ANKARA TELESERVİCE HAKKINDA

Sponsorlu Bağlantılar

Serhat Altun

Serhat Altun

Üye
    Konu Sahibi
ANKARA TELESERVİCE HAKKINDA
Nisan 2017 Ayı İçinde Vodafone Bayii'inden Hattımın Üzerine Taahhütlü Almış Olduğum İphone 5S Cihazım Ağustos Ayı İçinde Ara Sıra Şarz Almamaya Başladı Eylül Ayının Sonlarına Geldiğimizde Hiç Şarz Olmamaya Başladı ( 3 EKİM 2017 )Tarihinde Ankara Necatibey'de Bulunan Teleservice Cihazı Bıraktım Ertesi Günü Sayfalarını Kontrol Ettiğimde Cihazın ( Garanti Durumu: Yok - Ücreti 1400 Tl ) Yani Garantisi Olmadığı İçin 1400 Tl'ye Ücretli Değişim Önermişler.9 EKİM 2017 Tarihinde Cihazımı Ordan Aldım Maltepe'de Bulunan Bireysel Bilişim'e Verdim Ertesi Günü Cihaz Sorgu Sayfasından Baktım ( Apple Onarım Merkezine Gönderildi ) Yazısı Vardı.Bireysel Bilişim'den Bugün Cihazınızı Teslim Alabilirsiniz Mesajı Geldi Cihazı Almaya Gittiğimde Ücretsiz Değişim Olmuş.Ben Sadece Bu Süreçte Yaşadıklarımı ve Gördüklerimi Yazdım. Bu İki Servis Hakkında Yorum Sizlerindir

Not ; 3 Yıl Kadar Önce Lumia 520 Cihazım Arızalanmıştı Yine Aynı Servise ( Teleservice ) Götürmüştüm o Zamanda Aynı Haltı Yapmışlardı Garantili Cihazı Garantisi Yok Diye Ücretli Onarımı Kabul Ederseniz Yapılır Demişlerdi?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Değişime gidince bunu Apple karşılıyor, acaba neden böyle birşey yapıp güven kırmayı tercih ediyorlar?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bu teknik servislerin tüketicileri düşündükleri ne zaman görülmüş ki? Tek dertleri ne yapsakta müşterilerden daha fazla para koparsak derdindeler. Ben bir kere servise götürdüm telefonu 400 liralık telefon için 300 liralık onarım parası istemişlerdi.

Serhat Altun

Serhat Altun

Üye
    Konu Sahibi
Bu İşin Önemli Bir Ayrıntısını Buraya Yazmamıştım ; Cihaz Şarz Olmamaya Başlayınca, Kablo Fiş Bunlar Sağlam Bu Konuda Hassasımdır Sürekli Kontrollerimi Yaparım Ev Halkını da İkaz Ederim Dikkatli Kullanmaları Konusunda Kablo Fiş Sağlam Olunca Geriye Batarya, Usb Port ve Bataryarya ile Bağlantısı Kalıyor Büyüteç İle usb Port'u Kontrol Etmiştim Herhangi Bişey Yoktu Keşke Resim Çekseymiştim.Teleservice Sayfalarına Bi usb Port Resmi Koymuşlar Sanki 1 Numara Zımpara ile Portun İçini Zımpara Yapmışsın Alt Sıradaki Pinler Kırık Daha Önce Kendi Gözümle Görmemiş Olsam Ev Halkını Haşlayacam Sizmi Yaptınız Diye Teleservice Cihaz Götürmek Zorunda Olan Arkadaşlara Tavsiyem Cihazınızı İyi Kontrol Edin ve Bol Bol Resim Çekin
Selamlar Saygılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bende Nokia 808 Vermiştim Ama O Zamanlar Faturası Yoktu Daha Doğrusu Söyle Anlatayım.
Cihazi Verirken Benden Fatura İstediler Şu An Yanımda Yok Sistemde Olması Gerekiyor Garantisine Bakın Dedim Baktılar Tamam Dedi Gerek Yok Filan 1 Hafta Sonra 2 Milyar Küsüsr Değişim Parası istediler Bende Cihazi Aldım Para Vermeden Direk Hakem Heyetine Gittim Ekmeğime Yağ Sürdüler Aslında Ücret İadesi İçin Başvurdum Parayı Geri Aldım :D Bence Bu Oradaki Elemanlardan Kaynaklı Bişey.Bu 808 İçin İadesi İçin Hakem Heyetine Gittiğimde Servis Kağıdına Anakart Değişti Yazmış Özürlü Arkadaşlar.Bilir Kişi Cihazi Tamir Etmişler Burda Anakart Değişmiş Yazıyo Dedi Baktım Kağıda Cidden Öyle Faturadaki İMEİ ye Baktım Sonrada Cihazdaki İMEİ ye Aynı Yani Değişmemiş Anakarti.Servise Gittim Böyle Böyle Dedim Ekrağı Veren Arkadaş Yanlış Tıklamış Dedi Geri Düzeltip Verdi 7 8 Ay Sonrada Ücretimi aldım :)

Üst Alt