Haber Apple iPhone 6s ve 6s Plus resmi olarak duyuruldu: 3D Touch, 12MP Kamera, A9 işlemci

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Apple iPhone 6s ve 6s Plus resmi olarak duyuruldu: 3D Touch, 12MP Kamera, A9 işlemci
Apple'ın merakla beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus bugün gerçekleşen etkinlik ile resmi olarak duyuruldu.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

iPhone 6s 4.7 inç büyüklüğünde 750 x 1334 piksel çözünürlüğünde 326 ppi değerine sahip IPS LCD tabanlı ekran ile karşımıza çıkıyor. 138.1 x 67 x 7.1 mm ölçülerinde olan telefonun ağırlığı ise 143g.

iPhone 6s Plus ise 5.5 inç büyüklüğünde 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde 401 ppi değerine sahip IPS LCD ekran ile geliyor. 158.2 x 77.9 x 7.3 mm ölçülerinde olan telefonun ağırlığı ise 192g.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus gücünü Apple A8 işlemci performansına göre %70, grafik performansına göre %90 daha hızlı olan 64-bit destekli Apple A9 işlemcisinden alıyor. İkinci işlemci olarak yer alan hareket işlemcisi ise M8'den M9'a güncellenmiş.

iPhone 6s ve 6s Plus ile gelen en önemli yeniliklerden biri ise 3D Touch dokunma teknolojisi oldu. 3D Touch dokunma teknolojisi ile ekrana hafif, sert ve daha sert olmak üzere 3 farklı basınç uygulayarak farklı fonksiyonlar çalışabiliyor.

iPhone 6s ve 6s Plus'ın arka tarafına baktığımızda alışık olduğumuz 8MP çözünürlüğünde kamera yerine 12MP çözünürlüğünde kamera ile karşılaşıyoruz. Düşük ışıkta daha iyi çekim yapabilen yeni kamera aynı zamanda 4K video kaydı da yapabiliyor. Telefonların ön yüzünde ise 5MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor.

2GB RAM ile gelen iPhone 6s ve 6s Plus 16GB, 64GB ve 128 GB dahili hafıza seçenekleri ile sunulacak. 16GB modelinin fiyatı 749$, 64GB versiyonu 849$ ve 128GB versiyonu 949$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: murooo55, SeeTake ve 0MG90

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
12 Mp Kamera Demek Şükürler Olsun Yıl 2016 Olacak Daha Yeni 12 Mpye Çıktı :ah

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi

0MG90

0MG90

Üye
ForceTouch'u 3D Touch olarak adlandırmışlar. Kamerada iyi gözüküyor. Gelince inceleriz :eller:

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli

Koradam

Üye
3D toch pratikte fazla kullanılacağını sanmıyorum :D ama güzel düşünülmüş

yeumyang

yeumyang

Moderator
6c yok acaba sonra mı tanıtacak

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi

0MG90

0MG90

Üye
RAM 1GB diyorlar
6c yok acaba sonra mı tanıtacak
iPad Mini 4 tanıtılmadı ama şu an Apple Store'da satışa sunuldu. A8 çipe sahip.
6C tanıtılmadıysa seneye tanıtılır artık ismi ne olacaksa.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Teknik detaylara linklerden ulaşabilirsiniz;

Rygebin

Rygebin

Üye
3D toch pratikte fazla kullanılacağını sanmıyorum :D ama güzel düşünülmüş
Alabilsem , abanmaktan felç edebilirdim. Biraz zor da olsa kullanışı , bazı durumlarda işi çok rahat görürür. :ehe :ehe
RAM 1GB diyorlar

6C yalan oldu . Haberlerde yalanmış sanırım . 7C'ye artık :agla2:

yeumyang

yeumyang

Moderator
RAM 1GB diyorlar

samsung s6 mini yi tanıtmadı apple 6c yi tanıtmadı mini telefon isteyenler icin en iyi secenek sony fiyatı 2000 aşagı olursa ortalıgı tozu dumana katar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi

hikmet366

hikmet366

Üye
Ben Beğendim Güzel Başarılı bir cihaz olmuş

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
iPhone 6s 1715mAh batarya ile geliyor.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi

• Beğen
Tepkiler: Aytaç-01
Marco Laren

Marco Laren

Üye
Vay be muthis telefon yaa

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Hatırlıyorum 5ten 5s ye geçerken de işlemci %50 hızlandırılmıştı. Bu s sınıfı harbi iş yapıyor apple da. Kameraların yükseltilmesi harika olmuş. Zaten stabil olan sistemi uçuracak yükseltmeler de yapılmış. Daha ne olsun? Apple yine yapmış...
Bataryaları kaç amper?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt