Araç İçi Kamerayı Kontağa Bağlama

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Araç İçi Kamerayı Kontağa Bağlama
Arkadaşlar Öncelikle Belirteyim Araç 2001 Model Kartal Kullandığım Araç Kamerası İse Odisu S1.Aracın Çakmaklığında Daima 12 V Olduğundan Araç İçi Kamerayı Kullanmadığım Zaman Yani Aracın Motoru Kapalı İken Bile Kayıt Ediyordu yada İş Gidişi\Dönüşü Filan İllaki Her Seferinde Çakmaklığa Sök Tak Ölüm Bazen Utunuyorum Takmayı Kayıtta Olmadığını Anlıyorum Sonra Takıyorum Yada Eve Dönünce Takılı Kalıyor Sabaha Kadar Aküyü Sömürrmesi Yetmiyor 64 GB Kartını İşgal Ediyor Doldurmadık Silmedik Sectörü Kalmıyor :D Neyse Bunların Neticesinde Kamerayı Kontağa Bağlayayım Dedim ve Gittigidiyor.com dan Bu Ürünü Aldım Yani Bir Çakmaklığı 3 e Çıkartıyor.Tabi Bu Ürün Zamanla Kapanacaği İçin Ben Size Söyle Resimlerini vede Videosunu Taktım Edeyim :sirit:
(Videodaki Linkde Parçalanmiş Resimleri Mevcut :cnfsd:)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Neyse Şipariş Verdim Elime Ulaştı Şimdi Sıra Geldi Aracın Hangi Kablosunu Doğrayıp Sadece Açık Olduğunu Bulmaya Derken Konu Açtım 2001 Kartal Kontak Bağlantısından Anlayan? Ama Konudan Bişey Çıkmadı :!!!: Facebook Üzerinden Tavsiye Aldım Aracın Kontağından Yani Direksiyon Altından Değilde Sigorta Kutusundan Almanın Daha İyi Olacağına İkna Oldum.Konudaki Resimler Araçtan Konuya Gelince Sanırım Kırmızı ve Kahverengi Kablodan Birisinden Alınabilirmiş Elektrik Yani Kontak Açık Olunca 2 Kablodan Birine Voltaj Geliyormuş Oraya Hiç Girmedim Derken Sigorta Kutusuna Baktım. :mahcup: Bide Ne Göreyim Üzerime Üzerime Geliyor! Aman Allah'ım Didim :oha:

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Neyse Şaka :islik Sigortaları Yerinden Sökmeden Avo Metre İle Ölçüm Yaptım Daha Öncedende Belirttiğim Gibi Çakmaklıkta Devamlı Enerji Olduğunu Bİldiğim İçin Ölçüme Kontak Kapalıyken İlk Ona Baktım vede Enerji Var Olduğunu Gördüm.Farklara Filan Kapalıyken Enerji Gelmiyordu Ama En Mantıklısı Silecek Geldi Bana Kontağı Açtım Baktım Voltaj Var Kapadım Yok Tuttum Sigortaya + Kabloyu Bağladım Oda Resimde Detaylı Çekecektim Ama Unuttum Kaldı Öylede Neyse Ama Siz Yaparken Dikkat Edin Güzel Sarın Yoksa Sigorta Kısa Devre Olur Bir Özelliği Kalmaz Sileceklerde Bir Kısadevre Durumunda Sigorta Atmaz vede Aracınız Riske Girebilir.:nono:

Neyse Kabloyu Sigortanın Çıkış Ayağına Bağladık Ardından Çoğaltıcılarımızın Irzına Geçip Giriş Tarafını Kesiyoruz.:kro2: Tüm + Ları Sigortadaki Kabloya Yani Resimdekini Kırmızı Kabloya (Bağlayın) - Leri İse Ayrı Bir Kablo Yapın (Siyah Renkli Olsun) Onuda Gidin Bir Vidayı Gevşetin Etrafına Bağlayın Tamamdır O İşini Görecektir Yoksa Sadece + Bağlantısı İşe Yaramaz. :kıskıs:

Neyse Bunlarıda Yaptık Bağlantılar Tamam Sıra Bu Çoğaltıcıların Nereye Sabitleneceğine Ben Devamlı Kontağa Bağlı Kalmasını İstemediğim İçin Bazen Motor Kapalı İkende Kayıt Yaparım Diye Çoğaltıcının Birisini Torpitonun Altına Sabitledim İstediğim Zaman El Altında Olsun Çıkarıp Direk Çakmaklığa Bağlarım Diye Düşündüm Bu Şekilde Yaptım

İsterseniz Siz Direk Daha Saklı Bir Yerede Koyabilirsiniz.Herşey Bu Kadar İşlemler Esnasında Dikkat Edin Adım Adım Birşeyi Atlamayın Yaptığınız Ekleri Güzelce Ölçün Kısadevre Olmasın Kesinlikle.Kutup Başları Sökük Olsun Ben 3 4 Kere Çıkar Tak Yaptım Tüm Testlerden Geçtikten Sonra Emin Olabildim.Evet Hepsi Bu Kadar Umarım Anlaşılır Olmuştur.Dileyen Başka Yerdende Alır Tabiyki Tercih Ama Aldığınız Yere Dikkat Edin 1 2 Amper Akım Çekeceğinizi Göz Önünde Bulundurursak Diğer Cihazlara Sıkıntı Verebilir.Fikirlerinizi Bekliyorum :tebessüm:

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ben bu konuya neden daha önce denk gelmedim çok faydalıymış . Eline sağlık

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

Üst Alt