekli Yönetici
bence aşk karşıdakiyle aynı düşünmek
aynı duyguları paylaşmak ve onu her an özlemektir :oke:

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
A[SIZE=+1]şkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir...Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savunun aşkınızı.;)[/SIZE]

DiabLoS™

Pure Life

Pure Life

Üye
    Konu Sahibi
denizs sen bakma onlara istedıgını yaz arkandayım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt