Püf Noktası Appx Dosyalarını Direkt İndiriyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Appx Dosyalarını Direkt İndiriyoruz
Windows Phone döneminde birçoğunuzun bildiği gibi “.xap” uzantılı dosyaları direkt olarak mağaza üzerinden indirebilmemiz mümkün oluyordu. Ancak şu anda bu özelliği yenilenen mağaza üzerinde kullanamamaktayız, bu yazımızda “.appx, .appxbundle” uzantılı dosyaları birkaç adımda nasıl indirebileceğinizi sizlere aktaracağız.
Yöntem 1
Gerekli Araçlar
  1. Charles Proxy programının işletim sisteminize uygun sürümünü aşağıdan indirebilirsiniz.
  2. İnternet tarayıcı
Charles isimli programı bilgisayarınıza kurmanız gerekmekte.

Gerekli Ayarlar
Bilgisayarda:
Komut Satırı > ipconfig
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Telefonda:
WiFi > Bağlı olduğunuz WiFi ağı > Proxy > Manuel

Bilgisayarda komut satırı üzerinde görüntülenmekte olan ipv4 adresini telefon üzerinde açmış olduğunuz proxy ayarlarının adres kısmına girin, port kısmına ise 8888(*) yazıp onaylayın.

Bilgisayarınızda Charles adlı programı açın, telefonunuzda ise mağazayı gidip indirmek veya güncellemek istediğiniz uygulamayı indirmeye başlayın ve durdurun.

Bilgisayarınızdaki programın sol kısmında bolca adres akışı göreceksiniz. Bu noktada bize gerekli olan sadece “tlu.” olarak başlayan adres, bu adresi genişlettiğinizde görünen adreslerden herhangi birini kopyalayıp tarayıcınızın arama satırına yapıştırıp arattığınızda indirme işlemi otomatik olarak başlayacak.

İndirme işlemi bitene kadar programı kapatmamalısınız.

*8888 numaralı port konusunda programı açtığınızda bazen portun kullanımda olduğuna dair hata ile karşılaşmaktasınız. Normalde port atadığınız da düzeliyor denmiş ancak ben ne kadar port denediysem başarılı olamadım. En kolay yol silip tekrar yüklemek oldu benim için.

Çok karışık, bu ne biçim anlatım diyenler için aşağıdaki video yardımcı olacaktır.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

**Anlatım görselli olarak da güncellenecek.
***Bu benim ne işime yarayacak diyenler için; evet normal de hiçbir işinize yaramayacak/yaramaz ama olur da bir uygulamanın appx dosyasına ihtiyaç duyulur,biriyle paylaşmanız gerekir belli olmaz.
****Adresi verilmiş olan Charles Proxy uygulaması 30 günlük deneme sürümüdür

Yöntem 2

İndirmek istediğiniz uygulamanın linkini kopyalayıp " " adresine yapıştırarak appx dosyasına ulaşmanız mümkün.

Yöntem 2 ye katkılarından dolayı @afwerker e teşekkürler :anlas:

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Nirvana92, zaakaan, serinaga ve 8 diğerleri

afwerker

afwerker

Üye
@Bay H Hocam konu çok yararlı olmuş emeğinize sağlık.
İsterseniz bunu da ekleyebilirsiniz. UWP (WM10) uygulamalar dışında hepsini indirmeye yarayan basit bi araç.
Site ;
Yapmanız gereken resimdeki gibi mağaza urlsini kopyalayıp siteye yapıştırıp gönder tuşuna ve download butonuna basmanız :)

• Beğen
Tepkiler: Bay H ve Esendağlı
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
yararlı konu bence elinize emeğine sağlık
bence bu konu üst konu olsa güzel olur

• Beğen
Tepkiler: Bay H
serinaga

serinaga

Üye
Elimizin altında bulunsun, teşekkürler @Bay H ...

• Beğen
Tepkiler: Bay H

skynet

Üye
Pc deki yüksek boyutlu oyunlarıda bu şekilde indirme şansımız var mı ?
Örnek:

Nirvana92

Nirvana92

Üye
sonra bu xapı cihaza yukliyebilicez demi?

Üst Alt