Antivirüs devi şaşırttı

Sponsorlu Bağlantılar

Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
    Konu Sahibi
Antivirüs devi şaşırttı
Symantec yöneticisi Brian Dye, yaptığı bir sohbette çok şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Brian Dye'a göre, zararlı yazılımlar artık antivirüs yazılımlarının başa çıkamayacağı kadar güçlendiler. Dye'a göre, dijital dünya yakında zararlı yazılımlara ve korsanlara teslim olmak zorunda .

Norton Antivirüs yazılımının üreticisi olan Symentec'in yaptığı araştırmaya göre, antivirüs yazılımları artık zararlı saldırılarının ancak 45'ini durdurabiliyor. Yani, saldırıların yüzde 55'i antivirüs korumalarını geçerek kurbanlarına ulaşabiliyor. Bu rakamın giderek büyümesi de başka bir problem.

Norton ve diğer şirketleri artık tespit ettikleri tehditleri önlemek için tek tek kullanıcıları koruma altına almasının yanında saldırıların kaynağı olan bölgeleri altına almaya da çalışıyorlar.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
vayy

mürteza16

mürteza16

Üye
Vay be.

The Shadow

The Shadow

Üye
:eek:

Marco Laren

Marco Laren

Üye
:)

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Symantec yöneticisi Brian Dye, yaptığı bir sohbette çok şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Brian Dye'a göre, zararlı yazılımlar artık antivirüs yazılımlarının başa çıkamayacağı kadar güçlendiler. Dye'a göre, dijital dünya yakında zararlı yazılımlara ve korsanlara teslim olmak zorunda .

Norton Antivirüs yazılımının üreticisi olan Symentec'in yaptığı araştırmaya göre, antivirüs yazılımları artık zararlı saldırılarının ancak 45'ini durdurabiliyor. Yani, saldırıların yüzde 55'i antivirüs korumalarını geçerek kurbanlarına ulaşabiliyor. Bu rakamın giderek büyümesi de başka bir problem.

Norton ve diğer şirketleri artık tespit ettikleri tehditleri önlemek için tek tek kullanıcıları koruma altına almasının yanında saldırıların kaynağı olan bölgeleri altına almaya da çalışıyorlar.
Galiba en iyisi, bilgisayarda hiç antivirüs yazılım bulundurmamak.
Bilgisayar uzmanı bir arkadaşım var idi. Sistemi çok iyi biliyordu. Derdi ki "Ben, bilgisayara hiç virüs yüklemiyorum", girdiğinde de ki pek olmuyor. o zaman kendim temizliyorum : ) )
Şimdi bir şeyler yazacağım ve korkarım bu yazacaklarımdan sonra bilgisayarıma virüs girebilir.. Tahtaya vurmam lazım.
Çıktığından bu yana Windows Defender kullanıyorum, hem evdeki bilgisayarımda hem de işyerine ait 3 bilgisayarda. Defender den önce de Microsoft Security Essentials kullanıyordum.
O zamandan bu güne kadar hiç bir bilgisayarıma virüs girmedi.
Tabi ki bilinçli kullanıyorum, bilmediğim rastgele yazılımları da yüklemiyorum.

The Pancar

The Pancar

Üye
Antivirus programı kullanmıyorum

Marco Laren

Marco Laren

Üye
sagol abi :)

TheStRoNg

TheStRoNg

Üye
olamaz ? :)