Apple, Maps ile Rezil Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

Hacım google maps fıstık gibi şu an çoğu ülkede navigasyon u ucretsiz veriyor ve yeni surumuyle istedigin bölgenin haritasini indirebiliyorsun simdi sunu soruyorum nokia maps de Türkiye 160mb iken google maps de sadece istanbul 80mb ise bu uygulamanin neresi matah acaba?

Genel olarak Google ve ürünleri hakkında söylemiştim.Özellikle Android'in ics ve jb sürümlerine kadar sancı çekişine atfen.Konu Haritalar olunca anlaşılmamış tabi...Ancak Google Haritalar'ın da şuanda bile var olan bir sıkıntısı var : Çin'den Japonya'ya tarif istiyoruz adam okyanusu yüzerek geç diyor:DAma şunu da inkar etmiyorum Google Maps daha başarılı.Sebebi de zaman...

avcitalip

avcitalip

Üye
Genel olarak Google ve ürünleri hakkında söylemiştim.Özellikle Android'in ics ve jb sürümlerine kadar sancı çekişine atfen.Konu Haritalar olunca anlaşılmamış tabi...Ancak Google Haritalar'ın da şuanda bile var olan bir sıkıntısı var : Çin'den Japonya'ya tarif istiyoruz adam okyanusu yüzerek geç diyor:DAma şunu da inkar etmiyorum Google Maps daha başarılı.Sebebi de zaman...

en başarılısı bence Nokia Maps adamlar sesli bile söylüyor :evet:

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Amma güldüm ha :kop2:

- - - Eklendi - - -

ha bir de 3bin300 TL verecekler olacak mıydı :ehe

aleranol

aleranol

Üye
uruloki şöyle açıklayayım o bouut farkını. 1.si nokia online olarak arama yaptığın anda istediğin yeri buluyor. Bazı önemsiz yerleri eklemiyor bu internetsiz kişiler için kötü ama google dan yinede daha kapsamlı. Bu inkar edilemez. 2.si ise sanırım(tam bilmiyorum amma) google da haritadaki bütün resimlerin binaların felan yüklü olup çözünürlüğünün de daha yüksek olmasıdır. Şimdi düşününce evet bu doğru :D tüm görüntüler filan yüklü. Gerçi yönlendirmesi kötü değil ama nokia kadar iyi değil. Şu yön bulmayı biraz daha geliştirmek gerek. Boyuta takılmamak gerek :oke:

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Uruloki

Uruloki

Üye
uruloki şöyle açıklayayım o bouut farkını. 1.si nokia online olarak arama yaptığın anda istediğin yeri buluyor. Bazı önemsiz yerleri eklemiyor bu internetsiz kişiler için kötü ama google dan yinede daha kapsamlı. Bu inkar edilemez. 2.si ise sanırım(tam bilmiyorum amma) google da haritadaki bütün resimlerin binaların felan yüklü olup çözünürlüğünün de daha yüksek olmasıdır. Şimdi düşününce evet bu doğru :D tüm görüntüler filan yüklü. Gerçi yönlendirmesi kötü değil ama nokia kadar iyi değil. Şu yön bulmayı biraz daha geliştirmek gerek. Boyuta takılmamak gerek :oke:

İstedigikadar online arama yapsin coguseyi bulmuyir yanlis navigasyon veriyor ve cektigim zonguldak haritasında 3d bina ve ya resim yok aynisi isranbul ici gecerli ne is kullandim nokia maps i bosuna savunmayin google maps in tr icin tek eksigi sesli navigasyindur ama yurtdisibda cogu yerde ucretsiz veriyor

avcitalip

avcitalip

Üye

İstedigikadar online arama yapsin coguseyi bulmuyir yanlis navigasyon veriyor ve cektigim zonguldak haritasında 3d bina ve ya resim yok aynisi isranbul ici gecerli ne is kullandim nokia maps i bosuna savunmayin google maps in tr icin tek eksigi sesli navigasyindur ama yurtdisibda cogu yerde ucretsiz veriyor

12 katlı iş merkezi nasıl görünüyor acaba :ehe:

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Steve Jobs'u özledim ..

• Beğen
Tepkiler: HacKLess ve ~N.A.W.Y~
besim.farhan

besim.farhan

Üye
[h=2]Apple'ın iOS 6'da Google Maps kullanmaktan vazgeçerek kendi harita uygulamasını kullanmaya karar vermesiyle birlikte, dünyanın dört bir yanından şikayet dolu görüntüler gelmeye başladı.[/h]
Apple, iPhone 5 ile olduğu kadar iOS 6'daki harita uygulaması ile de tepki çekmeye devam ediyor. Haritanın özellikle aradığınız noktaları bulamaması, iOS 5'teki harita detaylarının hiçbirinin haritada yer almaması ve yapılan 3 boyutlu çizimlerin oldukçla başarısız olması nedeniyle tepkiler çığ gibi büyüyor.Apple'ın bu konuda nasıl bir hamle yapacağını henüz bilmiyoruz ama Mashable'ın hazırladığı bir galeriyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Zira dünyanın dört bir yanından birbirinden ilginç ekran görüntüleritoparlanmış.Paris, FransaDünyaca ünlü Eyfel Kulesi'ni eminiz ki hiç böyle görmemiştiniz. Paris'ten gönderilen bu ekran görüntüsünde Eyfel Kulesi 'biraz düz' görünüyor.
Londra, İngiltere
Battersea Köprüsü olarak adlandırılan bu köprüden geçmeye kimin cesareti olabilir ki?

Colchester, İngiltere
İngiltere'de bulunan Colchester'a gitmeyi planlıyorsanız, Apple'ın Mapsuygulamasına güvenmemenizi tavsiye ediyoruz. Gerçekten çok yardımcıolan bir görüntüye sahipmiş.

Paderborn, Almanya
Paderborn Belediyesi(!), Almanya'nın Paderborn kentinin bir yarısını renklendirmeyi unutmuş gibi. Yoksa bu da mı Maps'in suçu dersiniz?

Köln, Almanya
Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, Köln kentine geldiğinizde Maps uygulamasının sizi inatla istediğiniz yere götürmemek gibi bir huyu var. Kırmızı raptiye ile işaretlenmiş nokta gidilmeye çalışılan yer. Mavi çubuğun ne olduğunu zaten biliyorsunuz.

York, İngiltere
Alın size yarısı boyanmış yarısı boyanmamış bir bölge daha. Bu kez İngiltere'de York bölgesindeyiz.

Boston, Massachusets
Boston, Massachusets'te bulunan I-93 köprüsünün erimeye başladığınıyetkililere bildirsek mi acaba?

Malmö Central Station, İsveç
Şahsım adına konuşmak gerekirse uzaylıların bu bölgeyi ele geçirdiğini düşünmeye başladım.

New York, A.B.D.
Dünyaca ünlü Manhattan Köprüsü'nün çıkışında insanların sapır sapır ölmesinin nedeni anlaşıldı. Meğer köprünün bir ucu tamamen yerin dibine gömülmüş.

Tokyo, Japonya
Aslında ekran görüntüsünün üzerinde gerekli açıklama bulunuyor ama biz yine de belirtelim. Soldaki iOS 5'ten alınan Tokyo görüntüsüyken, iOS 6 ile birlikte Tokyo sanki biraz hafiflemiş. Gereksiz binaları komple yıkma kararı almış olabilirler mi?

Allah daha kötüsünü yaratır inşallah.=) çok mutlu oldum. Sen gider samsung'a dava açarsın nokia'ya kafa tutarsın öyle mi al sana cezaa:)

avcitalip

avcitalip

Üye

Sayamam :D

Benim telefonumdan 4 buçuk tane geliyor :ehe

- - - Eklendi - - -

Haa navigasyonu da iyidir yani :ehe

Xperia pro :D

navigasyon telefonu isterseniz gidin nokia alın,ben nokia'nın navigasyonu kadar kaliteli navigasyon cep telefonlarında henüz görmedim,hangi navigasyon programı size Türkçe sesli yol yardımı yapıyor ? Nokia :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap

navigasyon telefonu isterseniz gidin nokia alın,ben nokia'nın navigasyonu kadar kaliteli navigasyon cep telefonlarında henüz görmedim,hangi navigasyon programı size Türkçe sesli yol yardımı yapıyor ? Nokia :)

Bilmiyorum. Ben zaten GPS kullanmam ki. Ağrı-Doğubayazıt arasında gider gelirim ikisini de ezberebilirim kaybolmam yani :bud:

avcitalip

avcitalip

Üye

Bilmiyorum. Ben zaten GPS kullanmam ki. Ağrı-Doğubayazıt arasında gider gelirim ikisini de ezberebilirim kaybolmam yani :bud:

aynen,bizim bu Zonguldak'ta ufacık bir yer :ehe kaybolmak imkansız eğer kaybolursanız denize doğru yürüyün :ehe

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
aleranol

aleranol

Üye

o kadar da değil. Senin netinin hızına bağlı ve beni ne bursada ne edirnede ne ankarada kısacası hiçbiryerde yanlış yönlendirmedi. Aksine google mapsden ve arabadaki dahili navigasyondan bile daha iyi yol buluyor. Videoda çekecektim bununla ilgili ama babam bana soytarlanma diye kızınca çekemedim :) google maps da çok iyi ancak biraz daha ara sokaklara soktu ve çok süper kota dostu :ehe

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
Uruloki

Uruloki

Üye

o kadar da değil. Senin netinin hızına bağlı ve beni ne bursada ne edirnede ne ankarada kısacası hiçbiryerde yanlış yönlendirmedi. Aksine google mapsden ve arabadaki dahili navigasyondan bile daha iyi yol buluyor. Videoda çekecektim bununla ilgili ama babam bana soytarlanma diye kızınca çekemedim :) google maps da çok iyi ancak biraz daha ara sokaklara soktu ve çok süper kota dostu :ehe

Valla beni kac kere cikmaz sokaga soktu saga donus olmayan yerden saga donun dei ayrica netin hiziyla alakasi dahi ykk sonucta harita telefonda yuklu sadece net senin yerini bulmasini ve hiz limitlerini soylemesini kolaylastirir nokia maps in dolu eksigi var fakat apple maps den gayet iyi ki ayrica bugun mesut çevik in bir tivitini gordum ki pek de begendigim birisi değildir ama neyse iste tivitin aynisi

Mesut Çevik (@mesutcevik) tweetledi: 10:22 AM on Çar, Eyl 26, 2012:
Nokia, Apple ve MS kendi harita servisleriyle uğraşadursun Google Maps ile denizlerin dibini keşfetmek bile mümkün :D

Bu her seyi acikliyor bence

pRime.

pRime.

Üye

Valla beni kac kere cikmaz sokaga soktu saga donus olmayan yerden saga donun dei ayrica netin hiziyla alakasi dahi ykk sonucta harita telefonda yuklu sadece net senin yerini bulmasini ve hiz limitlerini soylemesini kolaylastirir nokia maps in dolu eksigi var fakat apple maps den gayet iyi ki ayrica bugun mesut çevik in bir tivitini gordum ki pek de begendigim birisi değildir ama neyse iste tivitin aynisi

Mesut Çevik (@mesutcevik) tweetledi: 10:22 AM on Çar, Eyl 26, 2012:
Nokia, Apple ve MS kendi harita servisleriyle uğraşadursun Google Maps ile denizlerin dibini keşfetmek bile mümkün :D

Bu her seyi acikliyor bence

harita detayı olarak google'ın tartışmasız üstünlüğü var ama önemli olan araç içi navigasyonu navigasyon cihazına ve internete gerek duymadan yapabilmektir panpa. özellikle symbian ve n9 bunu fazlasıyla veriyor sana.

Uruloki

Uruloki

Üye

harita detayı olarak google'ın tartışmasız üstünlüğü var ama önemli olan araç içi navigasyonu navigasyon cihazına ve internete gerek duymadan yapabilmektir panpa. özellikle symbian ve n9 bunu fazlasıyla veriyor sana.

Valla google maps in navigasyonu var dedigim gini tr icin yok simdilik cevrimdisi harita ozelligide var he ama bence igo primo :D

Kerim.

Kerim.

Üye

:ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...