Androidli telefonlarda gps kullanımı?

Sponsorlu Bağlantılar

mhizlim

Üye
    Konu Sahibi
Androidli telefonlarda gps kullanımı?
Androidli bir telefon almayı düşünüyorum htc veya samsung ama kafama takılan bir soru var ben gpsi çok kullanan birisiyim nokia daki gib internet bağlantısı olmadan ve türkçe ses ile yol tarifi yapabiliyor mu aynı şekilde herhangi bir mekanı. Seçtiğin ülkelerin haritasını telefona yükleyebiliyormusun?
Benim bildiğim google mapsda böyle bir şey yok internet bağlantısı veya daha önceden o bölgeyi görüntülediysen ancak o zaman harita görülebiliyor diye biliyorum ama emin değilim.
İnternetsiz olmuyorsa, kullananlar nasıl kullanıyor, başka bir programmı kullanıyor.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Evet, başka uygulamalar kullanılır genelde. Örneğin ben iGo kullanıyorum.
Ve bu gibi programlarda internet bağlantısı gerekmiyor, GPS kullanılıyor.

mhizlim

Üye
    Konu Sahibi
Nokia'ya göre biraz sıkıntılıymış anlaşılan. Ücretlidir ve bir şekilde ücretsiz telefona yükleniyordur, herhalde.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
ucretsiz yuklersin ama 100 mb'lik internet paketi bile yeter google mapsla daha fazla ayrinti bulursun ve yerini bulman daha hizli olur. ben de sık sık kullaniyorum gps baglancak diye beklemeye gerek duymuyorum

mhizlim

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi uzun bir yolda denesen internet açık 2-3 saat sonra şarzın biter ama gps de en azından 5-6 saat gider. İnternetlinin birde böyle sıkıntısı var.
Çok kullanan için önem olmak zorundadır yoksa hiçbir şey yapamadan kapanır, gideceğin yerlere varamadan şarj etme telaşı başlar, zaman ve şarj yeri sıkıntısı yaşatır.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
dogru aslinda. gps de sarj harcar ama hangisi daha cok harcar bilmiyorum. yine aninda yerini bulup isimi bitiriyorum ara ara yerimi kontrol edip gidecegim yere variyorum. gps her kosulda baglanamiyo sinir oluyorum ben.

furkey

Üye
gps daha çok şarj harcar. O kadar saat farkı olmaz yani. Ben s3 ü tavsiye ederim eğer gps için telefon istiyorsan. GLONASS uydularına bağlanma özelliğiyle şimdilik gps i en iyi çalışan telefon. Marketten de 30 dolarlık bir gps programı çaktın mı tadından yenmez. İlla para vermek zorunda da değilsin tabii ücretsiz olarak da bi yerlerden yüklersin o da android in güzelliği :)

mhizlim

Üye
    Konu Sahibi
Ben nokiadan biliyorum 5-6 saat gps gidiyor. Şebekeden kullanırsan 3 saat anca. Hem ücretsiz türkiye dahil bütün ülkelerin haritaları ve türkçe sesli asistanı ile ücretsiz bir şekilde kullanıyorsun. 3-5 ayda birde haritaları yeniliyorlar.
Ama android telefonlarda gps gerçekten de sıkıntılıymış, S3 güzel telefon bakacağız artık.
Hangi gps uygulamasını tavsiye edersin hızlı, güncel ve doğru şekildi çalışan.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
igo ve nDrive bildigim kadariyla en iyiler. biraz bakiyim daha iyisi varsa yazarim.

- - - Eklendi - - -

http://www.maxicep.com/android-gps-navigasyon/navitel-5-5-0-182-son-versiyonu-ve-26-06-2012-tarihli-yeni-turkiye-haritasi-619365.html

- - - Eklendi - - -

bi de garmin ve sygic aura mi ne baya ovuyorlardi onu.
o kadar cok uygulama var ki hangisi en iyi soyleyemiyorum hepsinin ayri artilari var ama bunlara bak en iyileri bunlardir.

furkey

Üye
Ben nokiadan biliyorum 5-6 saat gps gidiyor. Şebekeden kullanırsan 3 saat anca. Hem ücretsiz türkiye dahil bütün ülkelerin haritaları ve türkçe sesli asistanı ile ücretsiz bir şekilde kullanıyorsun. 3-5 ayda birde haritaları yeniliyorlar.
Ama android telefonlarda gps gerçekten de sıkıntılıymış, S3 güzel telefon bakacağız artık.
Hangi gps uygulamasını tavsiye edersin hızlı, güncel ve doğru şekildi çalışan.

hepsi doğru ve hızlı şekilde çalışır senin telefonun gps uydusu dahilinde. Sana bi tek güncel lazım :) Aslında Google Maps tam sana göre ama işte internet kullanmasını istemiyorsun sanırım. iGo veya sygic tavsiye ederim. Sygic ve Garmini yaklaşık 14 gün deneyip karar verebiliyosun zaten. Marketten onları yüklersin hangisi hoşuna gidiyorsa artık...

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
GPS dedikodusu yapılmış ve Android'in adı kötüye çıkmış. Halbuki Nokia'da yüklenebilen haritalar uygulamaları Android'de fazlasıyla var ve desteği daha fazla :)

Telefonun kendi GPS programı bile çok iyi. Sesli mi değil mi denemedim ama 3. parti programlarla bu da halledilir :oke:

Üst Alt