Arkadaşlar acil yardımınız lazım (s3 neo)

Sponsorlu Bağlantılar

Temuar

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar acil yardımınız lazım (s3 neo)
Yaklaşık 1 yıl önce s3 neo aldım gayet hızlıydı room atmaya gerek duymadım 1 ay önce reklamlar dan sıkılıp Root ettim ve adfree apk kurup reklamlar dan kurtuldum ancak telefonum hakkında bilmediğim bir çok şey öğrendim bu telefon S3 mü s3 neo mu s3 neo plus mi çözemedim. Çünkü;
Telefon hakkında kısmında
GT-I9301Q yazıyor.
Ancak download moda girdiğim yazan
GT-I9300I yazıyor.

Ve stock rom kurucam kurmasına ama hangisine göre kurucam anlamadım cihazı teknik servise götürmem lazım yeniden garantiye sokmam lazım.

Tam olarak hakkında kısmında;
yazıyor.

Ve download mod da;
ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-I9300I
CURRENT BINARY: CUSTOM
SYSTEM STATUS: CUSTOM
QUALCOMM SECUREBOOT: ENABLE (CSB)
RP SWREV: S1, T1, R1, A1, P1
UDC START

Yazıyor.

Uygun rom bulsam bile hakkında kısmında yazan tarih ve saat vb. Herşeye kadar güncellemem mümkün mü?

Cihaza rom atmadım sadece cihazla gelen roma Root attım.

Cevabınızı bekliyorum iyi forumlar.

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
telefonun kapagini cikarinca orda yazar telefonun arka kasminda.

benimkinde 2-3 tane d855 yaziyor

byAndroid

byAndroid

Üye
Büyük ihtimalle (araştırmaya gerek duymadım) telefon s3 neo modeli. S3 neo için dosyaları flaslayin odinden. Hatta kesin şimdi dikkat ettim. 9300 İÇİN zaten kitkat verilmedi. Kesin s3 neo modeli

Temuar

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu alırken zaten S3 Neo diye aldım ancak telefonların model numaraları var.

Nasıl Galaxy Gio nun GT-S5660 sa S5 in GT-I9600 sa S3 ün GT-I9300 olduğu gibi S3 Neo nunda GT-I9301Q kutusuna baktım kutusundada böyle yazıyor. Benim anlamadığım Cihaz hakkında kısmında ve kutusunda GT-I9301Q yazmasına ramen neden Download modunda GT-I9300I yazıyor;

ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-I9300I
CURRENT BINARY: CUSTOM
SYSTEM STATUS: CUSTOM
QUALCOMM SECUREBOOT: ENABLE (CSB)
RP SWREV: S1, T1, R1, A1, P1
UDC START
yazıyor.

ve bu hakkında kısmında Ana bant sürümü, Kernel sürümü, Yapım numarası, Android için SE durumu gibi yerler indirdiğim stock romla birebir uyumlu değil daha düşük bu stock romlardan birini indirip telefona odinle attıktan sonra yeniden buradakinin geldiği hale getirmek mümkün mü?

ve yukarıda Download moduna aldığımda sol üst köşede çıkan yazıları yazdım orada RP SWREV alanındaki yazı tam olarak sayaç mı?

stock romu yükledikten sonra sayaç sıfırlanıyormu telefon yeniden garantiye giriyormu?

Herkese teşekkürler, iyi forumlar ..

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Bendede s3 neo var kardeşim sıkıntı yapma sakin ol. Sammobile dan sen 9301q için olan orjinal romu indir odinden at düzelir.

Temuar

Üye
    Konu Sahibi
Bendede s3 neo var kardeşim sıkıntı yapma sakin ol. Sammobile dan sen 9301q için olan orjinal romu indir odinden at düzelir.

Peki kardeşim, misal bu rom da

Model
Model name GALAXY S3 Neo+ yazıyor Neo Plus diyor ancak onu boşverelim fark etmiyor galiba hep içli dışlı olmuşlar karma karışık bi durum yaratmış I9301Q normalde S3 Neo Plus ın model numarası ama S3 Neo ların tamamında bu var S3 Neo larında I9300I yazması gerekirken GT-I9301Q yazıyor ama kesinlikle aldığmı telefon S3 Neo fiyatı olsun özellikleri olsun farkındayım. Sonuç olarak bu romu indirip kurunca bendeki kernel sürümü ile aynı değil bu kendi kendini güncelliyormu? ve Yapım numarası ve Ana bant sürümü değişik bu ne demek oluyor? ve stock romu kurunca şu odin sayacı sıfırlanıyor mu?

byAndroid

byAndroid

Üye
Hocam ne farkeder. Önemli değil bunlar. Belki de o rom dosyası güncelleme gelmemiş eski bir rom yada güncelleme gelmiş son rom. Bunlar önemli değil. Cihaz stock romda olsun yeter. Sayacı google playden uygulama ile bakabilirsiniz sanırım. Eğer attıysa da triangle away ile sıfırlanır

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Peki kardeşim, misal bu rom da

Model
Model name GALAXY S3 Neo+ yazıyor Neo Plus diyor ancak onu boşverelim fark etmiyor galiba hep içli dışlı olmuşlar karma karışık bi durum yaratmış I9301Q normalde S3 Neo Plus ın model numarası ama S3 Neo ların tamamında bu var S3 Neo larında I9300I yazması gerekirken GT-I9301Q yazıyor ama kesinlikle aldığmı telefon S3 Neo fiyatı olsun özellikleri olsun farkındayım. Sonuç olarak bu romu indirip kurunca bendeki kernel sürümü ile aynı değil bu kendi kendini güncelliyormu? ve Yapım numarası ve Ana bant sürümü değişik bu ne demek oluyor? ve stock romu kurunca şu odin sayacı sıfırlanıyor mu?
Sayaç sıfırlaniyor mu bilmiyorum. O q meselesi tr için verilmiş bi kod sadece o kadar çok takma sen o romu indir kur tamamdir.

Ben bunu kurmuştum zamanında

Temuar

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi Phone INFO *Samsung* uygulamasıyla baktım sayaç 0x0 sıkıntı yok uygun rom için link bile veriyor.

Cevap veren yanıtlayan herkese teşekkürler.

İyi forumlar ..

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Şimdi Phone INFO *Samsung* uygulamasıyla baktım sayaç 0x0 sıkıntı yok uygun rom için link bile veriyor.

Cevap veren yanıtlayan herkese teşekkürler.

İyi forumlar ..
Rica ederiz yardıma ihtiyaç olursa burdayız Türkiye'nin en iyi forumunda

menesek

Üye
Arkadaşlar merhaba. Biliyorum yeri değil ama android için ilk oyunumuzu çıkardık ve desteklerinize ihtiyacımız var. Mantığı basit ve çok eğlenceli bir oyun oynaması zor zamanla alışırsınız ama.
Destek veren vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum.

Download:

hatipkaya01

Üye
S3 ile s3 neo arasindaki fark ram konusunda ortaya cikiyor normal s3te ram 1gb iken neo versiyonunda 1.5gb dostm

Üst Alt